Doniesienia z ostatnich 5 dni w promieniu 60km od pierwszego na liście

niedziela 12.WRZ
Kasia S.
doniesień: 24 / 2🏆
(45/h) Wysyp borowika szlachetnego w borach sosnowych. Sporadycznie trafiały się też podgrzybki, pojedyncze koźlarze i borowiki sosnowe. Niestety 50% borowików całkowicie robaczywa i zostały w lesie. Ludzi też dużo

  • dodaj doniesienie +dopisek (po zalogowaniu)
    • Bea11 #41 · A to w Gizałkach nie ma zakazu wstępu ze względu na oprysk ? 13.9 07:24
    • Kasia S. #24 · Nie było tablic ostrzegawczych.... 13.9 10:14
    • Kasia S. #24 · Dzwoniłam do nadleśnictwa, wszystko ok, ale dziękuję za ostrzeżenie. 13.9 10:17
    • Bea11 #41 · To dobrze że dobrze :) ,też się wybieram w te lasy, ale nie znam ich aż tak i czekam na "zwolnienie blokady leśników" w tych częściach które znam, pozdrawiam serdecznie 13.9 11:08
przedwczoraj
Malexx
doniesień: 1
(10/h) Słabo. Jak napisał Laus prawie wszystko z nadzieniem. Młodych brak. Czekamy na ocieplenie, deszcz i nów.
Pozdrawiam. Darz Grzyb :)
przedwczoraj
Laus
doniesień: 8
(70/h) Dębowe lasy koło Raszkowa. Końcówka wysypu, w lesie prawie same duże podgrzybki [robaczywe w 75%], maślaki [robaczywe 20%] i kilka prawdziwków [robaczywe 90%].

Las mocno podlany ostatnimi opadami deszczu, grzyby mocno nasiąknięte wodą. Niestety lecz za tydzień nie ma raczej po co jechać do lasu, może za 2 tygodnie?
piątek 17.WRZ
Bea11
doniesień: 43 / 4🏆
(20/h) Niestety letni wysyp u nas się kończy :( kilka prawdziwków zdrowych ,młodych podgrzybków brak, pół kosza w dwie osoby w dwie godziny,w lesie trochę za sucho i mgły poranne już nie wystarcza,znów trzeba uzbroić się w cierpliwość, pozdrawiam wszystkich zbieraczy
przedwczoraj
bosman
doniesień: 53 / 2🏆
(30/h) Przydał się wreszcie nowy zakup kosz xl! Kilkadziesiąt podgrzybków,1 prawdziwek,2 siedziunie i kilkanaście muchomorków czerwieniejących.Brak małych a dużych sporo zostało w lesie zaczerwione lub zapleśniałe.Do domu zabrałem jakieś 25% ze znalezionych.
piątek 17.WRZ
bosman
doniesień: 51 / 2🏆
(40/h) Popołudniowy wypad na godzinkę w miejscówki maślaka pstrego oraz piaskowca modrzaka.Las sosnowy z domieszką brzozy i wypad udany oczekiwane grzybki pokazały się 😀. Oprócz nich podgrzyby i 1 prawdziwek wszystko już większe, podsuszone młodych brak .
wczoraj
Karu
doniesień: 2
(0/h) W miejscach, gdzie ostatnio nie opłacało się wstawać z "kucków" - dziś nie było ani jednego grzybka....
Miało być grzybobranie, było spacer w bardzo przyjemnych okolicznościach przyrody.... ;)
Noce już jednak za zimne.
sobota 18.WRZ
bosman
doniesień: 52 / 2🏆
(1/h) Powrót po 3 tyg.na miejscówkę czarcich jaj sromotnika i szok wciąż ,,rodzą" młode.Chyba załóże produkcję nalewek 🤔. Rosną sobie w lasku-parku liściastym pod mirabelką wśród pokrzyw.