duża wersja fotografii z doniesienia

fotografia z grzybobrania
© fotografia została załączona przez informatora o grzybobraniu; z pytaniem o jej wykorzystanie poza ramami systemu monitorowania występowania grzybów grzyby.pl należy kontaktować się bezpośrednio z autorem fotografii, a nie ze mną (kontaktu do autora zdjęcia zwykle nie posiadam)
Las duży sosnowy. W lesie wilgotno codziennie pada deszcz. Grzybiarzy bardzo dużo i każdy coś nazbierał. Borowiki sosnowe pojedyncze zdrowe. Borowiki szlachetne po kilka większość zdrowych. podgrzybki brunatne po kilka większość robaczywych. podgrzybki zajączki po kilka większość robaczywych. Maślaki sitarze po kilka większość zdrowych. Gąski zielonki po kilka malutkie zostały do podrośnięcia. Kurki po kilka nie zbierałem. Czubajka kania jedna zdrowa. Można spotkać całe gromadki gołąbków, ponurniki aksamitne, krowiaki podwinięte oraz pojedyncze muchomory i inne drobne grzyby niejadalne i
nadrzewne. Jesienny wysyp się rozkręca. Teraz przed nami cały tydzień deszczowy ale chłodny. Pozdrawiam serdecznie całą leśną brać i życzę powrotów z pełnymi koszami grzybów.