Doniesienia z ostatnich 5 dni w promieniu 60km od pierwszego na liście

czwartek 9.WRZ
Fryta (bez logowania)
(30/h) W lesie pięknie. Pogoda na grzybki wspaniała. Na skraju lasu kilka aut, więc od razu wiedziałem, że nie tylko ja się tam wybrałem. Zresztą, w lesie spotkałem kilku grzybiarzy (głównie miejscowych) i każdy coś tam nosił w koszyku. Mi wpadły 4 prawdziwki, kilkanaście kozaków i sporo podgrzybków (ok 50). Las mocno przejrzany, dużo śladów po wcześniejszych grzybiarzach, ale jak się odpowiednio poszuka można coś spokojnie trafić. :) Niepokoją tylko szkody leśne - "leśnicy" tną drzewa na potęgę. Aż przykro patrzeć ile grzybowych miejscówek zostało ogołoconych z drzew. Masakra.
2021.9.9 14:33
przedwczoraj
pogodynka
doniesień: 75 / 9🏆
(5/h) Tym razem nie ja byłam na grzybobraniu. Dostałam od zaprzyjaźnionego grzybiarza zdjęcia kurki giganta. Ponieważ takie kurki to rzadkość pozwoliłam sobie na pokazanie ich na forum. Wiem, że oprócz kurek zebrane zostały rydze, kanie i maślaczki.

  • dodaj doniesienie +dopisek (po zalogowaniu)
    • pogodynka #75 · 8 kurek i kilogram 22.9 22:25
    • Chytra Merry #199 · Ale kurak, piękny ci on. Pozdrowienia. 22.9 23:03
    • Chytra Merry #199 · Ale kurak, piękny ci on. Pozdrowienia. No co do wyjścia do lasa to przykro, ale bałabym się łazić po lesie w obecnej sytuacji, bo zamiast grzybów można znales (.....). E tam nie chodź do lasa, odpuś. 22.9 23:07
sobota 18.WRZ
Borewicz
doniesień: 1
(100/h) 90 minut chodzenia po lesie. Rozpoczął się wysyp opieniek. Można spotkać większe, ale jest pełno małych idealnych do słoika.
przedwczoraj
JakubCh
doniesień: 2
(10/h) 20 sporych zdrowych rydzów, 2 duże prawdziwki, sporo rydzów zamieszkałych