duża wersja fotografii z doniesienia

fotografia z grzybobrania
© fotografia została załączona przez informatora o grzybobraniu; z pytaniem o jej wykorzystanie poza ramami systemu monitorowania występowania grzybów grzyby.pl należy kontaktować się bezpośrednio z autorem fotografii, a nie ze mną (kontaktu do autora zdjęcia zwykle nie posiadam)
Hej grzybiarze,😊 Wczoraj na ostatni dzień lata i środek sezonu udałem się znowu w Bory dolnośląski. W lesie byłem o 15.30 i po 1,5 godziny wynik to co na zdjęciu. Prawdziwki w odwrocie, w lasach książkowych wykoszone ale w trawach, chaszczach, młodnikach ogromne ilości dojrzałego borowika w 90% zdrowego. Tak jak pisałem w poprzednim doniesieniu podgrzybek wszelkiej maści wysypał i jest go zatrzęsienie. Gdybym zbierał każdego to śmiało można pisać 200 na godzinę. Skupiłem się głównie na tych czarnych łebkach na grubej nóżce rosnących w lasach z wyściółką z igliwia.
W trawach i Jagodziński zatrzęsienie podgrzybka, którego zostawiłem dla innych zapaleńców 😊. Borowików w lasach świerkowych już nie ma gdyż wszystko wycięte, więc zachęcam szukać w miejscach trudniejszych gdzie jest ich cała masa ale to sport naprawdę tylko dla prawdziwych zapaleńców 💪