duża wersja fotografii z doniesienia

fotografia z grzybobrania
© fotografia została załączona przez informatora o grzybobraniu; z pytaniem o jej wykorzystanie poza ramami systemu monitorowania występowania grzybów grzyby.pl należy kontaktować się bezpośrednio z autorem fotografii, a nie ze mną (kontaktu do autora zdjęcia zwykle nie posiadam)
Czołem Grzybnięci :) Dzisiaj odwiedziłem Bory Tucholskie. Tydzień temu udało mi się tam zebrać pierwsze borowiki usiatkowane. Przemierzałem lasy liściaste i sosnowe bory. Z grzybami podobnie jak przed tygodniem. Kilka borowików usiatkowanych (nie wykręcałem), sporo pieprznika jadalnego, różnych gołąbków od groma, jeden koźlarz babka, muchomory czerwieniejące, muchomory rdzawobrązowe, pięknorogi największe, goryczaki żółciowe...
Apetyt na grzyby miałem większy. Przyznam się po cichu, iż spodziewałem się większej ilości usiatków. Zwłaszcza, że warunki w lesie no wręcz idealne. No ale jak to w życiu bywa grzybiarz swoje, a las swoje. Czułem się jakbym dzisiaj wylosował ZONK-a. Pewnie część z Was pamięta taki teleturniej. Wracając do spraw grzybowych - jutro skoczę w jakieś nowe lasy, ale już typowo liściaste. Trzymam kciuki za Wasze zbiory - Darz Grzyb :) Zaaaaaaaczynamy :) :)