Doniesienia z ostatnich 5 dni w promieniu 60km od pierwszego na liście

niedziela 18.LIP
Moy
doniesień: 28 / 3🏆
(10/h) Poobiedni spacer na trasie. Las sosnowy - w kilku miejscach, przy drodze leśnej, zazwyczaj z młodymi dębami, ale też w sosnach - kurki, małymi grupami po kilka/naście sztuk.
niedziela 18.LIP
Maciej_NN (bez logowania)
doniesień: ≥7
(14/h) Kurki, kureczki i kury, wszelkiej wielkości i kształtów. Plus dwa prawdziwki, jeden usiatkowany, drugi prawdziwy. Niestety, z nich tylko fragmenty kapeluszy były nie zaczerwione. Plus do tego widziane gołąbki i goryczaki. Niektóre fragmenty lasu bogate w grzyby a inne kompletnie puste. Najpuściej w dużych sosnach z jagodzinami - praktycznie nic, ani jadalnych ani "psiaków".
2021.7.18 15:04
niedziela 18.LIP
Fela
doniesień: 11
(1/h) Ok. 2 litry kurek, 1 koźlarz babka, sporadycznie jakieś gołąbki. Innych grzybów brak. Ściółka przyjemnie wilgotna.

  • dodaj doniesienie +dopisek (po zalogowaniu)
    • Gucio #101 · Gratuluje. 2 litry kurek to wcale nie tak źle a na pewno nie 1 na godzinę no chyba że zbierales cały dzień. W wrześniu pewnie wszystkie grzyby się pokażą . 19.7 14:27
przedwczoraj
Imperatorek (bez logowania)
(60/h) Wysyp koźlarza i podgrzybka
2021.7.21 14:45

  • dodaj doniesienie +dopisek (po zalogowaniu)
    • admin #20 · Dziękuję za wpis z grzybobrania. Bardzo proszę w przyszłości pamiętać by poprawnie wypełnić pole formularza "grzyby na osobogodzinę", to znaczy grzybność liczbowo w _sztukach_ grzybów w przeliczeniu na _osobogodzinę_ (może być szacunkowo; a ilość kurek dzielimy przez cztery). Jest to niezbędne między innymi dla prawidłowego kolorowania mapy. Doniesienie poprawiłem na podstawie tekstu i/lub szacunkowo wg fotografii w doniesieniu. 21.7 14:48