nazwy łacińskie wg. epitetów

A · B · C · D · E · F · G · H · I · J · K · L · M · N · O · P · Q · R · S · T · U · V · W · X · Z
abietina, Veluticeps
abietina, Hohenbuehelia
abietinum, Gloeophyllum
abietinum, Trichaptum
abietinum, Hirschioporus
abietis, Heyderia
abietis, Mitrula
abietis, Phellinus
abjecta, Inocybe
abramsii, Mycena
abruptibulbus, Agaricus
acerbum, Tricholoma
acericola, Pezicula
acerina, Dendrothele
acerinum, Rhytisma
acerosa, Arrhenia
acerosus, Phaeotellus
acerrimus, Lactarius
acetabulum, Helvella
acicula, Mycena
acicularis, Cudoniella
aciculata, Mycena
acrifolia, Russula
acris, Lactarius
aculeata, Ceratellopsis
acuminata, Coprinopsis
acuminatus, Coprinus
acuminatus, Panaeolus
acuta, Inocybe
acuta, Clavaria
acutesquamosa, Cystolepiota
acutesquamosa, Lepiota
acutoconica, Hygrocybe (Hygrocybe acutoconica var. konradii)
acutoconica, Hygrocybe
acutus, Cortinarius
adaequata, Inocybe
adhaerens, Neolentinus
adhaerens, Lentinus
adiposa, Pholiota
adnatifolia, Cystodermella
adnatifolium, Cystoderma
adonis, Mycena
adscendens, Mycena
adspersum, Ganoderma
adulterina, Cystolepiota
adusta, Bjerkandera
adusta, Russula
aegeritia, Agrocybe
aereus, Boletus
aeruginascens, Chlorociboria
aeruginascens, Chlorosplenium
aeruginascens, Suillus
aeruginea, Russula
aeruginosa, Erinella
aeruginosa, Chlorociboria
aeruginosa, Stropharia
aeruginosa, Psilocybe
aeruginosa, Stropharia (Stropharia aeruginosa var. albocyanea)
aeruginosum, Chlorosplenium
aestivalis, Bovista
aestivalis, Boletus
aestivum, Tuber (Tuber aestivum var. mesentericum)
aestivum, Tuber
afflata, Lentaria
agathosmus, Hygrophorus
aggregata, Byssonectria
aggregata, Inermisia
aggregatum, Lyophyllum
aggregatum, Lyophyllum
agrestis, Clitocybe
alba, Lepiota
albella, Helvella
albida, Ascocoryne
albida, Phlebia
albidofuscus, Dichomitus
albidum, Tuber
albidum, Hydnum
albidum, Gerronema
albidus, Boletus
albineus, Pluteus
albipes, Conocybe
albo-ochraceum, Ramaricium
albobrunnea, Antrodia
albobrunneum, Tricholoma
albobrunneum, Tricholoma
albocarneus, Lactarius
albocremea, Conohypha
albocrenulata, Pholiota
albocrenulata, Stropharia
albocrenulata, Hemistropharia
albocyanea, Stropharia
albohyalina, Hyaloscypha (Hyaloscypha albohyalina var. albohyalina)
albolanatus, Pleurotus
alboluteum, Sistotrema
alboluteus, Pycnoporellus
albomellea, Auriculariopsis
albonigra, Russula
albonitens, Stropharia
albonitens, Psilocybe
albovinacea, Lentaria
alboviolaceus, Cortinarius
alboviolascens, Lachnella
alboviridis, Kavinia
album, Tricholoma
albus, Ceriomyces
alcalina, Mycena
alcalina, Mycena (Mycena alcalina var. chlorinella)
alcalinophilus, Cortinarius
alcidis, Panaeolus
alcis, Panaeolus
aleuriatus, Bolbitius
alexandri, Clitocybe
alliacea, Dendrothele
alliaceus, Marasmius
alliciens, Eichleriella
alliciens, Exidiopsis
alnetorum, Naucoria
alnetorum, Alnicola
alnetorum, Cortinarius
alnetorum, Russula
alnetorum, Alnicola (Alnicola alnetorum var. celluloderma)
alni, Phellinus
alni, Vuilleminia
alnicola, Amanita
alnicola, Pholiota
alopecia, Coprinus
alpinus, Camarophyllus
alutacea, Otidea
alutacea, Peziza
alutacea, Russula
alutacea, Skeletocutis
alutaceum, Podostroma
alveolaris, Polyporus
amara, Russula
amarellus, Chalciporus
amarescens, Naucoria
amarescens, Alnicola
ambigua, Veluticeps
ambigua, Gyromitra
ambigua, Conocybe
ambusta, Tephrocybe
ambustum, Lyophyllum
amentacea, Ciboria
americanus, Leucoagaricus
amethystea, Laccaria
amethysteus, Cantharellus
amethystina, Laccaria
amethystina, Russula
amethystina, Clavulina
amianthinum, Cystoderma
amicta, Mycena
ammoniaca, Mycena
ammophila, Peziza
ammophila, Psathyrella
amoenicolor, Russula
amoenolens, Russula
amoenus, Hygrocybe
amorphus, Aleurodiscus
ampla, Amanita
ampla, Auriculariopsis
ampliata, Peziza
amplum, Schizophyllum
ampullaceocystis, Galerina
ancilis, Discina
andromedae, Rhytisma
androsaceus, Marasmius
androsaceus, Setulipes
aneirina, Ceriporiopsis
aneirinus, Radulodon
angulatus, Coprinus
angulatus, Coprinellus
angustissima, Clitocybe
anisatus, Lentinus
annosum, Heterobasidion
annosus, Fomes
anomala, Cyphellopsis
anomala, Merismodes
Anomali, sec.
anomalus, Merismodes
anomalus, Cortinarius
anthocephala, Thelephora
anthracina, Dermocybe
anthracina, Russula
anthracinus, Elaphomyces
anthracinus, Cortinarius
anthracophila, Peziza
anthracophila, Conocybe
anthracophila, Tephrocybe
anthracophilum, Lyophyllum
antillarum, Panaeolus
apala, Conocybe
apalum, Lachnum
apatelia, Lepiota
apium, Tricholoma
aporos, Conocybe
aporos, Pholiotina
appendiculata, Conocybe
appendiculatus, Boletus (Boletus appendiculatus ssp. pseudoregius)
appendiculatus, Boletus
appendiculatus, Butyriboletus
appendiculatus ssp. pallescens, Boletus
appendiculatus ssp. regius, Boletus
appendiculum, Hypholoma
applanatum, Ganoderma
applanatus, Crepidotus
applicatus, Resupinatus
applicatus, Resupinatus
applicatus, Resupinatus
aquosa, Collybia
aquosus, Gymnopus
arachnoidea, Athelia
arachnoidea, Rimbachia
arcangeliana, Mycena
archeri, Anthurus
archeri, Clathrus
arcularius, Polyporus
ardosiaca, Xenasmatella
ardosiaca, Phlebiella
arduennensis, Phaeocollybia
arenaria, Agrocybe
arenicola, Geopora
arenicola, Sepultaria
arenosa, Geopora
arenosa, Sepultaria
areolatum, Scleroderma
areolatum, Amylostereum
argentea, Amanita
argillacea, Clavaria
arguta, Hyphodontia
argutus, Cortinarius
argyraceum, Tricholoma
argyraceum, Tricholoma
armatospora, Scutellinia
armeniacus, Boletus
armeniacus, Rheubarbariboletus
armeniacus, Cortinarius
armeniacus, Xerocomus
armillatus, Cortinarius
arrhenii, Pholiota
arrhenii, Pholiotina
arrhenii, Conocybe
arrhizus, Pisolithus
arundinaceum, Lophodermium
arvalis, Agrocybe
arvalis, Agrocybe
arvensis, Agaricus
arvernensis, Peziza
asema, Collybia
asiaticus, Boletinus
aspera, Lepiota
aspera sensu auct. mult., Amanita
asperior, Scutellinia
asperum, Echinoderma
aspideus, Lactarius
asprellum, Entoloma
assimilata, Inocybe
asterosperma, Octaviania
asterosperma, Octavianina
asterospora, Inocybe
asterosporus, Omphaliaster
astragalina, Pholiota
ater, Panaeolus
atkinsonii, Ganoderma
atra, Helvella
atra, Leptopodia
atra, Thelephora
atramentaria, Coprinopsis
atramentarius, Coprinus
atramentosus, Hygrophorus
atramentosus, Hydropus
atrata, Tephrocybe
atratum, Lyophyllum
atricapillus, Pluteus
atroalba, Mycena
atrobrunnea, Psilocybe
atrocoerulea, Hohenbuehelia
atrolaminata, Psathyrella
atromarginatum, Entoloma
atromarginatus, Pluteus
atropurpurea, Russula
atropurpureum, Lycoperdon
atropurpureum, Geoglossum
atrorubens, Russula
atrorufa, Psilocybe
atrosquamosum, Tricholoma
atrosquamosum, Tricholoma (Tricholoma atrosquamosum var. squarrulosum)
atrotomentosus, Paxillus
atrovirens, Byssocorticium
augustus, Agaricus
aurantia, Aleuria
aurantiaca, Russula
aurantiaca, Hygrophoropsis
aurantiacum, Hydnellum
aurantiacum, Athelidium
aurantiacum, Leccinum
aurantiacum, Leccinum (Leccinum aurantiacum ssp. duriusculum)
aurantiomarginata, Mycena
aurantiorugosus, Pluteus
