duża wersja fotografii z doniesienia

fotografia z grzybobrania
© fotografia została załączona przez informatora o grzybobraniu; z pytaniem o jej wykorzystanie poza ramami systemu monitorowania występowania grzybów grzyby.pl należy kontaktować się bezpośrednio z autorem fotografii, a nie ze mną (kontaktu do autora zdjęcia zwykle nie posiadam)
Witajcie! Dziś wybraliśmy się z żonką i synkiem do Puszczy Noteckiej w nasze ulubione rewiry, czyli okolice Miałów. Grzyby były zbierane w Miałach, a potem w Dębogórze. Ogólnie rzecz ujmując to szału nie ma. Lepsze grzybobranie mieliśmy tydzień temu w Jastrzębsku niedaleko Nowego Tomyśla. Do liczby grzybów na osobogodzinę nie wliczyłem maślaków sitarzy. Dokładne dane z grzybobrania: 63 maślaki sitarze 23 podgrzybki 13 koźlarzy sosnowych/grabowych/białawych 3 koźlarze pomarańczowoczerwone 1 siedzuń sosnowy W lesie bardzo sucho. Część grzybów zamarzniętych (nawet po 11 były zmrożone).
Potrzebny jest deszcz i temperatura w okolicach 10 st. C (lub więcej). Prognozy odnośnie deszczu są obiecujące, a jeśli chodzi o temperaturę to będą nawet przymrozki w przyszłym tygodniu… Pozdrawiam grzybową brać;-)