Doniesienia z ostatnich 5 dni w promieniu 60km od pierwszego na liście

niedziela 12.WRZ
Miejscowy (bez logowania)
(50/h) Wypad bardziej spacerowo a tu szok pozytywny. Ogólnie las mieszany stare sosny świerki trochę dębu w przewadze podgrzybki, kołpaki parę kurek i prawdziwków i na obiadzik dorodne kanie. W drodze powrotnej stara miejscówka kozlakowa i zaskoczenie 🤭 same kozaki i czerwone w sumie 3 wiaderka wypad udany.
2021.9.12 16:16
czwartek 16.WRZ
zibi57
doniesień: 1 / 1🏆
(60/h) typowy dla rejonu N.Tomyśla, brak młodych grzybów ale średnie i starsze zdrowe chociaż sporo posmakowanych przez ślimaki; głównie podgrzybki trochę borowików
wczoraj
M. M.
doniesień: 1
(30/h) Z częstotliwością różnie zależało od miejsca. Raz zupełnie pusto, raz od czasu do czasu aż trafiliśmy na miejsce gdzie grzyb przy grzybie. Grzyby różne i piękne młode i prawdziwki i sowy i kozaki z przewagą podgrzybków. Dużo "starych" grzybów. Tak czy inaczej było warto . Las robi swoje. Grzyby zebrane w niecałe 3,5 h/3 osoby.
wczoraj
vera_NN (bez logowania)
(20/h) W puszczy noteckiej bardzo słabo, nieliczne ,stare podgrzybki.
2021.9.18 21:33
środa 15.WRZ
Dziara
doniesień: 1 / 1🏆
(80/h) Witam, krótki wypad do lasów w Jastrzębsku Starym, dużo czarnych łebków, 7 krawców, około 50 koźlarzy, 20 prawdziwków (większość niestety robaczywa), jeden ponury, parę maślaków i kilka kani. To tylko spacerek z dzieckiem w wózku więc tylko alejkami.
wtorek 14.WRZ
Mia0101
doniesień: 1
(200/h) Z jednej strony lasu sporadyczne okazy, wystarczyło przejść na drugą stronę i dosłownie grzyb na grzybie! Rezultat godzinnego spaceru we dwójkę
czwartek 16.WRZ
Elwirka
doniesień: 2 / 1🏆
(100/h) Warto się wybrać,choćby z uwagi na sam spacer po lesie. Sporo czarnych łebków (podgrzybków) ,większe, młodych prawie brak. Raczej zdrowe,czasem podgryzione przez ślimaki. Nieliczne prawdziwki, zajączki.
Nadal czekamy na deszcz.😊
przedwczoraj
Dermash
doniesień: 1
(15/h) Grzybów brak, kilka podgrzybków na godzinę, dużo robaczywych🤷‍♀️
środa 15.WRZ
Lambo
doniesień: 1
(20/h) Średnio na jeża - coś jeszcze w lesie jest z letniego wysypu, ale około połowy znalezisk jest robaczywych, lub "spapciałych". Mimo tego udało się zebrać sporo podgrzybków, sitarzy i kozaków. Trafiło się kilka okazałych borowików i pół szklanki kurek. Wszystko pomimo południowej pory.
czwartek 16.WRZ
Zdrubka
doniesień: 2 / 1🏆
(9/h) Podgrzybki, prawdziwki, koźlarze czerwone, kurki. Sporo dużych robaczywych prawdziwków. Las mieszany, sosna, świerk, brzoza.
środa 15.WRZ
Felip
doniesień: 1
(20/h) Same podgrzybki, dużo suchych, kapci albo robaczywych, sciolka sucha jak wiór
przedwczoraj
Janek_NN (bez logowania)
(70/h) Dziś kolejny wypada do lasu, same podgrzybki, głównie w wysokich trawach, 2 prawdziwki
2021.9.17 17:54
wczoraj
Iksjona
doniesień: 2
(5/h) Grzybów jak na lekarstwo, kilka czarnych łepek, 2 maślaki, pół kubka kurek. Generalnie w lesie stare grzyby, nagryzione i pojedyncze.
Odwiedzilsny jeszcze Chrośnice, tam jeden maślak i kilka kurek. Może jak ktoś zna te rejony to wyszedł z lasu bardziej zadowolony...