Doniesienia z ostatnich 5 dni w promieniu 60km od pierwszego na liście

wtorek 14.WRZ
Manowa
doniesień: 9 / 4🏆
(100/h) Przy okazji wyjazdu na działkę 2 wizyty w lasach sobiborskich. Podgrzybkowe eldorado. W niedzielę 7 godzin chodzenia i około 800 podgrzybków różnej wielkości, do tego 2 prawdziwki. Część oddana innym grzybiarzom, reszta obrobiona do spółki z żoną i teściami. Dzisiaj rano 3 godzinna powtórka. Około 300 sztuk podgrzybków, brane tylko te w młodym i średnim wieku bez znaczących ubytków spowodowanych przez ślimaki. Do tego 6 kozaków i jeden prawdziwek znalezione na działce. Grzyby zabrane do Radzymina i oddane koledze. Na zdjęciu 80% dzisiejszego zbioru.
sobota 18.WRZ
Piszczał
doniesień: 3
(20/h) Mleczaj rydz z młodych sosnowych zagajników.
Sporo ich było choć niektóre za stare inne zasiedlone. jakie one są pyszne ...
sobota 18.WRZ
Piszczał
doniesień: 2
(15/h) Trzy ładne prawdziwki choć korzenie do wycięcia , kilka podgrzybków i kilka babek. Grzyby widać że stare , przebrane, często robaczywe, nie ma nic co zapowiadaloby wysyp. Podobne zbiory i spostrzeżenia moich grzybowych towarzyszy.

  • dodaj doniesienie +dopisek (po zalogowaniu)
    • Gucio #128 · Gratuluje. Super. Jeśli Twoje miejscówki to lasy tylko lub głównie iglastych to powinien być wysyp jeszcze na nów październikowy wszystkich grzybów choć bez wielkich zbiorów borowików chyba że są tam wrzosowe a jak to lasy liściaste to raczej zostaną nawet i w dużych ilościach ale tylko grzyby blaszkowe z jakimiś ewentualnie miłym i zaskoczeniami co do jeszcze pojedynczych innych grzybów. 19.9 09:05
    • Piszczał #3 · Dziękuję za rady. Pozdrawiam 19.9 13:35