duża wersja fotografii z doniesienia

fotografia z grzybobrania
© fotografia została załączona przez informatora o grzybobraniu; z pytaniem o jej wykorzystanie poza ramami systemu monitorowania występowania grzybów grzyby.pl należy kontaktować się bezpośrednio z autorem fotografii, a nie ze mną (kontaktu do autora zdjęcia zwykle nie posiadam)
65 borowików szlachetnych, 15 ceglastoporych, 6 kań, 5 koźlarzy różnobarwnych, 2 maślaki żółte, dwie kurki. Las mieszany.
Że względu na ograniczony czas zerwałem się już bo 5 a w lesie byłem lekko po 6. Akurat słońce wstało i dość szybko pojawiły się na warunki do zbioru. Grzyby rosły od jednego po kilka ale niestety bardzo zajęte przez robaki i często atakowane przez żuki i ślimaki. Dlatego zrobiłem dzisiaj sporo wycinanek. Na skraju lasu wreszcie udało mi się znaleźć kanie, które w formie kotletów zostały zjedzone na obiad 😋 I w zasadzie wróciłem już do samochodu ale podkusiło mnie żeby sprawdzić jeszcze jedno miejsce. Okazało się, że jest trochę dalej niż myślałem. Ale warto było tam iść bo znalazłem na miejscu i po drodze kilkanaście prawdziwków i kilka ceglasi. Niestety wracając chciałem iść na skróty i wlazłem w jakiś ciężki mocno zarośnięty młodnik. Oczywiście na końcu była siatka i musiałem się wracać 🤦🤬 No i przez to nie wyrobiłem się w czasie. Żona trochę pomarudziła ale suma summarum okazało się złych konsekwencji spóźnienia nie było. Wracając do grzybów to fajnie, że ciągle rosną. Niby dzisiaj ma padać ale boję się, że to się nie sprawdzi. A deszcz bardzo by się przydał. Pozdrawiam 🙂