aurantiosplendens, Hygrocybe
aurantioturbinatus, Cortinarius
aurantioturbinatus, Cortinarius
aurantium, Acanthophysium
aurantium, Tricholoma
aurantium, Scleroderma
aurantius, Aleurodiscus
aurantius, Hypomyces
auratile, Hydnellum
auratum, Tricholoma
aurea, Conocybe
aurea, Phaeolepiota
aurea, Russula
aurea, Ramaria
aurea, Mycoacia
aurea, Pholiota
aurelia, Arachnopeziza
aureofulvus, Cortinarius
aureoviride, Trichoderma
aureoviridis, Hypocrea
aureum, Botryobasidium
aureus, Pseudomerulius
auricoma, Parasola
auricoma, Inocybe
auricomus, Coprinus
auricula, Wynnella
auricula, Lentinus
auricula, Lentinellus
auricula-judae, Auricularia (Auricularia auricula-judae var. polytricha)
auricula-judae, Hirneola
auricula-judae, Auricularia
auriscalpium, Hydnum
auriscalpium, Hohenbuehelia
aurivella, Pholiota
aurora, Cantharellus
aurora, Russula
austriaca, Sarcoscypha
autochthonus, Crepidotus
autumnalis, Galerina
azonites, Lactarius
azonites, Lactarius
azurea, Russula
A · B · C · D · E · F · G · H · I · J · K · L · M · N · O · P · Q · R · S · T · U · V · W · X · Z
babingtonii, Peziza
babingtonii, Pachyella
badhamii, Leucocoprinus
badia, Alnicola
badia, Peziza
badia, Russula
badiosanguineus, Lactarius
badioumbrina, Exidia
badipes, Galerina
badius, Xerocomus
badius, Polyporus
baeospora, Arrhenia
balaustinus, Cortinarius
balsamea, Postia
balsameus, Oligoporus
balteatocumatilis, Cortinarius
barlae, Boletus
barlae, Scutellinia
basirubens, Tricholoma
bataillei, Cortinarius
bataillei, Ramaria
bataillei, Cortinarius
batschiana, Ciboria
batschii, Tricholoma
battarrae, Amanita
bayeri, Cortinarius
belliae, Mycena
bellulus, Gymnopilus
benzoinum, Ischnoderma
berberidis, Cucurbitaria
berkeleyi, Geastrum
bernardii, Agaricus
bertillonii, Lactarius
beschidica, Pseudoclitocybe
betularum, Russula
betuletorum, Cortinarius
betulicola, Boletus
betulicolus, Boletus
betulina, Lenzites
betulina, Trametes
betulinus, Piptoporus
bialoviesense, Dentipratulum
bicolor, Laxitextum
bicolor, Cortinarius
bicolor, Dasyscyphus
bicolor, Laccaria
bicuspis, Trichophaeopsis
biennis, Abortiporus
biforme, Trichaptum
biformis, Cortinarius
bifrons, Psathyrella
birnbaumii, Leucocoprinus
bispora, Mycoaciella
bispora, Phlebia
bisporigerum, Tricholoma
bisporus, Agaricus
bisporus, Coprinus
bisporus, Coprinellus
bitorquis, Agaricus
bivelus, Cortinarius
blattaria, Conocybe
blennius, Lactarius
bloxamii, Entoloma
bohemica, Ptychoverpa
bohemica, Verpa
bohemica, Naucoria
bohemica, Lepiota
bohemica, Psilocybe
bohemica Krombh., Morchella
bolaris, Cortinarius
bolaris, Rutstroemia
bombycina, Anomoporia
bombycina, Volvariella
bongardii, Inocybe
borealis, Ceraceomyces
borealis, Armillaria
borealis, Climacocystis
borealis, Spongipellis
borealis, Tubulicrinis
botrytis, Ramaria
boudieri, Lepiota
bourdotii, Irpex
bourdotii, Steccherinum
bovinus, Suillus
bovinus, Cortinarius
bovista, Scleroderma
bovista, Disciseda
brassicolens, Gymnopus
brassicolens, Collybia
brebissonii, Leucocoprinus
bresadolae, Mucronella
bresadolae, Leucocoprinus
bresadolae, Phlebia
brevipes, Sparassis
breviseta, Hyphodontia
brevisetus, Xylodon
brinkmannii, Sistotrema
broomeanus, Melanogaster
broomeianus, Melanogaster
brumale, Tuber
brumale, Tulostoma
brumalis, Polyporus
brumalis, Clitocybe
brunnea, Sphaerosporella
brunnea, Conocybe
brunnea, Pholiotina
brunneidisca, Conocybe
brunneoincarnata, Lepiota
brunneola, Agrocybe
brunneoviolacea, Russula
brunneum, Chlorophyllum
brunneus, Cortinarius
bryantii, Geastrum
bryophila, Tomentella
bryophila, Mycenella
bryophila, Rimbachia
bryophila, Mycena
buccina, Guepiniopsis
bucknallii, Cystolepiota
bufonia, Otidea
bufonium, Tricholoma
bulbiger, Leucocortinarius
bulbosa, Armillaria
bulbosus, Cortinarius
bulgarioides, Rutstroemia
bulgarioides, Piceomphale
bullata, Diatrype
bullata, Sphaeria
bulliardii, Marasmius
butyracea, Rhodocollybia
butyracea, Rhodocollybia
butyracea, Rhodocollybia (Rhodocollybia butyracea f. asema)
butyracea (Bull.) Fr., Syll. fung. (Abellini) 5, Collybia
buxi, Marasmius
byssiseda, Lentaria
byssisedum, Entoloma
A · B · C · D · E · F · G · H · I · J · K · L · M · N · O · P · Q · R · S · T · U · V · W · X · Z
caelata, Rhodocybe
caelatus, Clitopilus
caerulea, Russula
caerulea, Stropharia
caerulea, Terana
caerulea, Psilocybe
caerulescens, Cortinarius
caeruleum, Hydnellum
caesarea, Amanita
caesia, Eriopezia
caesia, Postia
caesiocinctum, Entoloma
caesiotincta, Volvariella
caesius, Tyromyces
caesius, Oligoporus
caesius, Spongiporus
caespitosa, Chamonixia
cagei, Cortinarius
calamistrata, Inocybe
calcea, Sebacina
calcea, Exidiopsis
caliciiformis, Crinula
calochrous, Cortinarius
calolepis, Crepidotus
calophyllus, Hygrophorus
calopus, Boletus
calospora, Inocybe
calva, Mucronella
calyciformis, Lachnellula
calyculus, Hymenoscyphus
calyptratus, Pleurotus
calyptriformis, Hygrocybe
camarophylla, Russula
campanella, Xeromphalina
campanella, Omphalina
campanula, Calyptella
campanulatus, Panaeolus
campester, Agaricus
campestre, Geastrum
campestris, Dichomitus
campestris, Agaricus
campestris, Agaricus (Agaricus campestris var. edulis)
campestris, Russula
camphoratus, Lactarius
camphoratus, Cortinarius
canadensis, Cordyceps
candicans, Clitocybe
candicans, Botryobasidium
candida, Disciseda
candida, Calvatia
candida, Hemimycena
candida, Clitocybe
candida, Aegerita
candidus, Henningsomyces
candolleana, Psathyrella
caninus, Mutinus
canoceps, Psathyrella
cantharellus, Hygrocybe
caperata, Pholiota
caperatus, Rozites
capillaripes, Mycena
capillaris, Mycena
capillipes, Marasmius
capitata, Cordyceps
capitatus, Dacrymyces
capnoides, Psilocybe
capnoides, Naematoloma
capnoides, Hypholoma
capreolarius, Hygrophorus
capula, Calyptella
caput-medusae, Psathyrella
carbonaria, Geopyxis
carbonaria, Faerberia
carbonaria, Pholiota
carbonaria, Pholiota
carbonarium, Geopetalum
carcharias, Cystoderma
carestianum, Septobasidium
carinii, Echinoderma
carinii, Lepiota
carnea, Calocybe
carnea, Octaviania
carneifolius, Leucoagaricus
carneogrisea, Skeletocutis
carneotomentosus, Panus
carneum, Hydnangium
carnosum, Ganoderma
carpatica, Lepista
carpatica, Hymenochaete
carpinaceus, Boletus
carpinea, Pezicula
carpini, Leccinum
carpini, Russula
carpophila, Xylaria
carpophilus, Phaeomarasmius
carpophilus, Flammulaster
cartilaginea, Exidia
cartilagineum, Lyophyllum
caryae, Elmerina
caryae, Aporpium
caryae, Protomerulius
caryophyllea, Thelephora
casimiri, Cortinarius (Cortinarius casimiri var. casimiri)
casimiri, Cortinarius
caspari, Crepidotus
caspari, Crepidotus (Crepidotus caspari var. caspari)
castanea, Inocybe
castanea, Lepiota
castaneus, Gyroporus
castaneus, Boletus
castoreus, Lentinellus
catalaunica, Inocybe
catinus, Clitocybe
catinus, Tarzetta
catinus, Peziza
catinus, Pustularia
caucasicus, Boletus
caucus, Ciboria
caudatum, Lycoperdon
cauticinalis, Xeromphalina
cavipes, Boletinus (Boletinus cavipes f. aureus)
cavipes, Boletinus
cebennense, Amylocorticium
cecidiogenes, Nodulisporium
ceciliae, Amanita
