duża wersja fotografii z doniesienia

fotografia z grzybobrania
© fotografia została załączona przez informatora o grzybobraniu; z pytaniem o jej wykorzystanie poza ramami systemu monitorowania występowania grzybów grzyby.pl należy kontaktować się bezpośrednio z autorem fotografii, a nie ze mną (kontaktu do autora zdjęcia zwykle nie posiadam)
Witam wszystkich, Korzystając z pierwszych słonecznych dni, postanowiłem zbadać, co dzieje się w okolicznych lasach. Byłem w lesie jodłowym w poszukiwaniu szyszkówek, zbadałem też buki w Parowach Janinowskich oraz las mieszany w pobliżu mojego blokowiska. Pogoda piękna, w lesie budzi się życie, do słońca (i na sex :)) masowo wychodzą ropuchy. Na drzewach pojawiły się już pąki i pierwsze liście a w podszyciu kwiaty. Grzybowe życie też się toczy, niestety nie w poszukiwanych formach. Brak jadalnych grzybów zimowych, brak też wiosennych. Smardzowate pojawiają się tylko na korze w ogródku.
Generalnie w Łodzi ciężko o smardzowate poza ogródkiem, ale liczyłem chociaż na czarki, szyszkowki czy ucho bzowe. Niestety bez efektu. Mimo to spacer super, przyjemnie ogląda się budzący się z letargu las. Pozdrawiam.