Doniesienia z ostatnich 5 dni w promieniu 60km od pierwszego na liście

piątek 16.LIP
Kasia S.
doniesień: 20
(20/h) Pojaw grzybów w pełni. Dużo borowików usiatkowanych (większość robaczywa), ceglastoporych, koźlarzy grabowych oraz pojedyncze borowiki szlachetne. Trafiły się również gołąbki zielonawe i mleczaje smaczne.
niedziela 1.SIE
pieprznik.pl
doniesień: 68 / 10🏆
(10/h) Przeżyłam wczoraj na grzybach pozytywne zaskoczenie. Być może na odbiór sytuacji wpłynęła deszczowa, chłodna aura, od razu wydało mi się lepiej.
Fakt, że szwendałam się po lesie z 5,5 h, ale w tym czasie nie było jakiejś kompletnej nudy. Są młode prawdziwki i młode podgrzybki (podgrzybki nawet młode popsute lub robaczywe). Masa muchomorów czerwieniejących, te z kolei zdumiewająco często - jak na siebie - zdrowe. Garść kurek, kilka pierwszych kolczaków. Parę ceglasiów.
Masa goryczaków / szatanów;)
Pozdrawiam

 • dodaj doniesienie +dopisek (po zalogowaniu)
  • Fungia #24 · Relację na YT z przyjemnością obejrzałam.
   Gratuluję i pozdrawiam:)
   Ps. Szkoda tylko, że tak zimno było -temperatura iście jesienna. 2.8 16:48
  • dafnia22 #16 · Gratki.Barwny koszyk jak zwykle😍. 2.8 17:34
  • Nina #69 · Filmik obejrzałam👍. Cieszyłam się z Tobą, że "znaleźnego"👏👏. 2.8 18:12
  • wojek #82 · Witaj:)
   Tylko pogratulować kolorowych zbiorów:) A na nizinach niestety bieda z nędzą:(
   Serdecznie pozdrawiam:) 2.8 21:56
  • Zapaleniec S-c #90 · Kosz kolorowy i filmy fajowe ! 3.8 19:17
  • pieprznik.pl #68 · Dzięki! Teraz temperatura przyjemna, nie za wysoka, i popaduje od czasu do czasu, zobaczymy za parę dni:)
   Pozdrawiam Ekipę:) 4.8 23:17
niedziela 1.SIE
Adamek
doniesień: 7
(10/h) Grzybów jadalnych w lesie mało, może po deszczach które mają być w tym tygodniu coś się ruszy. Moja dzisiejsza zdobycz to 15 borowików szlachetnych 2 maślaki złote 2 zajączki 7 borowików brunatnych i 2 ceglastopore :)
wczoraj
Magdalena 9207
doniesień: 26 / 5🏆
(4/h) Witam i w końcu udało się coś nazbierać, bez rewelacji ale sosik będzie. Głównie prawe - zdrowe, kilka podgrzybków, maslaków i 3 ceglaki. Po wizycie na Łącznej pojechałam na Mieroszów i tam zaledwie 4 prawdziwki znalazłam. Pozdrawiam.
sobota 31.LIP
jajuger
doniesień: 7
(2/h) Dalej kiepsko. Przy okazji spaceru sprawdziłem 2 miejscówki. Podgrzybek i ceglak. Za to pojawili sie grzybiarze. Czekamy dalej.
sobota 31.LIP
Leśny dziad
doniesień: 8
(5/h) 2 godziny w lesie. 9 ceglasi. 1 prawdziwek. Sucho ale spacer udany powietrze lepsze niż we Wrocławiu.

 • dodaj doniesienie +dopisek (po zalogowaniu)
  • Chytra Merry #175 · Jak spacer udany to już sukces, a grzyby będą może potem. 31.7 12:55
  • Yaga #61 · I tak fajnie:),u mnie posucha. 31.7 21:04
  • mi_1 #170 · Ciekawe, jaki tam jest las. Zaraz po wojnie brat mojego dziadka był w Spalonej leśniczym. Zamiast chodzić na grzyby, szukali zakopanej broni 1.8 05:25
przedwczoraj
zoha
doniesień: 1
(4/h) Około godzina spaceru. Udało mi się znaleźć 5 maślaków żółtych, kilka bardzo młodych kurek oraz jednego podgrzybka brunatnego ukrytego w trawie. Znalazł się również samotny mleczaj rydz, jednak został w lesie z uwagi na jego marny wygląd. Oprócz tego istne zatrzęsienie muchomorów czerwieniejących. Pojechałam z nadzieją na znalezienie choć jednego borowika szlachetnego, jednak chyba jeszcze za wcześnie.
sobota 31.LIP
yacco_NN (bez logowania)
(1/h) To nie była wyprawa grzybowa, poruszaliśmy się głównie szlakami turystycznymi. Oprócz kilkunastu starych kurek i kompletnie zasuszonych zajączków trafiliśmy na jednego świeżego prawdziwka i jednego zajączka.
2021.8.2 11:05
poniedziałek 2.SIE
jajuger
doniesień: 8
(4/h) Stan jak w czerwcu. Miejscowki puste. Grzyby zdarzają się po drodze w miejscach raczej przypadkowych. Czekamy na wysyp.