duża wersja fotografii z doniesienia

fotografia z grzybobrania
© fotografia została załączona przez informatora o grzybobraniu; z pytaniem o jej wykorzystanie poza ramami systemu monitorowania występowania grzybów grzyby.pl należy kontaktować się bezpośrednio z autorem fotografii, a nie ze mną (kontaktu do autora zdjęcia zwykle nie posiadam)
obrzeże lasu liściastego i mieszanego - płomiennica zimowa, czarka austriacka, szyszkolubka kolczasta, czernidłak pospolity...
Witajcie. Po kilkunastu dniach jesiennych wietrznych mroków a więc klimatu mokro, szaro, buro i ponuro, nastała przepiękna słoneczna sobota. A co będę w domu siedział;-) Pół godziny spaceru wzdłuż lasu w pełnym słońcu wystarczyło oby napełnić wszelkie zmysły do syta. A głównymi sprawcami sycenia były młodziutkie płomienniczki, czarciątko (czy też czarkociątko?) oraz przebajeczna szyszkolubka a nad głową czar rozsiewała trzmielina tworząc niespotykane o tej porze roku różowe ściany ozdobione pomarańczowymi koralikami. CHWILO TRWAJ. Jaki to też potencjał skrywa się w naszym słoneczku aby w ciągu jednej doby odwrócić świat do góry nogami i aby z mroków przeskoczyć wprost do raju. A jutro piaski. Buziaki.