ceciliae, Amanitopsis
cejpii, Scutellinia
celluloderma, Alnicola
celluloderma, Naucoria
celtica, Pachyella
celtica, Peziza
centrifuga, Phlebia
centunculus, Simocybe
centunculus, Ramicola
cepa, Scleroderma
cepaestipes, Lepiota
cepistipes, Armillaria
ceracea, Hygrocybe
cerasi, Craterocolla
cerebriformis, Hydnobolites
cerifera, Pholiota
cerina, Neodasyscypha
cerinum, Lachnum
cernua, Psathyrella
cernuum, Homophron
cerussatum, Acanthophysium
cerussatus, Aleurodiscus
cervicolor, Asterostroma
cervina, Trametopsis
cervina, Trametes
cervinus, Pluteus (Pluteus cervinus var. cervinus)
cesatii, Crepidotus (Crepidotus cesatii var. subsphaerosporus)
cesatii, Crepidotus (Crepidotus cesatii var. cesatii)
cesatii, Crepidotus
cessans, Russula
cetratum, Entoloma
chailletii, Amylostereum
chalybaeum, Entoloma
chamaeleontina, Russula
chateri, Melastiza
chioneus, Tyromyces
chlorantha, Mycena
chlorinella, Mycena
chlorocyanea, Arrhenia
chloroides, Russula
chlorophana, Hygrocybe
chordalis, Marasmius
christinae, Phaeocollybia
chrysenteron, Xerocomus
chrysenteron, Rugosomyces
chrysenteron, Lyophyllum
chrysenteron, Calocybe
chrysocoma, Guepiniopsis
chrysocomus, Dacrymyces
chrysocreas, Phlebia
chrysodon, Hygrophorus
chrysoloma, Phellinus
chrysophaeus sensu auct., Pluteus
chrysophylla, Chrysomphalina
chrysophyllum, Gerronema
chrysorrheus, Lactarius
chrysosperma, Apiocrea
chrysospermus, Hypomyces
chrysospermus, Dacrymyces
chytrophilum, Entoloma
cibarius, Cantharellus (Cantharellus cibarius var. ferruginascens)
cibarius, Cantharellus
cibarius var. pallens, Cantharellus
cicatricata, Russula
ciliatus, Polyporus
cincinnata, Inocybe
cinctulus, Panaeolus
cinerascens, Volvariella
cinerascens, Melanoleuca
cinerea, Coprinopsis
cinerea, Clavulina
cinerea, Mollisia
cinerella, Mycena
cinereofuscus, Pluteus
cinereus, Cantharellus
cinereus, Pseudocraterellus
cinereus, Coprinus
cingulatum, Tricholoma
cinnabarina, Cystodermella
cinnabarina, Nectria
cinnabarina, Dermocybe
cinnabarinum, Cystodermella
cinnabarinum, Cystoderma
cinnabarinus, Crepidotus
cinnabarinus, Cortinarius
cinnabarinus, Pycnoporus
cinnamomea, Hymenochaete
cinnamomea, Dermocybe
cinnamomea, Coltricia
cinnamomeobadia, Dermocybe
cinnamomeobadius, Cortinarius
cinnamomeolutescens, Cortinarius
cinnamomeolutescens, Dermocybe
cinnamomeoluteus, Cortinarius
cinnamomeus, Cortinarius
cinnamomeus, Cortinarius
cinnamomeus, Cortinarius (Cortinarius cinnamomeus var. croceus)
circellatus, Lactarius
circinans, Cudonia
circinatus, Hypsizygus
circinatus, Pleurotus
cirrhata, Collybia
cirrhatum, Hericium
cirrhatus, Creolophus
cisalpinus, Xerocomus
cisalpinus, Xerocomellus
citrina, Amanita
citrina, Amanita (Amanita citrina var. alba)
citrina, Bisporella
citrina, Hypocrea
citrinella, Antrodiella
citrinellus, Flaviporus
citrinomarginata, Mycena
citrinovirens, Hygrocybe
citrinum, Scleroderma
citrinus, Pachyploeus
clandestinum, Entoloma
claricolor, Cortinarius
claroflava, Russula
clathroides, Hericium
clavariiforme, Gymnosporangium
clavata, Galerina
clavatus, Gomphus
clavipes, Clitocybe
clavipes, Russula
clavularis, Mycena
clavularis, Mycena
clavulata, Cordyceps
clavus, Cudoniella
clematitis, Litschauerella
clypeatum, Entoloma
clypeolaria, Lepiota
cnista, Tricholoma
coccinea, Sarcoscypha
coccinea, Octospora
coccinea, Hygrocybe
coccineocrenata, Hygrocybe
coccineus, Pluteus
cochleata, Otidea
cochleatus, Lentinellus
coerulescens, Cortinarius
cognata, Melanoleuca
cohaerens, Hypoxylon (Hypoxylon cohaerens var. cohaerens)
cohaerens, Marasmius
coleoptera, Cortinarius
coliforme, Myriostoma
collabens, Junghuhnia
collabens, Irpex
collariatum, Hebeloma
collinitus, Suillus
collinitus, Cortinarius (Cortinarius collinitus var. trivialis)
collinitus, Cortinarius
collinus, Marasmius
colorata, Bovista
colossus, Tricholoma
columbetta, Tricholoma
comatus, Coprinus
comedens, Vuilleminia
commixta, Dendrothele
commune, Schizophyllum
compactum, Hydnellum
compactus, Leucopaxillus
complicatum, Stereum
comtulus, Agaricus
concentrica, Daldinia
conchatus, Panus
conchatus, Panus
conchatus, Lentinus
conchatus, Phellinus
conchatus, Lentinus
concinna, Otidea
concinna, Dermocybe
concinnus, Cortinarius
concolor, Mycena
concrescens, Hydnellum
conferendum, Entoloma
confluens, Collybia
confluens, Albatrellus
confluens, Phellodon
confluens, Sistotrema
confluens, Radulomyces
confluens, Pyronema
confluens, Gymnopus
confragosa, Daedaleopsis
confragosa, Daedalea
confragosa, Tubaria
confusa, Merismodes
conglobatum, Tricholoma
conglomeratus, Pachyphloeus
congregatus, Coprinus
congregatus, Coprinellus
conica, Hygrocybe
conica, Morchella
conica, Verpa
coniferarum, Xerocomus
conissans, Pholiota
connatum, Lyophyllum
connatus, Phellodon
connivens, Merismodes
conopilus, Psathyrella
conscriptus, Hymenoscyphus
conspersa, Tubaria
conspersa, Naucoria
conspersa sensu, Naucoria
constans, Hygrocybe
constricta, Calocybe
contiguus, Phellinus
contorta, Macrotyphula
contorta, Typhula
controversus, Lactarius
convexella, Pulvinula
convolvens, Gloeocystidiellum
cookeanum, Geoglossum
cookei, Collybia
cookei, Inocybe
cookei, Inocybe (Inocybe cookei var. cookei)
cookeianum, Geoglossum
coprophila, Psilocybe
coprophila, Deconica
coprophilus, Bolbitius
coralloides, Hericium
coralloides, Clavulina
coralloides, Hericium
cordispora, Coprinopsis
cordisporus, Coprinus
corium, Meruliopsis
corium, Byssomerulius
corium, Mycenastrum
corium, Helvella
cornea, Calocera
corniculata, Clavulinopsis
corniculata, Ramariopsis
cornigerum, Ceratobasidium
cornubiensis, Melastiza
cornucopiae, Pleurotus
cornucopioides, Craterellus
cornui, Xeromphalina
corollinum, Geastrum
coronaria, Sarcosphaera
coronatum, Geastrum
coronatum, Geastrum (Geastrum coronatum f. pseudolimbatum)
coronatus, Coccomyces
coronilla, Stropharia
coronilla, Psilocybe
corrugata, Hymenochaete
corrugata, Hyphodermella
corrugis, Psathyrella
corticalis, Dasyscyphus
corticatus, Pleurotus
corticola, Oxyporus
cortinarius, Lepiota
corvina, Onygena
corydalina, Inocybe
corydalina, Inocybe (Inocybe corydalina var. albidopallens)
coryli, Ciboria
costata, Clitocybe
costifera, Helvella
cotonea, Psathyrella
cotoneus, Cortinarius
crassa, Sarcosphaera
crassa, Lopharia
crassa, Antrodia
crassipes, Typhula
crassipes, Morchella
crassum, Porostereum
craterium, Urnula
cretaceus, Leucocoprinus
cretaceus, Leucoagaricus
cretaceus, Leucoagaricus
cretatus, Leucocoprinus
crispa, Sparassis
crispa, Helvella
crispa, Plicaturopsis
crispa, Plicatura
crispata, Hemimycena
crispus, Craterellus
cristata, Lepiota
cristata, Clavulina
cristatus, Albatrellus
crocata, Mycena
crocatus, Rigidoporus
crocea, Dermocybe
crocea, Ramariopsis
crocea, Sarcodontia
crocea, Amanita
croceifolius, Cortinarius
croceifolius, Cortinarius (Cortinarius croceifolius f. croceoconus)
croceoconus, Cortinarius
croceus, Hapalopilus
croceus, Cortinarius (Cortinarius croceus var. croceus)
croceus, Cortinarius
crocipodium, Leccinellum
crocipodium, Leccinum
