duża wersja fotografii z doniesienia

fotografia z grzybobrania
© fotografia została załączona przez informatora o grzybobraniu; z pytaniem o jej wykorzystanie poza ramami systemu monitorowania występowania grzybów grzyby.pl należy kontaktować się bezpośrednio z autorem fotografii, a nie ze mną (kontaktu do autora zdjęcia zwykle nie posiadam)
Cześć :) Rezerwat Przyrody Muszkowicki Las Bukowy. Bagienka, potoki, liczne dolinki i głębokie jary tworzą doskonałe warunki dla unikatowej flory i grzybów. Na zalegającym, butwiejącym drewnie sporo zgliszczaków pospolitych i śluzowców. Jednak największą atrakcją rezerwatu są obrazki alpejskie (aurum alpinum); i pomyśleć, że kilka lat temu pogoniłam za nimi, aż do Jury Krakowsko-Częstochowskiej 🤭. W tym momencie przychodzi mi na myśl fraza autorstwa Stanisława Jachowicza: "Cudze chwalicie, swego nie znacie. Sami nie wiecie, co posiadacie".
Nie brakuje też innych osobliwości, takich jak: skrzyp olbrzymi, bodziszek żałobny i czworolist pospolity. Niezwykle malowniczo prezentują się połacie mrzanki wonnej, konwalii majowej, czerńca gronkowego - nie sposób wymienić wszystkie. Grzybowy rekonesans w lasach poza rezerwatem raczej nieprędko pozwoli zapełnić kosze. Raptem trochę maślanki wiązkowej, drobnołuszczaków jelenich, kruchaweczek i jedna maleńka peziza (chyba 🤔). Poza tym kilka płazów zatrzymanych w kadrze 🤗. Pozdrawiam serdecznie i wiosenne 💚😘.