Doniesienia z ostatnich 5 dni w promieniu 60km od pierwszego na liście

niedziela 10.PAŹ
pogodynka
doniesień: 77 / 9🏆
(5/h) W podlaskim grzyby przestraszyły się chyba stanu wyjątkowego i nie wychodzą na powierzchnię. Może to i dobrze bo serce tak nie boli.
Mimo trzech kolejnych nocy z przymrozkami rekonesans po miejscówkach podgrzybkowych w okolicy Góran, Grzybowszczyzny. W czterech różnych lasach - starodrzew -ani jednego podgrzybka, starego czy młodego, brak podbrzeźniaków nie mówiąc już o prawdziwkach. Jeden turek i jedna podzielonka i miseczka kurek. Smutno mi.
dodaj grzybobranie
sobota 16.PAŹ
ŻabolAfrodyta (bez logowania)
doniesień: ≥11
(0/h) To co w tym roku dzieje się w lesie o tej porze jest tragedia !!!! Najgorszy rok, jeszcze takiego roku nie pamiętam. Wróciliśmy z pustym koszem do domu. Znaleziona 1 kurka która była stara, kilka zielonek wszystkie robaczywe. Podgrzybka ani jednego 😞 mam jakieś przeczucie, że to już chyba koniec ? Oby nie ....
2021.10.16 18:45
niedziela 17.PAŹ
Kanaanka
doniesień: 2
(1/h) Na szybko wyskok do lasu za Trzescianka, krotki rekonesans który przyniósł efekt w postaci jednego, małego ale zdrwego podgrzybka :) miejscami rodziny niejadków-zotlych grzybków na cienkiej nozce,których nazwy nie znam, niestety, a chodziłam akurat bez atlasu. Sciolka wyraźnie wilgotniejsza niż przy Hajnówce wiec kto wie czy nie wystrzeli coś jeszcze za kilka dni. Na co liczę,bo prognozy pogozy pogody sa dosc obiecujące. Darz bór i z Pudlaszuckim pozdrowieniem dla wsiech hrybolubuw!:)