crocolitus, Cortinarius
crocophyllus, Crepidotus
cruciatus, Lysurus
crucipila, Scutellinia
crucipila, Cheilymenia
cruenta, Hymenochaete
crustuliniforme, Hebeloma
crustulinus, Diplomitoporus
cucullata, Heyderia
cucullatus, Rhodophyllus
cucumis, Macrocystidia
culmigena, Typhula
cuprea, Russula
cupularis, Tarzetta
cupularis, Peziza
cupularis, Geopyxis
curreyi, Marasmius
curtipes, Russula
curtisii, Pluteus
curvipes, Inocybe
cuspidiferum, Entoloma
cuticularis, Inonotus
cyanescens, Psilocybe
cyanescens, Gyroporus
cyanites, Cortinarius
cyanophos, Mycena
cyanopus, Conocybe
cyanopus, Pholiotina
cyanosporus, Elaphomyces
cyanoxantha, Russula
cyanulum, Entoloma
cyathiformis, Calvatia
cyathiformis, Pseudoclitocybe
cyathiformis, Lentinus
cyathula, Lactarius
cylichnium, Ascocoryne
cylindracea, Cyclocybe
cylindracea, Agrocybe
cylindrica, Agrocybe
cylindrosporum, Hebeloma
cymosum, Hypochnicium
cyphelliformis, Hohenbuehelia
cyphelloides, Hemimycena
cystidiatum, Suillosporium
cystidiosa, Cystolepiota
A · B · C · D · E · F · G · H · I · J · K · L · M · N · O · P · Q · R · S · T · U · V · W · X · Z
daamsii, Clitopilus
dacrymycella, Hypocrea
dacrymycellum, Trichoderma
dasypus, Pholiotina
dealbata, Clitocybe
decastes, Lyophyllum
decipiens, Cortinarius (Cortinarius decipiens var. hoffmanni)
decipiens, Lycoperdon
decipiens, Amanita
decipiens, Gymnopilus
decolorans, Russula
decoloratus, Cortinarius
decora, Tricholomopsis
deflectens, Phlebia
deflectens, Phanerochaete
deformans, Taphrina
deformis, Kotlabaea
deformis, Nidularia
deglubens, Eichleriella
delectabilis, Hemimycena
delectans, Spongipellis
delectans, Sarcodontia
deliberatum, Lyophyllum
delibutus, Cortinarius
delica, Russula
delicata, Limacella (Limacella delicata var. glioderma)
deliciosus, Lactarius
dennisii, Sistotrema
densa, Phaeosolenia
densifolia, Russula
dentatomarginata, Conocybe
denudata, Mycocalia
depauperatus, Pluteus
depilata, Stropharia
depilatus, Boletus
depluens, Entoloma
depressum, Vascellum
depressus, Cortinarius
dermoxantha, Bovista
destruens, Pholiota
deterrimus, Lactarius
deusta, Kretzschmaria
deusta, Ustulina
diaboli, Scutellinia
diabolus, Calodon
diabolus, Hydnellum
diabolus, Hydnum
diadema, Amphinema
diatreta, Clitocybe
dichotoma, Clavulinopsis
dichroa, Gelatoporia
dichroum, Entoloma
dichrous, Gloeoporus
dicolor, Clitocybe
digitalis, Cyphella
digitalis, Aleurodiscus
dilatata, Mycena
dilectus, Coprinellus
dilectus, Coprinus
dilutus, Cortinarius
dimitica, Sebacina
disciforme, Aleurocystidiellum
disciformis, Platygloea
disciformis, Aleurodiscus
discoideus, Hygrophorus
discolor, Boletus
dispersa, Tubaria
dispersum, Hypholoma
disseminatus, Coprinus
disseminatus, Coprinellus
dissingii, Helvella
ditopa, Clitocybe
domesticum, Pyronema
domesticus, Coprinus
domesticus, Coprinellus
dryadeus, Inonotus
dryina, Dendrothele
dryina, Bovista
dryina, Lentodiopsis
dryinum, Crustoderma
dryinus, Pleurotus
dryophila, Collybia
dryophila, Collybia (Collybia dryophila var. aquosa)
dryophilum, Tuber
dryophilus, Gymnopus
dryophilus, Inonotus
dulcamara, Inocybe
dulcidulus, Agaricus
duplicatus, Phallus
dura, Agrocybe
duracinus, Cortinarius
duriusculum, Leccinum
dysthaloides, Entoloma
A · B · C · D · E · F · G · H · I · J · K · L · M · N · O · P · Q · R · S · T · U · V · W · X · Z
eburneum, Hebeloma
eburneus, Cortinarius
eburneus, Hygrophorus
echinacea, Lepiota
echinatum, Lycoperdon
echinatum Roth., Melanophyllum
echinella, Lepiota
echinella, Bovistella
echinocephala, Amanita
echinospora, Coprinopsis
echinospora, Peziza
echinospora?, Laccaria
echinosporus, Coprinus
ectypa, Armillaria
edodes, Lentinula
edodes, Lentinus
edulis, Agaricus
edulis, Boletus (Boletus edulis var. reticulatus)
edulis, Boletus (Boletus edulis ssp. pinicola)
edulis, Boletus (Boletus edulis f. reticulatus)
edulis, Boletus
effugiens, Naucoria
effusa, Platygloea
effusa, Exidiopsis
effusa, Platygloea
elaeodes, Russula
elastica, Flammulina
elastica, Helvella
elastica, Leptopodia
elata, Morchella
elatella, Agrocybe
elatina, Rutstroemia
elatior, Cortinarius
elatior, Russula
elegans, Geastrum
elegans, Mycena
elegantior, Cortinarius
elegantissimus, Cortinarius
eliae, Amanita
ellipsosporum, Hydnum
elodes, Entoloma
elongata, Psilocybe
elongatum, Hypholoma
emetica, Russula (Russula emetica var. betularum)
emetica, Russula
emeticicolor, Russula
emileia, Peziza
encephala, Tremella
endocarpoides, Plicaria
entomorrhiza, Cordyceps
ephebeus, Pluteus
ephemerus, Coprinus
ephemerus, Coprinellus
ephippium, Helvella
epibryus, Crepidotus
epichysium, Arrhenia
epichysium, Omphalina
epiphylla, Athelia
epiphylla, Athelia (Athelia epiphylla var. arachnoidea)
epiphylla, Athelia
epiphylloides, Marasmius
epiphyllus, Marasmius
epipterygia, Mycena
episphaeria, Nectria
equestre, Tricholoma (Tricholoma equestre var. populinum)
equestre, Tricholoma
equina, Onygena
erebia, Agrocybe
erebia, Cyclocybe
ericaea, Psilocybe
ericaeoides, Hypholoma
ericaeoides, Psilocybe
ericaeum, Hypholoma
ericaeum, Lycoperdon
ericetorum, Lycoperdon
ericetorum, Lycoperdon
ericetorum, Omphalina
erikssonii, Peniophora
erinaceum, Hericium
erinaceus, Hericium
erinaceus, Phaeomarasmius
erminea, Lepiota
erubescens, Mycena
erubescens, Inocybe
erubescens, Hygrophorus
eruciformis, Calathella
eryngii, Pleurotus
erythrocephala, Coprinopsis
erythrocephalus, Coprinus
erythropoda, Russula
erythropus, Boletus
erythropus, Typhula
erythropus, Russula
erythropus sensu auct. mult., Boletus
erythropus sensu Persoon, Boletus
erythropus subsp. discolor, Boletus
escharioides, Naucoria
escharoides, Naucoria
escharoides, Alnicola
esculenta, Morchella
esculenta, Morchella (Morchella esculenta var. rotunda)
esculenta, Morchella (Morchella esculenta var. umbrina)
esculenta, Gyromitra
esculentus, Strobilurus
essettei, Agaricus
estonica, Guepiniopsis
estonicus, Dacrymyces
euchroum, Entoloma
eulividum, Entoloma
eumorpha, Ramaria
europaeum, Ganoderma
evenosa, Melanoleuca
excavatum, Tuber
excellens, Agaricus
excelsa, Ceriporia
excelsa, Amanita
excelsior, Niptera
excelsior, Belonium
excentricum, Entoloma
excipuliforme, Lycoperdon
excipuliformis, Handkea
excipuliformis, Calvatia
excisa, Mycena
excoriata, Lepiota (Lepiota excoriata var. mastoidea)
excoriata, Macrolepiota
exigua, Tremella
eximia, Stropharia
exscissa, Melanoleuca (Melanoleuca exscissa var. exscissa)
exscissa, Melanoleuca
extenuata, Funalia
eyrei, Melanophyllum
A · B · C · D · E · F · G · H · I · J · K · L · M · N · O · P · Q · R · S · T · U · V · W · X · Z
fagetophila, Psathyrella
fagicola, Ramaria
faginea, Ombrophila
faginea, Peziza
faginea, Phleogena
faginea, Ascotremella
faginea, Russula
fagineum, Helotium
fagineus, Hymenoscyphus
falcata, Clavaria
fallax, Rhodocybe
fallax, Geoglossum
fallax, Clitocella
farinacea, Conocybe
farinacea, Helicogloea
farinosa, Propolis
farinosus, Bulbillomyces
farinosus, Bulbilomyces
fasciatus, Cortinarius
fasciculare, Hypholoma
fasciculare, Protohydnum
fascicularis, Encoelia
fascicularis, Psilocybe
