duża wersja fotografii z doniesienia

fotografia z grzybobrania
© fotografia została załączona przez informatora o grzybobraniu; z pytaniem o jej wykorzystanie poza ramami systemu monitorowania występowania grzybów grzyby.pl należy kontaktować się bezpośrednio z autorem fotografii, a nie ze mną (kontaktu do autora zdjęcia zwykle nie posiadam)
Bardzo podobają mi się nowe nazwy niektórych grzybów, są takie... wydumane, staropolskie, wręcz dworskie... tak je odbieram, dlatego nie mogłem się powstrzymać 🤡: "Dzisiejszy wyjazd wczesnoranny, do podtarnowskich lasów pogórzystych. Zdecydowanie mniej goryczaków żółciowych, niż wczoraj i w gorszej kondycji, również gorzkoborowików żółtoporych zdecydowanie mniej, za to krasnoborowików ceglastoporych 25 sztuk, czyli dwa razy więcej niż wczoraj. Wszystkie krasnoborowiki ceglastopore rosły w jodłolesie pogórzystym, w bukolesie pogórzystym jedynie suchogołąbki różnokolorowe...
4 nadawały się do zabrania. W miksolesie pogórzystym udało się znaleźć 1 borowika usiatkowanego, 1 podgrzybka złotoporego, choć mógł to być suchogrzybek oprószony i pierwszy raz w życiu zebrałem mleczaje smaczne, sztuk 7, które wg przepisu naszego admina zjadłem na surowo posypane solą... następnym razem spróbuję je usmażyć 🙄. Zrobiło się już bardzo sucho więc jest spokój z bzykomarami krwiopjnymi, ale strzyżupierdliwce wszędobylskie wciąż w natarciu 😡"