duża wersja fotografii z doniesienia

fotografia z grzybobrania
© fotografia została załączona przez informatora o grzybobraniu; z pytaniem o jej wykorzystanie poza ramami systemu monitorowania występowania grzybów grzyby.pl należy kontaktować się bezpośrednio z autorem fotografii, a nie ze mną (kontaktu do autora zdjęcia zwykle nie posiadam)
Nadbużańskie piaski: - podgrzyb brunatny - 61 szt. - gąska zielonka - 9 szt. - gąska niekształtna - 4 szt. - borowik szlachetny mutant - 1 szt.
Witajcie. Zgodnie z zapowiedzią pojechałem na piaski. A na piaskach, jak co roku o tej porze, podgrzybkowy bal. Co prawda przeważają kapcie, ale tych słoikowych i średniaków dało się jeszcze troszeczkę nazbierać. Ale szlachcicowi nie odpuściłem, pomimo że może i z wyglądu kapeć, to był jeszcze dosyć jędrny, no niestety miałem na nie w tym roku embargo. W lesie pozorny spokój i cisza, ale wszystkie znaki we mchu i igliwiu wskazują, że niedalej jak przedwczoraj i wczoraj przeszedł tędy marsz niepodległości. Pociachane na plasterki wszystko co było grzybem lub grzyba przypominało. Cud, że dla mnie coś się na dzisiaj ostało. Podsumowując, mimo wszystko jest potencjał na kolejne weekendy, pod warunkiem, że nie przymrozi więcej niż jakieś -7 stopni. Mniejsze przymrozki z reguły oprócz rannego zesztywnienia nie robiły na podgrzybkach większego wrażenia. Pozdrawiam.