duża wersja fotografii z doniesienia

fotografia z grzybobrania
© fotografia została załączona przez informatora o grzybobraniu; z pytaniem o jej wykorzystanie poza ramami systemu monitorowania występowania grzybów grzyby.pl należy kontaktować się bezpośrednio z autorem fotografii, a nie ze mną (kontaktu do autora zdjęcia zwykle nie posiadam)
Dwa prawdziwki, dwa masłoborowiki żółtobrązowe, dwa ceglasie, w tym jeden, który zajął dwa sitka w suszarce 😆, jeden kozak czerwony i dwanaście maślaków w lesie mieszanym. Powiem Wam, że dziwnie wygląda las bez grzybów 🧐. Nie ma nawet muchomorów, ani innych niejadalnych 🤨. Nie widziałam też żadnych placów grzybni. Przeszłam 7 km lasu i oprócz wymienionych widziałam jedynie jeszcze dwa prawdziwki całkowicie zjedzone przez robaki, kilka lejkówek, kilka płachetek i trzy młode muchomory. Poza tym całkowita pustka... Na plus trzeba zaliczyć fakt, że te zabrane do domu, były zdrowiutkie jak rydz.
Zupełnie nie mam pojęcia, czy jeszcze jakieś grzybki będą w naszych lasach, bo pogoda nas nie rozpieszcza. Wprawdzie deszcz już nie brakuje, ale jest bardzo zimno i zimne są również noce. W takich warunkach rosną rydze i opieńki, ale tych ani widu, ani słychu. 🤨