duża wersja fotografii z doniesienia

fotografia z grzybobrania
© fotografia została załączona przez informatora o grzybobraniu; z pytaniem o jej wykorzystanie poza ramami systemu monitorowania występowania grzybów grzyby.pl należy kontaktować się bezpośrednio z autorem fotografii, a nie ze mną (kontaktu do autora zdjęcia zwykle nie posiadam)
Witajcie. Piękny niedzielny poranek spędzony na spacerze wzdłuż brzegów rwącej rzeki Świder. Dużo płomiennic w różnym wieku, mniej uszaków i bonus w postaci wielkiej kępy boczniaków. Większość grzybów znaleziona na klonach jesionolistnych. Wagowo: zimówki po oczyszczeniu - 832 g, uszaki - 62 g, boczniaki mrożone - 1613 g. Płomiennice w różnym wieku, sporo takich, co to czekają na cieplejsze powietrze i słonko. Wycieczka bardzo udana. Pozdrawiam 🙂
Cały niedzielny wieczór zajęło mi przebieranie odtajałych zimówek, więc niedziela bardzo grzybowa 😃. Przy okazji doszedłem do wniosku, że zbieranie starszych ma mały sens - sporo pracy z nimi w domu. Boczniaki po odmrożeniu i odsączeniu wody ważą pewnie połowę pierwotnej wagi.