duża wersja fotografii z doniesienia

fotografia z grzybobrania
© fotografia została załączona przez informatora o grzybobraniu; z pytaniem o jej wykorzystanie poza ramami systemu monitorowania występowania grzybów grzyby.pl należy kontaktować się bezpośrednio z autorem fotografii, a nie ze mną (kontaktu do autora zdjęcia zwykle nie posiadam)
Tak serio: aż trochę wstyd, gdy u innych bieda piszczy jak głodna masz, a my codziennie pełny koszyk wynosimy.. Czy 3 godz. czy 4, czy w duecie czy kwartecie.. Las darzy.. W zamian parę puszek i butelka po piwie do mojej eko-siateczki a w koszyczku ok. 40 koźlarzy pomarańczowożółtych, 12 brzozowych, 10 prawdziwków, 20 podgrzybków, 15 różnych maślaków (zwyczajne, ziarniste i pstre), 5 siedzuni sosnowych oraz sic! 1 kurka 🙃. Mniej więcej ok. setki grzybów, bo mniejszy koszyczek z górką. Dziś najładniejsze kozie brody, takie chrupiące i młodziutkie.. prawdziwki w całości tylko p, reszta kapelusze..
... i wykrajanki.. podgrzybki starsze i rozwinięte, brak młodzieży.. koźlarze dwudniowe i te pominięte wcześniej z traw oraz spod gałęzi.. Pogoda rano idealna, ok. 12 stopni na plusie. Strasznie sucho, tylko rosa ratuje sytuację.. Jednak: dla chcącego nic trudnego 😉 PS. Zobaczymy co przynieśli sąsiedzi 😁.