duża wersja fotografii z doniesienia

fotografia z grzybobrania
© fotografia została załączona przez informatora o grzybobraniu; z pytaniem o jej wykorzystanie poza ramami systemu monitorowania występowania grzybów grzyby.pl należy kontaktować się bezpośrednio z autorem fotografii, a nie ze mną (kontaktu do autora zdjęcia zwykle nie posiadam)
Puszcza bukowa 👻 Prawdziwki, ceglaki, złotawe, 1 podgrzyb 😂 oraz.. wysyp czernidłaków pstrych przy drodze Kiełpińskiej, po obu stronach drogi, łącznie może 20-30 sztuk. Inne napotkane grzyby: dwie młode kanie, łuszczak zmienny, trzęsak pomarańczowożółty no i masa kolorowych gołąbków, których nie zbieram, pewnie sporo jadalnych.
Spacer w samotności dzisiaj bo nikt nie chciał z Zenką iść. Znalazłam aż 9 prawdziwków, w tym 3 na żółtym szlaku, 3 przy Kiełpińskiej i 3 na czarnym szlaku. Miejsca często odwiedzane. Spotkałam rowerzystę grzybiarza z podobną chorobą do mojej: tj. Grzybozbieromania, to nowa choroba 😂😂 no i ten też nie miał zbyt wiele. Ale puszcza moja bukowa jest cacy. Każdy znaleziony w niej grzybek cieszy 😀 szkoda tylko, że w dzień słychać dźwięk piły 😬 Pozdrówka