duża wersja fotografii z doniesienia

fotografia z grzybobrania
© fotografia została załączona przez informatora o grzybobraniu; z pytaniem o jej wykorzystanie poza ramami systemu monitorowania występowania grzybów grzyby.pl należy kontaktować się bezpośrednio z autorem fotografii, a nie ze mną (kontaktu do autora zdjęcia zwykle nie posiadam)
Cześć😊 Wreszcie jakieś grzyby, które wyglądają jak prawdziwe grzyby, a nie tylko jakieś mikrusy. Wyrwałem się do lasu z zamiarem spędzenia na poszukiwaniu grzybów kilku godzin, niestety telefon z pilnymi sprawami zmusił mnie do ograniczenia się do niecałych dwóch godzin. W jednej miejscówce nie znalazłem nic, postanowiłem więc pojechać do zupełnie nieznanego mi lasu i był to strzał w dziesiątkę. Znalazłem 23 krasnoborowiki ceglastopore, niektóre z nich były już całkiem wyrośnięte, inne dopiero stratowały, za to rosły w bardzo ładnym miejscu na zielonym mchu😊.
Oprócz ceglastoporych trafiłem na kilka gromad mikro kurek, niestety rosną na same ścieżce więc raczej nie spodziewam się żeby przetrwały do mojej następnej wizyty w tym lesie. Mam nadzieję, że od tej pory będzie tylko lepiej z grzybami, warunki są jak narazie sprzyjające😊. Pozdrawiam i do następnego razu😊