Doniesienia z ostatnich 5 dni w promieniu 60km od pierwszego na liście

czwartek 9.WRZ
Leo di carpio
doniesień: 25 / 4🏆
(30/h) Dziś lesie zameldowałem się dopiero w samo południe. I trochę bez większej wiary myśląc że już moje wszystkie wyzbierane ruszyłem w knieje. Jak się okazało nie było tak źle i co jakiś czas w koszyku lądował podgrzybek. W sumie pochodziłem z pięć godzin.I sam byłem pełen podziwu że udało się zapełnić cały kosz do pełna. Głównie podgrzybkiem ale i trafiłem też sporo borowików (23). W lesie przyjemnie choć trochę dokuczają komary, robi się niestety sucho. Na obrzeżach grzyby spękane i suche w mchach i trawie jeszcze fajne i jędrne. Czekamy na deszcz i do zobaczenia na leśnych ścieżkach.
przedwczoraj
pogodynka
doniesień: 75 / 9🏆
(5/h) Tym razem nie ja byłam na grzybobraniu. Dostałam od zaprzyjaźnionego grzybiarza zdjęcia kurki giganta. Ponieważ takie kurki to rzadkość pozwoliłam sobie na pokazanie ich na forum. Wiem, że oprócz kurek zebrane zostały rydze, kanie i maślaczki.

  • dodaj doniesienie +dopisek (po zalogowaniu)
    • pogodynka #75 · 8 kurek i kilogram 22.9 22:25
    • Chytra Merry #199 · Ale kurak, piękny ci on. Pozdrowienia. 22.9 23:03
    • Chytra Merry #199 · Ale kurak, piękny ci on. Pozdrowienia. No co do wyjścia do lasa to przykro, ale bałabym się łazić po lesie w obecnej sytuacji, bo zamiast grzybów można znales (.....). E tam nie chodź do lasa, odpuś. 22.9 23:07
przedwczoraj
Skowal
doniesień: 32 / 1🏆
(15/h) Trzy deszczowe, ale bardzo zimne jak na 20 września noce wstrzymały wysyp grzybów. Do 9 rano znajdowaliśmy tylko przemoczone podgrzybki, później trochę lepiej. Grzybów bardzo mało, przed południem kilka miejsc z kurkami. Nie ma jeszcze gąsek, nie ma rydzów, nie ma młodych podgrzybków. Cały łup 2 osób w ciągu 4 godzin to dwa prawdziwki, koło setki średnich podgrzybków, łubianka kurek. Duże ilości spleśniałych grzybów. Las mieszany z przewagą sosny.
przedwczoraj
JakubCh
doniesień: 2
(10/h) 20 sporych zdrowych rydzów, 2 duże prawdziwki, sporo rydzów zamieszkałych
sobota 18.WRZ
Borewicz
doniesień: 1
(100/h) 90 minut chodzenia po lesie. Rozpoczął się wysyp opieniek. Można spotkać większe, ale jest pełno małych idealnych do słoika.