duża wersja fotografii z doniesienia

fotografia z grzybobrania
© fotografia została załączona przez informatora o grzybobraniu; z pytaniem o jej wykorzystanie poza ramami systemu monitorowania występowania grzybów grzyby.pl należy kontaktować się bezpośrednio z autorem fotografii, a nie ze mną (kontaktu do autora zdjęcia zwykle nie posiadam)
Dzisiaj wyszło z 8 km przez różne typy lasów, później drogą wzdłuż jeziora. Pogoda jak widać.. ciepło, parno, hmm może przyjdzie jakaś burza i nareszcie popada. Taki zwykły spacer bez wielkich nadziei na grzyby ale wyszło całkiem dobrze.. relacja poniżej...
Z góry sorki za "przymglone" zdjęcia ale dopiero w domu wyszło na jaw, że mam pękniętą szybkę od obiektywu w telefonie i trochę lipa, musiało mi zaparować w kapsie w galotach :) Wiem, że temat piestrzenicy kasztanowatej już dość opatrzony i sam się na nią typowo nie nastawiałem a tu masz ci los.. Niby taki zwykły rów przy drodze jakich wszędzie wiele.. najpierw jedna, dwie, kilka i tak na długości ok. 50 metrów gdzie okiem sięgnąć - piestrzenice kasztanowate.. Mniejsze, większe i prawdziwe giganty, tych dużych naliczyłem z piętnaście, pozostałych było może ze dwa razy tyle, może więcej.. Cieszę się, bo tymi grzybami wcześniej niewiele miałem do czynienia a tu takie bogate stanowisko :) Poza tym ogólnie bardzo sucho, miejscami woda jeszcze stoi ale tylko sporadycznie, oby popadało i pewnie sezon się rozkręci na dobre.. tego Wam wszystkim serdecznie życzę i pozdrawiam :))