duża wersja fotografii z doniesienia

fotografia z grzybobrania
© fotografia została załączona przez informatora o grzybobraniu; z pytaniem o jej wykorzystanie poza ramami systemu monitorowania występowania grzybów grzyby.pl należy kontaktować się bezpośrednio z autorem fotografii, a nie ze mną (kontaktu do autora zdjęcia zwykle nie posiadam)
Witamy wszystkich. Koniec weekendowej sielanki w świętokrzyskich lasach. Dzisiaj z rana krótki samotny spacer w deszczu po lasach koło miejscowości Rataje. Momentami padało dosyć mocno i miałem nadzieję, że w lesie nie będzie dużo ludzi, a było zupełnie odwrotnie. Niby grzybki w odwrocie, a do koszyczka wpadały same młode osobniki. 25 prawdziwków, 15 podgrzybków brunatnych, 4 koźlarze, 3 maślaki pstre i 2 ceglasie. 100% zdrowotność znalezionych grzybów. Podsumowując te 3 dni: byliśmy z żoną pierwszy raz w świętokrzyskich lasach i jesteśmy oboje zachwyceni ich pięknem i niesamowitą urodą
rosnących w nich prawdziwków oraz gościnnością właścicielki pensjonatu, w którym się zatrzymaliśmy i mogliśmy obrabiać zebrane grzybki. Już teraz zastanawiamy, kiedy ponownie odwiedzić tamtejsze lasy. Pozdrawiam wszystkich.