duża wersja fotografii z doniesienia

fotografia z grzybobrania
© fotografia została załączona przez informatora o grzybobraniu; z pytaniem o jej wykorzystanie poza ramami systemu monitorowania występowania grzybów grzyby.pl należy kontaktować się bezpośrednio z autorem fotografii, a nie ze mną (kontaktu do autora zdjęcia zwykle nie posiadam)
Ze względu na marne prognozy (które się nie sprawdziły), postanowiłem dziś nie badać nowych miejscówek, tylko zrobić wizytę kontrolną w naparstniczek stożkowatych, które znalazłem 6 dni temu (brzoza, osika, olsza). Wynik kontroli przeszedł moje oczekiwania - wprawdzie nie podrosły jakoś znacznie, ale zamiast znalezionych poprzednio 50, dziś naliczyłem jakieś 150:-). Wszystkie na obszarze nie większym jak 20x20 m. W drodze powrotnej (jako bonus za to, że nie szedłem ścieżką), trafiłem jeszcze niespodziewanie stanowisko ok. 15 dorodnych smardzówek czeskich. Do statystyk liczę tylko smardzówki.
Po wczorajszych całodziennych opadach (które mnie upupiły w domu) i zapowiedziach znacznego ocieplenia w najbliższych dniach powinno być dobrze. Pozdrawiam:).