duża wersja fotografii z doniesienia

fotografia z grzybobrania
© fotografia została załączona przez informatora o grzybobraniu; z pytaniem o jej wykorzystanie poza ramami systemu monitorowania występowania grzybów grzyby.pl należy kontaktować się bezpośrednio z autorem fotografii, a nie ze mną (kontaktu do autora zdjęcia zwykle nie posiadam)
grabiny - tysiące kapeluszy grabowych z czego pozyskane 138 zdrowych maluchów, las mieszany - 1 czerwony dębowy i około 5 kg wyrośniętej kurki
Witajcie. Scenariusz ten sam co tydzień temu: grabowe, kurki, grabowe, kurki, grabowe, kurki, ... i czerwony. Jednakże jedna stanowcza różnica - młode grabowe 99% zdrowe. Co prawda na otwarcie urlopu spodziewałem się więcej czerwieni, ale i tak jest dobrze. Doszło do tego, że kapelusze grabowe omijam slalomem i schylam się tylko po jędrne zdrowe maleństwa - robale już się chyba przesyciły a po drugie maja tyle towaru, że i tak nie dadzą rady dogorywającym kapeluszom. Tak samo z kurkami, nie chce mi się schylać po te pojedyncze, interesują mnie tylko stada. Troszeczkę żal czerwieni, ale myślę że się rozkręci - no bo w końcu chyba musi się rozkręcić. Pozdrawiam.