Doniesienia z ostatnich 5 dni w promieniu 40km od pierwszego na liście

niedziela 1.PAŹ
Tomek G
doniesień: 761 / 43🏆
(30/h) Las duży sosnowy. W lesie we mchach wilgotno. Grzybiarzy bardzo dużo ale każdy coś znalazł. Dziś wspólny spacer razem z Marcelem. Borowik szlachetny jeden zdrowy. Złotoborowiki wysmukłe po kilka większość zdrowa. Podgrzyby brunatne po kilkanaście sporo zdrowych. podgrzybki zajączki pojedyńcze większość robaczywych. Suchogrzybki złotopore po kilka większość robaczywych. Maślak pstry jeden zdrowy. Maślaki sitarze pojedyńcze większość zdrowych. Gąski zielonki pojedyńcze większość zdrowych. Pieprzniki jadalne tzw. kurki pojedyńcze zdrowe. Piaskowce modrzaki pojedyńcze zdrowe. Można spotkać muchomory, gołąbki, tęgoskóry, krowiaki podwinięte, ponurniki aksamitne i inne gatunki grzybów niejadalnych i nadrzewnych. Oby jeszcze popadało a będzie co zbierać. Marcel zadowolony pierwszy raz zbierał złotoborowiki wysmukłe i to w centrum Polski. Pozdrawiam serdecznie całą leśną brać i życzę dużo deszczu i obfitych zbiorów.
wczoraj
Akk]
doniesień: 138 / 9🏆
(40/h) Las mieszany, przykryty 15 centymeteową warstwą śniegu, którego ciągle przybywa. Nie jest przesadnie zimno i spaceruje się dość przyjemnie.
Wybrałem się do lasu, w poszukiwaniu ucha bzowego, potrzebnego mi do obiadu.
Misja zakończona pełnym sukcesem, pierwsze 3 miejscówki w pełni zaspokoiły zapotrzebowanie, pozostałych już nie sprawdzałem, niech będą dla innych.
Po drodze, sprawdziłem miejsca na płomiennice oraz boczniaki, niestetyvtubjuz tak dobrze nie było. Jeden boczniak w bardzo kiepskim stanie został na pniu, płomiennic nie było wcale.
Mimo wszystko jestem zadowolony, w lesie naprawdę........ pięknie, przez chmury prubuje przebijać słońce, do tego padający śnieg, super.
Ucha już na patelni, a po takiej porcji tlenu, przyjemnością coś zjem 😜
Pozdrawiam
🍄🇦🇹
dodaj grzybobranie
  • Akk] #142 · Każda pora roku ma swój urok. 3.12 14:08
  • Akk] #142 · Coś tam jednak żyje poza uszkami 😉 3.12 14:08
  • Gucio #258 · Gratuluje. Super, sporo grzybów znalezionych i plan wykonany. 3.12 15:11
  • RoStrze #61 · Witaj. Myślałem przez chwilę że na głównym jest zdjęcie zbioru 😂 Smaczne są ucha w hińszczyznie 😀 Ja dziś prawie ich nie spotkałem. Za to widziałem płomiennie. A spacer w zimowym lesie to jest piękne przeżycie. Pozdrawiam 🙂 3.12 17:16
  • Yaga #272 · Owocny spacer i jedzonko jak talala :), pozdrawiam :). 4.12 16:37
  • +dopisek (po zalogowaniu)