duża wersja fotografii z doniesienia

fotografia z grzybobrania
© fotografia została załączona przez informatora o grzybobraniu; z pytaniem o jej wykorzystanie poza ramami systemu monitorowania występowania grzybów grzyby.pl należy kontaktować się bezpośrednio z autorem fotografii, a nie ze mną (kontaktu do autora zdjęcia zwykle nie posiadam)
cyt.."a po nocy przychodzi dzień".. a po pięciu nockach w robocie.. spokój... a że pachniało mi lasem przez cały tydzień to po szychcie do domku, kawka, ubranko i w las.. Las mi znany i bliski, bukowy, trochę igły i mix innych gatunków drzewek, 2 godziny wystarczyły na tzw."obchód".. więc byłem i się tłumaczę.. Z początku nic, niby wilgotno, noce ostatnio na plus ale grzybów brak, później coś się zaczęło pojawiać.. maślak żółty, jeden młody prawusek, koźlarze czarnobrązowe 3 szt ?? - rzadkie u mnie, kilka podgrzybków złotawych ale z robalem i tyle w bukach i mieszanym..
Poszedłem na inną miejscówkę - modrzew i trochę świerka, a tam miłe zaskoczenie.. podgrzybki brunatne na kilku stanowiskach po 3-5-7 szt, małe, średnie i ze trzy większe, tyle że 1/3 zaczerwionych, jednak w porównaniu do zeszłej soboty (w sumie 6 szt) to bomba w górę.. jest dobrze! W sumie, po dokładnej weryfikacji zdrowych podrzybków było oki 25, prawusek zdrowy, maślak żółty, 3 koźlarze oraz nowe!! stanowisko lejkowca dętego, nie zebrałem bo już widać owocniki zmęczone tymi wahaniami temperatury.. Połaziłem, podychałem i mimo stojących samochodów przy drodze w lesie nikogo nie spotkałem :) Pozdrawiam