duża wersja fotografii z doniesienia

fotografia z grzybobrania
© fotografia została załączona przez informatora o grzybobraniu; z pytaniem o jej wykorzystanie poza ramami systemu monitorowania występowania grzybów grzyby.pl należy kontaktować się bezpośrednio z autorem fotografii, a nie ze mną (kontaktu do autora zdjęcia zwykle nie posiadam)
Koźlarze czerwone, koźlarze pomarańczowożółte, gąski liściowate, zajączek, koźlarz babka, czubajki czerwieniejace.. 4 godziny spaceru po lesie.
Dziś trochę na luzie spacer szczególnie za kaniami ale także przegląd lasów osinowych i rowów gdzie ona rośnie. Po rowach sporo rośnie gąsek liściowatych i piękne młode i też duże ale i zdarzają się i rozmoczone a i robaczywe. W niektórych zagajnikach z osina jeszcze piękne, duże koźlarze czerwone i koźlarze pomarańczowożółte. Kani jak na złość na dużym lesie nie można było znaleźć, tylko po rowach koło akacji trafiły się najprawdopodobniej czubajki czerwieniejace czy czubajki gwiaździste?W każdym bądź razie zdatne na kotlety. Oprocz tego zauważyłem muchomory czerwieniejące, podgrzybki ale robaczywe, rycerzyki czerwonozłote, olszówki różnego rodzaju gołąbki, gąsówki rudawe, muchomory czerwone, wodniche późną, piestrzyce kedzierzawe, lejkówki szarawe i inne drobne grzyby. Dziś nie liczył się wynik na godzinę choć ten jest tylko szacunkowy bo jeszcze podlicze ilość grzybów w domu. Miałem trochę dłużej pochodzić za grzybami ale z racji tego że grzybów generalnie po dużym lesie specjalnie nie było to już poszłem na wcześniejszy autobus. Jakby jeszcze przeszedł po młodszych zagajnikach bliżej Siestrzeni czy Rozalina to pewnie by jeszcze dozbieral koźlarzy.