duża wersja fotografii z doniesienia

fotografia z grzybobrania
© fotografia została załączona przez informatora o grzybobraniu; z pytaniem o jej wykorzystanie poza ramami systemu monitorowania występowania grzybów grzyby.pl należy kontaktować się bezpośrednio z autorem fotografii, a nie ze mną (kontaktu do autora zdjęcia zwykle nie posiadam)
W sobotę, po miesięcznej przerwie, ponownie odwiedziłem rezerwat Noskowo. Tym razem wyłącznie w celach turystycznych i poznawczych. Po cichu liczyłem na spotkanie z bobrami, których na żywo nigdy nie widziałem. W tym celu musiałem wejść do lasu nieco głębiej aż do strumyka o nazwie Struga. Po drodze minąłem potężne jesiony (tu znajduje się drugi pod względem wysokości w Polsce jesion wyniosły), powoli zaczęły pojawiać się olchy, graby i inne nieznane mi drzewa liściaste i w końcu niewielki potok. Wszystko wygląda trochę strasznie bo, jak to w rezerwacie, nikt tu" nie sprząta".
Mnóstwo powalonych drzew, próchna i zgniłych liści co utrudniało obserwacje. Niestety obecności bobrów nie stwierdziłem, możliwe, że obcują na innym odcinku Strugi. Raz przeleciał potężny ptak drapieżny z białymi skrzydłami od spodu, potem w oddali widziałem spłoszone sarny. Ponieważ poczułem się trochę nieswojo w tym miejscu postanowiłem zakończyć ten ponad 1 godzinny spacer i wróciłem do samochodu. Może doniesienie nie w temacie forum ale w tym martwym dla mnie okresie pozwoliłem sobie na ten występek. Pozdrawiam i życzę jeszcze raz Zdrowych Wesołych Świąt.