duża wersja fotografii z doniesienia

fotografia z grzybobrania
© fotografia została załączona przez informatora o grzybobraniu; z pytaniem o jej wykorzystanie poza ramami systemu monitorowania występowania grzybów grzyby.pl należy kontaktować się bezpośrednio z autorem fotografii, a nie ze mną (kontaktu do autora zdjęcia zwykle nie posiadam)
Tegoroczne oficjalne zakończenie sezonu grzybowego stało pod znakiem koźlarzy pomarańczowożółtych. Liczyliśmy na więcej podgrzybków ale poza jednym miejscem w trawach na skraju młodnika, gdzie małżonka znalazła ok. 50 octowców trafiały się tylko sporadycznie. Po 2,5 godziny przenieśliśmy się kilka kilometrów dalej, w rejon Grzybowa. Mieliśmy nadzieję wypatrzeć prawdziwki w lesie bukowym ale nie udało się znaleźć ani jednego. Na szczęście po drodze zatrzymaliśmy się przy koźlarzowej miejscówkę. A tam eldorado. Stada koźlarzy wszelkiej maści, niektóre jak bochny chleba😍 Podsumowując:...
W 4 osoby za 4 godziny - 43 koźlarze pomarańczowożółte, 7 czerwonych, 22 koźlarze różnobarwne i babka, 78 podgrzybków, 8 różnych maślaków, 8 kurek i 4 gąski zielonki.