duża wersja fotografii z doniesienia

fotografia z grzybobrania
© fotografia została załączona przez informatora o grzybobraniu; z pytaniem o jej wykorzystanie poza ramami systemu monitorowania występowania grzybów grzyby.pl należy kontaktować się bezpośrednio z autorem fotografii, a nie ze mną (kontaktu do autora zdjęcia zwykle nie posiadam)
Cześć😉 Jako że, skończyły się już dziwolągi do pokazywania to pokażę teraz naparstniczki stożkowate, czyli popularne smardzówki. W tym roku jest ich całkiem sporo, aczkolwiek nie tak dużo jak w roku 2019. Ze względu na długi okres zimnych temperatur i sporej wilgotności czas ich występowania znacznie się rozciągnął. U mnie można jednocześnie znaleźć zasuszone starocie i owocnik, które nawet nie wykształciły jeszcze trzonka. Znacznie rzadsza, przynajmniej w moich okolicach jest smardzówka stożkowata. Cały czas czekam aż się pojawi, ale chyba raczej muszę znaleźć jakieś nowe miejsce,
bo w starych już raczej nie wyrośnie. Zobaczymy co przyniosą najbliższe deszczowe dni, może po nich jeszcze coś wyskoczy😉. Pozdrawiam!