Doniesienia z ostatnich 5 dni w promieniu 60km od pierwszego na liście

sobota 17.LIP
Grzybowy Kapelusz
doniesień: 102 / 10🏆
(5/h) Czołem Grzybnięci :) Dzisiaj odwiedziłem Bory Tucholskie. Tydzień temu udało mi się tam zebrać pierwsze borowiki usiatkowane.
Przemierzałem lasy liściaste i sosnowe bory. Z grzybami podobnie jak przed tygodniem.
Kilka borowików usiatkowanych (nie wykręcałem), sporo pieprznika jadalnego, różnych gołąbków od groma, jeden koźlarz babka, muchomory czerwieniejące, muchomory rdzawobrązowe, pięknorogi największe, goryczaki żółciowe...

... szerzej o tym grzybobraniu ... Apetyt na grzyby miałem większy. Przyznam się po cichu, iż spodziewałem się większej ilości usiatków. Zwłaszcza, że warunki w lesie no wręcz idealne. No ale jak to w życiu bywa grzybiarz swoje, a las swoje. Czułem się jakbym dzisiaj wylosował ZONK-a. Pewnie część z Was pamięta taki teleturniej. Wracając do spraw grzybowych - jutro skoczę w jakieś nowe lasy, ale już typowo liściaste. Trzymam kciuki za Wasze zbiory - Darz Grzyb :) Zaaaaaaaczynamy :) :)

 • dodaj doniesienie +dopisek (po zalogowaniu)
  • Grzybowy Kapelusz #102 · filmik z dzisiaj:
   https://youtu.be/T1EJV80aR_4 17.7 13:08
  • Kikuś #56 · Pewnie piękna wycieczka Kapeluszu. To super lasy. Bywało się kiedyś. U Ciebie podobnie jak u mnie, apetyt większy, niż stan grzybków w lesie. Masz rację, warunki są idealne: mokro do bólu, ciepło i parno. O co wię chodzi?
   Pozdrawiam serdecznie życząc wymarzonych zbiorów. 17.7 13:47
  • Yaga #58 · Też zawiedziona byłam wczoraj,ale cóż...Trzymam kciuki za Twoje zbiory i pozdrawiam:). 17.7 16:55
wczoraj
Erhan
doniesień: 66 / 2🏆
(0/h) Las sosnowy i brzeziny - nic co nadawałoby się do zebrania. Strasznie sucho, krótkie i intensywne opady nic nie dają.
czwartek 29.LIP
sammyzet77 (bez logowania)
doniesień: ≥3
(10/h) Dziś ok 2 godzinki w lesie liściastym. Dęby i Buki. Do koszyczka wpadło parę maslakow 1 koźlarz kilka zajączków no i królowie dzisiejszych zbiorów Usiatki i szlachetne
Dobry prognostyk na następne dni bo w lesie mokro a rano strzyżaki jeszcze spaly 🙃 pozdrawiam wszystkich zapaleńców👍
2021.7.29 21:48