duża wersja fotografii z doniesienia

fotografia z grzybobrania
© fotografia została załączona przez informatora o grzybobraniu; z pytaniem o jej wykorzystanie poza ramami systemu monitorowania występowania grzybów grzyby.pl należy kontaktować się bezpośrednio z autorem fotografii, a nie ze mną (kontaktu do autora zdjęcia zwykle nie posiadam)
Grubo ponad 3 h w lesie głównie liściastym (buk, dąb) i częściowo mieszanym z sosną. Zebrane 4 podstarzałe łuszczaki zmienne (na foto), odnotowane pojedyncze drobnołuszczaki jelenie i jedna miniaturowa żagiew łuskowata. Pojawia się sporo różnorakich blaszkowców, ale nie takich, które mnie interesują.
Ostatni tydzień-dwa to chyba najbardziej martwy mój sezon od września zeszłego roku. Sytuację ratowały jedynie żółciaki siarkowe, których dziś akurat nie trafiłem. Chyba chwilowo odpuszczam sobie szukanie rurkowych lub kurek, bo po prostu ich nie ma (albo szukam w złych miejscach). Jutro wsiadam na rower (przynajmniej odpada problem kleszczy i coraz liczniejszych komarów), może przy okazji zahaczę o jakieś stanowiska żółciaka.