duża wersja fotografii z doniesienia

fotografia z grzybobrania
© fotografia została załączona przez informatora o grzybobraniu; z pytaniem o jej wykorzystanie poza ramami systemu monitorowania występowania grzybów grzyby.pl należy kontaktować się bezpośrednio z autorem fotografii, a nie ze mną (kontaktu do autora zdjęcia zwykle nie posiadam)
Cześć:-), trochę mnie tu nie było - "usprawiedliwienie" poniżej. Dziś w buczynach, w ulewie, 7 dorodnych prawdziwków i 3 podgrzybki. Wszystkie zdrowe, co najwyżej pojedzone przez ślimaki. Ilościowo - mało, wagowo już lepiej. Mój zbiór jest mało reprezentatywny (bo deszcz, widoczność, kaptur...), ale tabuny ludzi wychodziły z wiadrami/koszykami pełnymi prawdziwków, więc w okolicach Elbląga można chyba mówić o wysypie...
Ostatnio nie robiłem doniesień, bo: - od ponad roku bardziej mnie interesują grzyby rzadkie niż spożywcze, - przez cały sierpień i początek września prawie nie spotykałem grzybów spożywczych, - chodzę często po miejscach (błotniste jary itp.), gdzie raczej trudno o grzyby rurkowe. W dopiskach parę ciekawszych znalezisk z ostatnich dni - tygodni.