duża wersja fotografii z doniesienia

fotografia z grzybobrania
© fotografia została załączona przez informatora o grzybobraniu; z pytaniem o jej wykorzystanie poza ramami systemu monitorowania występowania grzybów grzyby.pl należy kontaktować się bezpośrednio z autorem fotografii, a nie ze mną (kontaktu do autora zdjęcia zwykle nie posiadam)
Gąski liściowate ok. 30 szt, zielonki,-ok. 10 szt, bagniaki-ok. 5, podgrzybki -ok. 4 szt. 3 godziny 30 minut grzybobrania.
Cybulice dziś przywitały mnie mglami i mżawka ale było rano stosunkowo ciepło +3 stopnie Celsjusza. W lesie ostatki podgrzybków, dużo robaczywych i obiedzonych ale coś jeszcze bez lokatorów się znajduje. W skupisku osin pokazały się młode gąski lisciowate a za linią energetyczną trochę średnich zielonek i różnej wielkości bagniaki. bagniaki po części robaczywe ale kilka czystych zebrałem. Oprócz tych grzybów były jeszcze podzielonki robaczywe, sitaki, sarniaki, gołąbki wymiotne, lisowki i inne mniejsze grzyby wielkości 10 groszowki. Zielonki zbierałem po igliwiu lecz były też z piasku ale głównie naciete robaczywe. Trafil się też jeszcze zlotoborowik wrzosowy ale robaczywy tak jak jeden bagniak wielkości dłoni. Dwa tygodnie jeszcze względnej pogody czasem też i opady deszczu, mgły i też ranki podobne do dzisiejszego więc jedzie można spacerować po lesie.