fascicularis, Protodontia
fasciculata?, Merismodes
fasciculatus, Rectipilus
fasciculatus, Merismodes
fastigiata, Gyromitra
fastigiata, Discina
fastigiata, Inocybe
fastigiella, Inocybe
fatua, Psathyrella
favrei, Marasmius
fechtneri, Boletus
felina, Lepiota
fellea, Russula
fellea, Xeromphalina
felleus, Tylopilus
fennae, Flammulina
fennica, Ramaria
ferreus, Phellinus
ferrii, Stropharia
ferruginascens, Cantharellus
ferrugineofuscus, Phellinus
ferrugineum, Hydnellum
ferruginosus, Phellinus
ferruginosus, Asterodon
festiva, Phaeocollybia
fibrillosa, Tylospora
fibrillosa, Psathyrella
fibrosa, Inocybe
fibula, Rickenella
fibula, Mycena (Mycena fibula var. schwartzi)
fibula, Omphalia (Omphalia fibula var. swartzi)
fibula, Omphalina (Omphalina fibula var. swartzii)
filamentosa, Rhodocollybia
filamentosa, Rhizochaete
filamentosa, Phanerochaete
filamentosum, Tricholoma
filamentosus, Paxillus
filicina, Nochascypha
filicina, Woldmaria
filiformis, Macrotyphula
filiformis, Xylaria
filipes, Pholiotina
filipes, Conocybe
filopes, Mycena
fimbriatum, Geastrum
fimbriatum, Tulostoma
fimbriatum, Steccherinum
fimbriatum, Porotheleum
fimbriatus, Hydnopolyporus
fimetaria, Platygloea
fimeti, Peziza
fimicola, Panaeolus
fimiputris, Panaeolus
firma, Agrocybe
fissilis, Tyromyces
fissilis, Aurantiporus
fistulosa, Macrotyphula
fistulosa, Typhula
fistulosa, Macrotyphula (Macrotyphula fistulosa var. contorta)
fistulosus, Clavariadelphus (Clavariadelphus fistulosus var. contortus)
fistulosus, Clavariadelphus
flabelliformis, Lentinellus
flaccida, Lepista
flaccida, Ramaria
flaccida, Phaeoclavulina
flagellum, Hericium
flammans, Pholiota
flammula, Tricholomopsis
flava, Ramaria
flavella, Inocybe
flavescens, Hygrocybe
flavescens, Diplomitoporus
flavescens, Ramaria
flavescens, Mycena
flavida, Spathularia
flavidus, Suillus
flavidus, Lactarius
flavipora, Schizopora
flavipora, Hyphodontia
flavipora, Kneiffiella
flavoalba, Mycena
flavobrunnescens, Ramaria
flavobrunnescens, Ramaria (Ramaria flavobrunnescens var. aurea)
flavoimmaturatus, Clavariadelphus
flavosalmonicolor, Ramaria
flavovirens, Vibrissea
flavovirens?, Tricholoma
flavus, Gymnopilus
flexipes, Cortinarius
flexuosus, Lactarius
floccopus, Strobilomyces
flocculosa, Inocybe
flocculosus, Coprinus
flocculosus, Coprinellus
floriforme, Geastrum
floriformis, Postia
floriformis, Oligoporus
flos-albus, Calyptella
fluxilis, Hohenbuehelia
focale, Tricholoma
fodiens, Rhodocollybia
fodiens, Collybia
foenisecii, Panaeolus
foenisecii, Panaeolina
foenisecii, Psilocybe
foenisecii, Psathyrella
foetens, Russula
foetens, Clitocybe
foetidella, Coprinopsis
foetidellus, Coprinus
foetidum, Micromphale
foetidus, Marasmiellus
foetidus, Gymnopus
foliacea, Tremella
foliaceodentata, Antrodiella
fomentarius, Fomes
font-queri, Russula
formosa, Ramaria
fornicata, Hygrocybe
fornicatum, Geastrum
fornicatus, Cuphophyllus
forquignonii, Ophiocordyceps
forquignonii, Cordyceps
fracidus, Chamaemyces
fracticum, Tricholoma
fractipes, Abortiporus
fragiforme, Hypoxylon
fragilipes, Boletus
fragilis, Clavaria
fragilis, Russula
fragilis, Crepidotus
fragilis, Dentipellis
fragilis, Leocarpus
fragilis, Tyromyces
fragilis, Leptoporus
fragilis, Oligoporus
fragilis, Postia
fragrans, Boletus
fragrans, Clitocybe
fragrans, Genea
franchetii, Amanita
fraudans, Inocybe
fraxinea, Peniophora
fraxinicola, Episphaeria
fraxinophila, Xeromphalina
friabilis, Amanita
friabilis, Amanitopsis
friesii, Psathyrella
friesii, Melanoleuca
friesii, Coprinopsis
friesii, Cantharellus
friesii, Coprinus
friesii, Lepiota
frondosa, Grifola
fructigena, Monilinia
fructigenus, Hymenoscyphus
frustulatus, Xylobolus
frustulenta, Psathyrella
fucatum, Tricholoma
fuciformis, Tremella
fulgens, Tuber
fulgens, Caloscypha
fulgens, Pycnoporellus
fuligineoalba, Bankera
fuliginosa, Macrolepiota
fuliginosa, Hymenochaete
fuliginosa, Lepiota
fuliginosus, Lactarius
fulmineus, Cortinarius
fulmineus, Cortinarius
fulva, Amanita
fulvescens, Psathyrella
fulvescens, Cortinarius
fulvotingens, Ionomidotis
fulvum, Tricholoma
fumosa, Clavaria
fumosa, Bjerkandera
fumosifolia, Cystolepiota
fumosum, Lyophyllum
furcata, Calocera
furfuracea, Encoelia
furfuracea, Naucoria
furfuracea, Tubaria
furfuracea, Boidinia
furfuraceum, Lycoperdon
fusca, Tapesia
fusca, Psathyrella
fuscescens, Lachnum
fuscescens, Dasyscyphus
fuscescens, Lachnum (Lachnum fuscescens var. fagicola)
fuscescens, Dasyscyphus (Dasyscyphus fuscescens var. fagicola)
fuscidula, Inocybe
fuscidula, Volvariella
fuscoatra, Mycoacia
fuscofibrillosus, Agaricus
fuscovinacea, Lepiota
fuscoviolaceum, Septobasidium
fuscoviolaceum, Trichaptum
fuscoviolaceus, Hirschioporus
fuscum, Scleroderma
fuscus, Lactarius
fusiformis, Clavulinopsis
fusiger, Spinellus
fusipes, Gymnopus
fusipes, Collybia
fusipes, Rhodocollybia
fusispora, Byssonectria
fusispora, Coprinopsis
fusispora, Rhizoctonia
fusispora, Inermisia
fusisporus, Thanatephorus
A · B · C · D · E · F · G · H · I · J · K · L · M · N · O · P · Q · R · S · T · U · V · W · X · Z
galactinum, Scytinostroma
galericulata, Mycena
galericuliformis, Parasola
galericuliformis, Coprinus
gallica, Armillaria
gallica, Coriolopsis
galligena, Nectria
galopoda, Mycena
galopus, Mycena
gambosa, Calocybe
gausapatum, Stereum
gelatinosa, Hypocrea
gelatinosum, Pseudohydnum
gelatinosus, Creopus
gemina, Rhodocybe
geminus, Clitopilus
gemmata, Amanita
gentilis, Aureoboletus
gentilis, Pulveroboletus
geogenia, Hohenbuehelia
geogenium, Hypochnicium
geogenium, Hydnellum
geophylla, Inocybe
geophylla, Inocybe (Inocybe geophylla var. lilacina)
geophylla, Inocybe (Inocybe geophylla var. lateritia)
geophylla, Inocybe (Inocybe geophylla var. violacea)
geotropa, Clitocybe
gerardii, Peziza
gibba, Clitocybe
gibbosa, Trametes
gigantea, Langermannia
gigantea, Calvatia
giganteus, Leucopaxillus
giganteus, Meripilus
gigas, Morchella
gigas, Gyromitra
gigas, Discina
gilva, Lepista
gilvescens, Ceriporiopsis
glabripes, Inocybe
glabrum, Geoglossum
glacialis, Bovista
glandicolor, Cortinarius
glandulosa, Exidia
glandulosa, Exidia
glandulosae, Heteromycophaga
glaucescens, Lactarius
glaucocana, Lepista
glaucopus, Cortinarius
glaucopus, Sarcodon
gliocyclus, Hygrophorus
glioderma, Limacella
globispora, Tremella
globospora, Tremella
globosum, Sarcosoma
gloiocephala, Volvariella
glossoides, Calocera
glutinipes, Hygrocybe
glutinopallens, Lactarius
glutinosum, Geoglossum
glutinosus, Gomphidius
glutinosus, Leucogomphidius
glyciosmus, Lactarius
godeyi, Pluteus
godeyi, Inocybe
godeyi, Pluteus
goldbachii, Cellypha
gomerense, Entoloma
gossypium, Antrodia
gracilenta, Lepiota
gracilipes, Fayodia
gracilis, Pterula
gracilis, Gomphidius
gracilis, Ophiocordyceps
gracilis, Ramaria
gracilis, Cordyceps
gracillima, Russula
graminicola, Clitocybe
graminicola, Helicogloea
graminicola, Melanoleuca
graminum, Marasmius
grammata, Inocybe
grammopodia, Melanoleuca
grangei, Lepiota
granularis, Peziza
granulatus, Pluteus
granulatus, Suillus
granulosum, Cystoderma
