duża wersja fotografii z doniesienia

fotografia z grzybobrania
© fotografia została załączona przez informatora o grzybobraniu; z pytaniem o jej wykorzystanie poza ramami systemu monitorowania występowania grzybów grzyby.pl należy kontaktować się bezpośrednio z autorem fotografii, a nie ze mną (kontaktu do autora zdjęcia zwykle nie posiadam)
Las Bronaczowa. Sosny, buki i dęby. Ciągło jak wilka do lasu i wreszcie się udało 😁 Blisko Krakowa, bo prosto po pracy ale nie wytrzymałam i zamiast grzecznie odespać 24 godzinną szychtę pognałam w las 😁 I hurrra udało się 😁😁😁 pierwsze rurkowce i pełnia szczęścia bo i las cudny i szczęśliwie sezon rozpoczęty 🤗 i z bonusem, bo komarów i strzyżaków brak 😉 Udało się zdobyć trzy piękne ceglaczki 😍 i całe cztery maciupcie kurki (kurki normalnie w takim stadium rozwoju zostały by oszczędzone ale .. wiecie jak jest z pierwszymi grzybasami ... no bez litości 😉).
A w lesie bezludzie i bezcenny spokój pełen poszumu drzew, śpiewu ptaków i miłego dla ucha postuku wytrwale pracujących dzięciołów ... I na szczęście bez natrętnego odgłosu pił i innych siekier .. a to chyba cud był bo wycinka idzie w tym lesie najwyraźniej na całego 🙁 może i to konieczne ale i tak boli gdy się zastaje znane i piękne miejscówki poryte bez litości ciężkim sprzętem i powycinane całe połacie lasu ... No więc mamy nowe polany w lesie Bronaczewa i nowe koleiny dróg ... i choć uwielbiam zapach świeżego drewna jakoś ten nie bardzo mnie cieszył ... Serdecznie wszystkich pozdrawiam i pięknego sezonu życzę 🤗