duża wersja fotografii z doniesienia

fotografia z grzybobrania
© fotografia została załączona przez informatora o grzybobraniu; z pytaniem o jej wykorzystanie poza ramami systemu monitorowania występowania grzybów grzyby.pl należy kontaktować się bezpośrednio z autorem fotografii, a nie ze mną (kontaktu do autora zdjęcia zwykle nie posiadam)
Grzybów praktycznie brak. Zauważyłem tylko sporo mleczaja biel, stare pniarki brzozowe i żółciaka siarkowego w stanie ciężkim, drobne inne grzyby.
W tych okolicach sezon praktycznie można już zamykać, deszcze większe omijają te tereny a liści coraz więcej spada. W najbliższych dniach niby ma padać ale to kropla w morzu potrzeb. Może tu się jeszcze pokażą ewentualnie opieńki i później szare gąski czy kanie ale też to jest pod znakiem zapytania. Na dodatek wracajac zauważyłem że drwale wycieli taka ostatnią w miarę solidną miejscówkę na kurki i tak w przyszlym sezonie to będzie jeszcze trudniej je znaleźć w tym lesie. Dzisiejszy tu spacer dość krótki bo po drodze do cmentarza w pobliskiej miejscowości. Nie nastawiałem się na wiele bo niby w Pruszkowie dwa razy solidnie wczoraj deszcz padał ale sledzac radar widzialem ze przynajmniej rano wtedy deszcz tę okolice ominął.