granulosum, Cystodermella
grata, Russula
graveolens, Bovista
graveolens, Russula
gregaria, Trichophaea
grevillei, Suillus
grilletii, Stypella
grisea, Hohenbuehelia
grisea, Russula
grisea, Sebacina
grisea, Exidiopsis
grisea, Boletopsis
griseocyaneum, Entoloma
griseolilacina, Inocybe
griseopallida, Arrhenia
griseopallida, Omphalina
griseopallidus, Resupinatus
griseoscabrosa, Inocybe
griseovirens, Lepiota
griseum, Leccinum
gummosa, Pholiota
guttata, Limacella
guttulata, Postia
guttulatus, Oligoporus
guttulatus, Panaeolus
guttulatus, Tyromyces
A · B · C · D · E · F · G · H · I · J · K · L · M · N · O · P · Q · R · S · T · U · V · W · X · Z
hadriani, Phallus
haemacta, Inocybe
haematopus, Mycena
haematosperma Bull., Lepiota
haematospermum, Melanophyllum
haemorrhoidarius, Agaricus
haemorrhoidarius, Agaricus
hariolorum, Gymnopus
hariolorum, Collybia
hartigii, Phellinus
hastifer, Inonotus
haustellaris, Ramicola
haustellaris, Simocybe
haustellaris, Agrocybe
haustellaris, Crepidotus
hedrychii, Hygrophorus
helobius, Cortinarius
helodes, Russula
helvelloides, Cortinarius
helvelloides, Tremiscus
helvelloides, Guepinia
helveola, Lepiota
helvetica, Cristinia
helveticus, Chroogomphus
helveticus, Chroogomphus (Chroogomphus helveticus ssp. tatrensis)
helvola, Clavulinopsis
helvola, Clavaria
helvus, Lactarius
hemichrysus, Buchwaldoboletus
hemichrysus, Pulveroboletus
hemisphaerica, Humaria
hemitrichus, Cortinarius
henningsii, Pholiota
hepatica, Fistulina
hepatica, Omphalina
hercynicus, Cortinarius
hessei, Hysterangium
heteroclita, Pholiota
heteroclita, Hemipholiota
heteromorpha, Antrodia
heterophylla, Russula
heterosporus, Cortinarius
hetieri, Cystolepiota
hiascens, Coprinus
hiascens, Coprinellus
hiemale, Lycoperdon
hiemale, Hebeloma
hiemalis, Sarcoscypha
hiemalis, Tubaria
hiemalis, Phloeomana
hiemalis, Mycena
highlandensis, Pholiota
himantia, Kavinia
himantia, Hydnocristella
himantioides, Serpula
hinnuleus, Cortinarius
hippophaeicola, Phellinus
hippophaëicola, Phellinus
hirneola, Rhodocybe
hirneola, Clitopilopsis
hirsuta, Trametes
hirsutum, Trichoglossum
hirsutum, Stereum
hirta, Scutellinia
hirtella, Inocybe
hirtus, Panus
hispidulus, Pluteus
hispidus, Inonotus
hobsonii, Clitopilus
hoehnelii, Antrodiella
hoffmannii, Cortinarius
hollosii, Geastrum
hololeuca, Tubaria
holopus, Leccinum
horizontalis, Deconica
horizontalis, Melanotus
hornemannii, Stropharia
hornemannii, Psilocybe
hortensis, Agaricus
hortensis, Agaricus
hortensis, Psalliota (Psalliota hortensis var. bispora)
howeanum, Hypoxylon
howsei, Peziza
hudsonii, Marasmius
humosa, Octospora
hungaricum, Geastrum
hungaricus, Geastrum
huronensis, Cortinarius
huronensis, Dermocybe
hyacinthinus, Hygrophorus
hyalina, Tulasnella
hybrida, Galerina
hybrida, Mitrophora
hybrida, Morchella
hybridus, Gymnopilus
hydrogramma, Clitocybe
hydrogrammus, Agaricus
hydrophila, Psathyrella
hygrometricus, Astraeus
hypnorum, Galerina
hypopithys, Volvariella
hypothejus, Hygrophorus
hypoxylon, Xylaria
hysginus, Lactarius
hystrix, Echinoderma
hystrix, Inocybe
hystrix, Lepiota
A · B · C · D · E · F · G · H · I · J · K · L · M · N · O · P · Q · R · S · T · U · V · W · X · Z
ianthinoxanthus, Cantharellus
ianthinus, Leucocoprinus
icterinum, Entoloma
igniarius, Phellinus
igniculus, Gymnopilus
ignivolvata, Lepiota
iliopodius (Bull.) Fr., Epicr. syst. mycol. (Uppsala), Cortinarius
iliopodius sensu auct., Cortinarius
illinita, Limacella
illudens, Clitocybe
imbricatum, Hydnum
imbricatum, Tricholoma
imbricatus, Sarcodon
impatiens, Coprinellus
impatiens, Coprinus
imperiale, Catathelasma
imperialis, Sowerbyella
impexa, Psathyrella
impolitum, Tricholoma
impolitus, Boletus
impudicus, Agaricus
impudicus, Phallus
impudicus, Phallus (Phallus impudicus var. pseudoduplicatus?)
inaurata, Amanita
inaurata, Amanita
incanum, Entoloma
incarnata, Inocybe
incarnata, Peniophora
incarnatofuscescens, Entoloma
incertae sedis, Pucciniomycetes
incertae sedis, Agaricales
incertae sedis, Agaricomycetes
incisus, Cortinarius
incrustans, Sebacina
indecorata, Tremella
inflata, Rhizina
infractus, Cortinarius
infula, Entoloma
infula, Gyromitra
infundibuliformis, Clitocybe
infundibuliformis, Cantharellus
ingrata, Psalliota
ingrata, Hygrocybe
inodermeum, Tricholoma
inquinans, Bulgaria
insidiosus, Pluteus
insignis, Coprinopsis
insignis, Coprinus
insipida, Hygrocybe
insulsus, Lactarius
insulsus sensu A.A. Pearson, auct. Eur., Lactarius
integra, Russula (Russula integra var. campestris)
integra, Russula (Russula integra var. aurantiaca)
integra, Russula
integrella, Delicatula
integrella, Mycena
integrella, Omphalia
intermedia, Russula
intermedia, Hygrocybe
inuncta, Stropharia
inuncta, Psilocybe
inusitatum, Entoloma
inversa, Lepista
involutus, Paxillus
ionides, Calocybe
ionochlora, Russula
ionophyllus, Cortinarius
ionophyllus, Cortinarius
irina, Lepista
irrigata, Hygrocybe
isabellinum, Botryobasidium
isabellinus, Botryohypochnus
isabellinus, Phellinus
ishikariensis, Typhula
A · B · C · D · E · F · G · H · I · J · K · L · M · N · O · P · Q · R · S · T · U · V · W · X · Z
jaapii, Galerina
jacobi, Inocybe
jahnii, Pholiota
jahnii, Entoloma
jasonis, Cystoderma
jennyae, Phaeocollybia
joeides, Sarcodon
jonesii, Coprinopsis
jonesii, Coprinus
jonquilla, Crepidotus
jose-ferreirae, Phanerochaete
josserandii, Lepiota
juncea, Macrotyphula
juncea, Clavaria
junceus, Clavariadelphus
juncinum, Entoloma
juniana, Conocybe
juniperinum, Lophodermium
junonius, Gymnopilus
junquillea, Amanita
junquilleus, Boletus
junquilleus, Boletus
jurana, Sarcoscypha
A · B · C · D · E · F · G · H · I · J · K · L · M · N · O · P · Q · R · S · T · U · V · W · X · Z
kalchbrenneri, Pseudoomphalina
karstenii, Dacryobolus
karstenii, Gloeocystidiellum
kerguelensis, Scutellinia
konradii, Lepiota
konradii, Hygrocybe
konradii, Macrolepiota
kotlabae, Tulostoma
kotlabae, Geastrum
krieglsteineri, Ramaria
krizii, Volvariella
krombholzii, Russula
kubickae, Coprinopsis
kubickae, Coprinus
kuehneri, Melanoleuca
kuehneri, Parasola
kuehneri, Coprinus
kunzei, Ramariopsis
A · B · C · D · E · F · G · H · I · J · K · L · M · N · O · P · Q · R · S · T · U · V · W · X · Z
laanii, Coprinopsis
laanii, Coprinus
laccata, Laccaria
laccata, Sebacina
lacer, Irpex
lacera, Inocybe
lacera, Inocybe (Inocybe lacera var. helobia)
lacera, Inocybe (Inocybe lacera f. gracilis)
lacera, Junghuhnia
lacerata, Clitocybula
lacmus, Hygrocybe
lacmus, Camarophyllus
lacrimabunda, Lacrymaria
lacrimans, Serpula
lacrymans, Merulius
lacrymans, Serpula
lactea, Conocybe
lacteus, Irpex
lacunarum, Lactarius
lacunosa, Helvella
laeta, Hygrocybe
laeticolor, Hypholoma
laeticolor, Psilocybe
laeticolor, Clavulinopsis
laeticolor, Ramariopsis
laetissima, Psilocybe
laetissimus, Leratiomyces
laetum, Erythricium
laeve, Crucibulum
laeve, Cyphellostereum
laeve, Botryobasidium
laevigata, Mycena
laevigatum, Amylostereum
laevigatus, Phellinus
laevis, Muscinupta
laevis, Galerina
lageniforme, Geastrum
lagopus, Coprinus
