duża wersja fotografii z doniesienia

© fotografia została załączona przez informatora o grzybobraniu; z pytaniem o jej wykorzystanie poza ramami systemu monitorowania występowania grzybów grzyby.pl należy kontaktować się bezpośrednio z autorem fotografii, a nie ze mną (kontaktu do autora zdjęcia zwykle nie posiadam)
Las mieszany - uszaki bzowe, czarki, kubecznik pospolity, żagiew zimowa, kisielnica kędzierzawa, wrośniaki różnobarwne, rozszczepki pospolite
Witajcie. Od kilku miesięcy zastanawiałem się co się stanie w magiczny dzień 02022020 inaczej 20200202 (swoisty dwucyfrowy palindrom daty). Dzisiaj już wiem - zawitała wiosna ;-) Od pierwszych kroków towarzyszył mi taniec i niosący się echem pod niebiosa klangor żurawi, do którego w rytm tańczyły napotkane stada sarenek. Roślinki zadziwione tymi zjawiskami nieśmiało wypuszczają pączki a niektóre nawet i listki. A grzyby no cóż cała plejada. Podsuszone dotychczas uszaki w bardzo sprzyjających warunkach ruszyły do przodu, a kształtem coraz bardziej upodabniają się do swej nazwy ;-) . Z mokrej ściółki wychylają się świeżutkie młodziutkie czerwone czareczki. Jednak najwięcej radości przyniosły mi małe kubeczki wypełnione nasionkami - cuda (kubeczniki prążkowane). Kilka stanowisk żagwi zimowej (z czego 1 w przecudnej kompozycji), kisielnicy kędzierzawej, wrośniaków i rozszczepek. GALERIA ze specjalną dedykacją dla NIKI, która zainspirowała mnie do małego retuszu zdjęć. Dzięki Nika i miłej zabawy dla wszystkich. Pozdrawiam.