Doniesienia z ostatnich 5 dni w promieniu 60km od pierwszego na liście

sobota 11.WRZ
potoksc
doniesień: 27 / 12🏆
(80/h) Troszkę zaległości nam się porobiło... Była masa podgrzybów i spore ilości borowika szlachetnego choć z czerwiem sporo.
Kilkadziesiąt krasnoborowików ceglastoporych i koźlarzy czerwonych. Siedzuń sosnowy i opieńki miodowe.
niedziela 12.WRZ
Kozik
doniesień: 20 / 1🏆
(15/h) Wpisuję liczbę grzybów zebranych, a nie znalezionych ;) rzecz jasna same borowiki, a tych padło 51 sztuk. Niestety trzony w w dużej części robaczywe. Las jodłowy, 80 letni, monolityczny, czasem miejscowo buki. Ściółka iglasta. Cudowny las. Odpowiednio duży, aby ominąć tych wszystkich ludzi :)
poniedziałek 13.WRZ
Trak1
doniesień: 1 / 1🏆
(30/h) Wyprawa super. Najwięcej maślaków zwyczajnych trochę sitarzy, borowików większość zamieszkała więc zostały.Pare kozaków, podgrzybków i opieniek.
niedziela 12.WRZ
Aumba
doniesień: 11 / 1🏆
(50/h) Na początek OSTRZEŻENIE, DUŻA AKTYWNOŚĆ KLESZCZY. Las sosnowy z domieszką dębów i grabów. Napisałem 50 ale większość to drobnica podgrzybkowa różnej maści. W lesie sucho, nawet mech trzeszczy pod butami.
... szerzej o tym grzybobraniu ... Trafiają się prawdziwki ale ładnie wyglądają tylko na zdjęciach, wszystkie, nawet najmniejsze z taką liczbą lokatorów, że niektóre miały wywieszoną kartkę "brak wolnych miejsc". Podgrzybki omszone ze zdrowymi nogami, za to kapelusze z wkładką, chyba robactwo na spadochronach desantuje. Trzeba poczekać na deszcz w moim rejonie, tak więc idę odprawiać czary i gusła żeby chociaż trochę go spadło.

  • dodaj doniesienie +dopisek (po zalogowaniu)
    • Aumba #11 · Staruszek, tylko ładnie wygląda 12.9 12:23
    • Aumba #11 · Przed robactwem grzyby uciekają na drzewa, niestety tego i tak znalazły 12.9 12:24
    • Aumba #11 · W kupie siła 12.9 12:26
    • Vera #7 · Byłam gościnnie w Sielpi i tam też mało grzybów, później pojechaliśmy do miejscowości Niebo, też słabiutko. Strasznie sucho w tamtych lasach. Przyjechałam z Opolskiego na weekend, przy okazji połaziłam po lesie. 12.9 15:40
poniedziałek 13.WRZ
Henryczka ^^ (bez logowania)
(30/h) Las sosnowo - bukowo- dębowy okolice Ćmińska. W lesie sucho, mało młodych grzybków, w większości przerośnięte i stare większość robaczywych, choć kilka kapeluszy udało się zabrać do suszenia. 33 borowiki, 33 zajączki i podgrzybki, po 7 koźlaży białych, maślaków i krasnoborowików ceglastoporych, 16 sitarzy, 2 kanie. W trzy godziny około 100 szt. Spacer bardzo przyjemny, napotkane dwie osoby w lesie. Czekamy na deszcz. Bez tego ani rusz. :)
2021.9.16 08:06