duża wersja fotografii z doniesienia

fotografia z grzybobrania
© fotografia została załączona przez informatora o grzybobraniu; z pytaniem o jej wykorzystanie poza ramami systemu monitorowania występowania grzybów grzyby.pl należy kontaktować się bezpośrednio z autorem fotografii, a nie ze mną (kontaktu do autora zdjęcia zwykle nie posiadam)
Cześć🤗 Wylądowałem dzisiaj w pracy w okolicach Częstochowy i zahaczyłem o swoją miejscówkę w Złotym Potoku. Generalnie pojedyncze grzybki można znaleźć, wszystko w niewielkich ilościach. Pokazują się młode borowiki usiatkowane, piaskowce kasztnowate, muchomory czerwieniejące, modroborowiki ponure. Sporo jest różnej maści gołąbków, ale nimi nie zaprzątałem sobie dzisiaj głowy.
W ostatnich dwóch tygodniach odwiedziłem też lasy w woj świętokrzyskim, tam jest trochę lepiej z grzybnością. Znalazłem dużo rzadkich borowików, między innymi: borowiki ciemnobrązowe, masłoborowki żółtobrązowe, borowiki rudopurpurowe, koźlarka bruzdkowanego i różne odmiany borowików ponurych. Nie miałem czasu zrobić doniesienia, ale może teraz wrzucę kilka zdjęć. Najbardziej ucieszył mnie Imperator rhodopurpureus (borowik rudopurpurowy)🥰. Na szczęście cały czas grzybów do znalezienia pozostają setki gatunków, także nudno nie będzie😊