lagopus, Coprinopsis
lakei, Suillus
laminosa, Sparassis
lampropus, Entoloma
lanatus, Xerocomus
langei, Lepiota
langei, Agaricus
langei, Agaricus (Agaricus langei var. mediofuscus)
langei, Hygrocybe
langei, Inocybe
lanipes, Agaricus
lanuginosa, Inocybe
lanuginosa, Inocybe (Inocybe lanuginosa var. ovatocystis)
lapponica, Amylocystis
largentii, Ramaria
largus, Cortinarius
laricinus, Suillus
lasiosperma, Mycenella
lasiosperma, Mycena
latemarginatus, Oxyporus
lateritia, Psilocybe
lateritium, Hypholoma
latifolia, Mycena
latifolium, Hebeloma
latitabundus, Hygrophorus
latitans, Hyphodontia
laurocerasi, Russula
lautum, Subulicium
legaliae, Boletus
leguei, Boletus
leiocephala, Parasola
leiocephala, Inocybe
leiocephalus, Coprinus
lenis, Skeletocutis
lenta, Pholiota
leoninus, Pluteus
leonis, Lactarius
lepida, Hygrocybe
lepida, Russula
lepideus, Lentinus
lepismoides, Hymenoscyphus
leporina, Otidea
leporinus, Inonotus
leptocephala, Mycena
leptocephalus, Agaricus
leptonipes, Entoloma
leptophylla, Mycena
leptophylla, Inocybe
leptopus, Paxillus
leptospora, Vibrissea
leptospora, Apostemidium
leptospora, Peziza
lespiaultii, Genea
leucoblema, Inocybe
leucomallella, Postia
leucomallellus, Tyromyces
leucomelaena, Helvella
leucomelaena, Boletopsis
leucomyosotis, Collybia
leucophaea, Exidiopsis
leucophaea, Eichleriella
leucophylloides, Melanoleuca
leucothites, Leucoagaricus
leucotricha, Leucoscypha
leucoxantha, Gyromitra
leucoxanthum, Gloeocystidiellum
leveillei, Elaphomyces
lichenoides, Hypocreopsis
lignatilis, Nothopanus
lignatilis, Pleurocybella
lignatilis, Pleurotus
lignatilis, Ossicaulis
lignatilis, Clitocybe
lignicola, Pulveroboletus
lignicola, Buchwaldoboletus
lignorum, Trichoderma
lignyotus, Lactarius
ligula, Clavariadelphus
lilacea, Lepiota
lilacea, Peniophora
lilacinus, Lactarius
lilacinus, Lactarius
lilascens, Phlebia
limitata, Peniophora
limonella, Pholiota
limonius, Cortinarius
limosa, Bovista
limosus, Marasmius
lindbladii, Cinereomyces
lindbladii, Poria
lindbladii, Diplomitoporus
lineata, Mycena
lipsiense, Ganoderma
livescens, Russula
livida, Phlebia
livido-ochraceus, Cortinarius
lividoalbum, Entoloma
lividocyanulum, Entoloma
lividofusca, Tapesia
lividoochraceus, Cortinarius
lividopallescens, Amanita
lividum, Entoloma
lividus, Gyrodon
lobata, Arrhenia
longicauda, Psathyrella
longipes, Xylaria
longipes, Xerula
longipes, Hohenbuehelia
longisegmentis, Elaphocordyceps
longisegmentis, Cordyceps
longisegmentum, Tolypocladium
longiset, Mycena
longisporum, Subulicystidium
loricatum, Lyophyllum
lowei, Oligoporus
lowei, Postia
lubrica, Pholiota
lubrica, Leotia
lucidum, Ganoderma
lucifera, Pholiota
lucifuga, Inocybe (Inocybe lucifuga var. hirtella)
lucorum, Hygrophorus
lucorum, Cortinarius
luctuosus, Pluteus
lugubris, Phaeocollybia
lundellii, Crepidotus
lundellii, Phellinus
lundellii, Russula
lupinus, Boletus
lupuletorum, Marasmius
luridiformis, Boletus
luridiformis, Boletus (Boletus luridiformis var. discolor)
luridum, Tricholoma
luridum, Gloeocystidiellum
luridus, Boletus
luridus var. erythropus, Boletus
luscina, Lepista
lutea, Ramaria
lutea, Armillaria
luteifolia, Collybia
luteoalba, Clavulinopsis
luteoalbus, Irpex
luteolus, Crepidotus
luteonitens, Psilocybe
luteonitens, Protostropharia
luteonitens, Stropharia
luteotacta, Russula
luteovirescens, Rutstroemia
luteovirescens, Lanzia
lutescens, Craterellus
lutescens, Suillus
lutescens, Cantharellus
lutescens, Pluteus
luteus, Leucoagaricus
luteus, Suillus
lycoperdoides, Asterophora
lycoperdoides, Nyctalis
lycoperdoides, Scleroderma
A · B · C · D · E · F · G · H · I · J · K · L · M · N · O · P · Q · R · S · T · U · V · W · X · Z
macounii, Clavulicium
macra, Antrodia
macrocarpus, Agaricus
macrocephala, Conocybe
macrocephala, Coprinopsis
macrocephalus, Coprinus
macrocystis, Anthracobia
macrocystis, Peziza
macropus, Helvella
macropus, Macroscyphus
macropus, Cyathipodia
macropus, Macropodia
macrospora, Dendrothele
macrospora, Vuilleminia
macrosporus, Agaricus
macrosporus, Melanogaster
maculata, Psathyrella
maculata, Inocybe
maculata, Mycena
maculata, Rhodocollybia
maculata, Collybia
maculatum, Tuber
maculatus, Gomphidius
maculatus, Elaphomyces
magnatum, Tuber
magnispora, Lepiota
magnivelaris, Leratiomyces
magnivelaris, Psilocybe
magnivelaris, Stropharia
magnivolvata, Amanita
mairei, Amanita
mairei, Psilocybe
mairei, Hemimycena
mairei, Conocybe
mairei, Russula
mairei, Pholiotina
mairei sensu auct. mult., Amanita
majaloides, Entoloma
malachius, Cortinarius
malachius, Crepidotus
maleolens, Agaricus
mali, Sarcodontia
malicola, Antrodia
malicorius, Cortinarius
malicorius, Cortinarius
mammiforme, Lycoperdon
mammosum, Geastrum
mammosus, Lactarius
mappa, Amanita
marcescibilis, Coprinopsis
marcescibilis, Psathyrella
marchantiae, Gerronema
marchantiae, Loreleia
marchii sensu NCL (1960), Hygrocybe
margaritispora, Inocybe
marginata, Hypholoma
marginata, Galerina
marginata, Psilocybe
marginatum, Lycoperdon
marginatum, Hypholoma
marginatus, Pluteus
marginella, Hydropus
marginellus, Hydropus
maritima, Laccaria
mastoidea, Macrolepiota
mastrucata, Hohenbuehelia
maura, Myxomphalia
maura, Omphalia
maura, Fayodia
maydis, Ustilago
meandriformis, Choiromyces
media, Volvariella
mediofuscus, Agaricus
medulla-panis, Perenniporia
medullata, Russula
medullosa, Psilocybe
medullosa, Phaeogalera
megasperma, Parasola
megaspermus, Coprinus
megaspora, Mycena
megasporus, Cortinarius (Cortinarius megasporus var. subsertipes)
melaleuca, Mollisia
melaleucus, Phellodon
melaneum, Leccinum
melanocephalum, Geastrum
melanocephalus, Trichaster
melanocyclum, Tulostoma
melanopus, Inocybe
melanopus, Polyporus
melanosperma, Stropharia
melanosperma, Psilocybe
melanosporum, Tuber
melanotricha, Xerula
melanotus, Cortinarius
melanoxanthus, Pachyploeus
melanoxeros, Cantharellus
melanthina, Psathyrella
melastoma, Plectania
meliigena, Mycena
melinoides, Alnicola
melinoides, Naucoria
mellea, Armillaria
mellea, Phlebia
mellea sensu lato, Armillaria
melleopallens, Cortinarius
melliolens, Russula
melliolens, Cortinarius
mephiticum, Lyophyllum
merdaria, Psilocybe
merdaria, Deconica
merismoides, Phlebia
mesenterica, Bondarzewia
mesenterica, Tremella
mesenterica, Auricularia
mesentericum, Tuber
mesophaeum, Hebeloma
mesospora, Conocybe
metachroa, Clitocybe
metata, Mycena
micaceus, Coprinus
micaceus, Coprinellus
micans, Typhula
michaelis, Hydnotrya
michelii, Peziza
micropora, Deconica
micropora, Psilocybe
micropus, Peziza
microrhiza, Psathyrella
microscopica, Hyalorbilia
microspora, Inocybe
microsporus, Dacrymyces
microsporus, Gymnopilus
militaris, Cordyceps
miniata, Hygrocybe
minimum, Geastrum
minor, Dacrymyces
minor, Scutellinia
minutissima, Flagelloscypha
minutissimus, Pluteus
minutula, Mycena
minutula, Phloeomana
minutum, Entoloma
mirabilis, Otidea
mirata, Mycena
miser, Coprinus
misera, Parasola
mitis, Panellus
mixta, Pholiota
mixtilis, Inocybe
mniophila, Galerina
moelleri, Agaricus
molaris, Radulomyces
molesta, Agrocybe
molle, Lycoperdon
molle, Amylocorticiellum
molle, Hypochniciellum
mollis, Tyromyces
mollis, Crepidotus
mollis, Hygrocybe
mollis, Datronia
mollis, Crepidotus (Crepidotus mollis var. calolepis)
mollis, Leptoporus
mollissima, Thelephora
mollissimus, Parmastomyces
mollusca, Trechispora
molybdites, Chlorophyllum
monachella, Helvella
montana, Psilocybe
montana, Deconica
montana, Bondarzewia
moravicus, Xerocomus
morchelliformis, Gautieria
mori, Polyporus
moriformis, Tremella
moseri, Conocybe
mougeotii, Entoloma
mucida, Multiclavula
mucida, Lentaria
mucida, Ceriporiopsis
mucida, Holwaya
mucida, Oudemansiella
mucida, Ditiola
mucida, Mucidula
mucifluus, Cortinarius
mucor, Mycena
mucosus, Cortinarius
mucronella, Hygrocybe
multicolor, Trametes
multifida, Pterula
multiformis, Cortinarius
mundula, Rhodocybe
murcida, Psathyrella
muricatus, Flammulaster
muricatus, Elaphomyces
murina, Tephrocybe
murinella, Volvariella
murinum, Lyophyllum
murrayi, Cystostereum
muscaria, Amanita (Amanita muscaria var. umbrina)
muscaria, Amanita (Amanita muscaria var. regalis)
muscaria, Amanita
muscicola, Sistotrema
muscicola, Eocronartium
muscicola, Chromocyphella
mustelina, Russula
mutabilis, Kuehneromyces
mutabilis, Pholiota
mutatum, Mutatoderma
mutatum, Hyphoderma
myceliosa, Ramaria
mycetophiloides, Tremella
mycetophiloides, Phaeotremella
mycophaga, Tremella
mycophaga, Phaeotremella
myochroum, Entoloma
myomyces, Tricholoma
myosotis, Hypholoma
myosotis, Pholiota
myosura, Baeospora
A · B · C · D · E · F · G · H · I · J · K · L · M · N · O · P · Q · R · S · T · U · V · W · X · Z
nameko, Pholiota
nana, Galerina
nanceiensis, Cortinarius
nanum, Geastrum
nanus, Pluteus
nanus, Pluteus (Pluteus nanus var. podospileus)
nanus, Pluteus (Pluteus nanus var. lutescens)
napipes, Inocybe
narcotica, Coprinopsis
narcoticus, Coprinus
naucinus, Leucoagaricus
nauseosa, Russula
nauseosum, Hebeloma
nebularis, Lepista
nebularis, Clitocybe
necator, Lactarius
neglecta, Calloria
nemecii, Sparassis
nemoralis, Pholiotina (Pholiotina nemoralis var. dentatomarginata)
nemoralis, Conocybe
nemoralis, Pholiotina
nemoreus, Hygrophorus
nespori, Hyphodontia
nespori, Xylodon
neuhoffii, Hydnangium
neuhoffii, Octaviania
nidorosum, Entoloma
nidulans, Phyllotopsis
nidulans, Hapalopilus
nidulans, Crepidotus
nidulans, Panellus
nidulans, Panus
nidulans, Pleurotus
nidus-pici, Inonotus
niger, Phellodon
nigrella, Pseudoplectania
nigrescens, Bovista
nigrescens, Leccinum
nigricans, Russula
nigricans, Phellinus
nigricans, Auricularia
nigricans, Exidia
nigrolimitatus, Phellinus
nigromarginatum, Tricholoma
nitellina, Rhodocybe
nitellina, Rhodophana
nitens, Entoloma
nitida, Russula
nitida, Junghuhnia
nitidiuscula, Inocybe
nitidum, Steccherinum
nitidum, Entoloma
nitidum, Tuber
nitidus, Irpex
nitrata, Hygrocybe
nivea, Hygrocybe
nivea, Plicatura
nivea, Coprinopsis
niveipes, Mycena
niveolutescens, Agaricus
niveum, Leccinum
niveus, Camarophyllus
niveus, Coprinus
niveus, Hygrophorus
nodulosus, Inonotus
noli-tangere, Psathyrella
norvegicum, Lycoperdon
nothofagi, Mycoacia
nothopellitus, Pluteus
nucatum, Leccinum
nucleata, Exidia
nucleatum, Myxarium
nuda, Peniophora
nuda, Lepista
nympharum, Leucoagaricus
nympharum, Macrolepiota
A · B · C · D · E · F · G · H · I · J · K · L · M · N · O · P · Q · R · S · T · U · V · W · X · Z
obbata, Pseudoclitocybe
obducens, Oxyporus
obducta, Osteina
obductus, Oligoporus
oblectabilis, Inocybe
obliqua, Poria
obliquus, Polyporus
obliquus, Inonotus
obscura, Rhodocybe
obscura, Clitocella
obscura, Armillaria
obscura, Tremella
obscurata, Arrhenia
obscurisporus, Paxillus
obscurissima, Calocybe
obsoleta, Inocybe
obtusata, Psathyrella
obtusiforme, Hyphoderma
obtusisporum, Botryobasidium
obtusissima, Ramaria
occultum, Lobulicium
ocellata, Pezicula
ochracea, Trametes
ochracea, Rhizoctonia
ochraceoflavum, Stereum
ochraceofulva, Lepiota
ochraceum, Conferticium
ochraceum, Gloeocystidiellum
ochraceus, Thanatephorus
ochroalba, Inocybe
ochroleuca, Russula
ochropallidus, Cortinarius
ochrostriata, Conocybe
ocior, Gymnopus
ocior, Collybia
odora, Clitocybe
odora, Skeletocutis
odorata, Russula
odorata, Squamanita
odoratum, Gloeophyllum
odoratum, Scytinostroma
odoratus, Osmoporus
odoratus, Anisomyces
odoratus, Polyporus
odorifer, Cortinarius
officinale, Agaricum
officinalis, Fomitopsis
officinalis, Laricifomes
officinalis, Fomes
olearia, Clitocybe
olearius, Omphalotus
olearius, Pleurotus
olida, Mycena
olivacea, Catinella
olivacea, Coniophora
olivacea, Russula
olivaceoalbus, Hygrophorus
olivaceogrisea, Amanita
olivaceomarginata, Mycena
olivaceum, Microglossum
olivaceus, Hymenogaster
olivaceus, Pluteus
olivaceus, Panaeolus
olivascens, Russula
olivieri, Chlorophyllum
olivieri, Macrolepiota
olla, Cyathus
olympiana, Psathyrella
ombrophila, Agrocybe
omphaliformis, Lactarius
omphalodes, Lentinellus
omphalodes, Pyronema
oniscus, Omphalina
ononidis, Flammulina
onotica, Otidea
ophioglossoides, Cordyceps
ophioglossoides, Geoglossum
opimus, Cortinarius
orbiculare, Radulum
orbicularis, Psathyrella
orbitarum, Psathyrella
oreades, Marasmius
oreadiformis, Lepiota
oregonensis, Barssia
oregonensis, Scutiger
orellanoides, Cortinarius
orellanus, Cortinarius
orirubens, Tricholoma
ornata, Tricholomopsis
ostoyae, Armillaria
ostrea, Stereum
ostreatus, Pleurotus
ovina, Hygrocybe
ovina, Lasiosphaeria
ovinus, Albatrellus
ovisporus, Dacrymyces
oxyacanthae, Xylaria
oxycocci, Monilinia
oxydabile, Leccinum
A · B · C · D · E · F · G · H · I · J · K · L · M · N · O · P · Q · R · S · T · U · V · W · X · Z
p.p.(3), Coprinus
pachyodon, Sarcodontia
pachyodon, Spongipellis
pachyvolvata, Amanita
pachyvolvata?, Amanita
paeoniae, Lophodermium
palaeotropica, Inocybe
paleaceus, Cortinarius
pallens, Cantharellus
pallens, Cantharellus
pallescens, Entoloma
pallescens, Boletus
pallescens, Bisporella
pallida, Ramaria
pallida, Hygrophoropsis
pallida sensu auct., (= Hygrophoropsis macrospora), , Hygrophoropsis
pallidospathulata, Calocera
pallidospora, Russula
pallidus, Crepidotus
pallidus, Pellidiscus
pallidus, Lactarius
pallidus Velen.?, Cantharellus
palmata, Thelephora
palmatus, Rhodotus
paludinella, Inocybe
paludosa, Galerina
paludosa, Agrocybe
paludosa, Bovista
paludosa, Bovistella
paludosa, Mitrula
paludosa, Russula
palumbina, Russula
palustre, Lyophyllum
palustris, Dermocybe
palustris, Collybia
palustris, Hydrocybe
palustris, Dermocybe (Dermocybe palustris var. sphagneti)
palustris, Tephrocybe
palustris, Cortinarius
pampeanus, Agaricus
panaeoloides, Psathyrella
panaeolus, Lepista
pannocincta, Ceriporiopsis
pannocinctus, Gloeoporus
pannosa, Cotylidia
pantherina, Amanita
pantherina, Amanita (Amanita pantherina var. abietinum)
panuoides, Paxillus
panuoides, Tapinella
papilionaceus, Panaeolus
papillatum, Entoloma
papillatus, Elaphomyces
papyracea, Psathyrella
paradoxa, Hyphodontia
paradoxa, Schizopora
paradoxa, Squamanita
paradoxus, Paxillus
paradoxus, Leucopaxillus
parasitica, Asterophora
parasiticum, