duża wersja fotografii z doniesienia

fotografia z grzybobrania
© fotografia została załączona przez informatora o grzybobraniu; z pytaniem o jej wykorzystanie poza ramami systemu monitorowania występowania grzybów grzyby.pl należy kontaktować się bezpośrednio z autorem fotografii, a nie ze mną (kontaktu do autora zdjęcia zwykle nie posiadam)
Pętla do Rieth. Z grzybowych zbiorów trafiły się 3 rydze, które na zakończenie sezonu postanowiłem przyrządzić na smalcu, zamiast polecanego masła. Moim zdaniem nic im przez to nie brakowało. Ponadto po drodze pojedyncze maślaki. czernidłaki kołpakowe oraz miniaturowe kanie. Z roweru wypatrzone 2 podgrzybki, można domniemywać, że przynajmniej gdzieniegdzie można wciąż znaleźć bliżej nie określoną ilość tych grzybów. Bezowocna pozostała próba znalezienia opieniek na stałej miejscówce, pod Stolcem i w lesie bukowym pod Hintersee.
Znalezione ostatnio pierwsze w tym sezonie opieńki nadające się do zbioru były też chyba ostatnimi w tym sezonie. O ile sezon na podgrzybki był najsłabszy od kilku lat, ale w praktyce nie przekładało się to u mnie na ilość zbieranych grzybów, a tylko na czas grzybobrań, to sezon na opieńki był tragiczny, tych grzybów po prostu nie było.