Doniesienia z ostatnich 5 dni w promieniu 40km od pierwszego na liście

sobota 16.WRZ
Leo di carpio
doniesień: 53 / 7🏆
(25/h) Dziś kontrolnie wyjazd w lasy janowskie w okolicy Potoczka i Zaklikowa na granicy lubelskiego i podkarpackiego. Po drodze zajrzałem na godzinkę do lasu w powiecie kraśnickim. I powiem tak susza jak cholera przykro patrzeć jak jeszcze zielone liście sypią się z drzew jak w listopadzie. A pod drzewami nie rośnie praktycznie nic. Po godzinie dreptania dwa wyrośnięte borowiki, jeden kozak i siedzuń sosnowy. W Potoczku i pod Zaklikowem trochę lepiej ale tylko i wyłącznie w podmokłym terenie. Na ładnym lesie pustynia. Gdyby nie kozaki z mokradeł to trzeba by było zbierać jeżyny lub żurawinę.
... szerzej o tym grzybobraniu ... Koźlarzy siwych rośnie całkiem sporo ale co trzeci, czwarty zdrowy. Czerwone zdrowe jak zawsze. Z innych grzybów tylko pojedyncze sitarze i muchomory rdzawo brązowe i gołąbki wymiotne i tyle. Powodzenia i połamania koszy.
wczoraj
Niuńka
doniesień: 1
(30/h) Popołudniowy wypad do lasu. Maślaki młode, podgrzybki różnie ale dużo malutkich dodaj grzybobranie
    • Tomek G #768 · Gratuluję pięknych zdobyczy leśnych. Młode grzyby dobrze wróżą. Pozdrawiam 3.10 20:31
    • Gucio #231 · Gratuluje. Super, dobrze właśnie że są malutkie i wyjatkowo urocze. Jak dość sucho to czasami lepiej, bo ślimaki tak nie poobiadaja ich a czasem jak deszcz tak jak dzisiejszej nocy spadł, to oprócz nich mogą też i być grzyby czesciowo i robaczywe, bo pokażą się też i w innych miejscach po glebszym i nie do konca wilgotnym mchu. 4.10 07:14
    • +dopisek (po zalogowaniu)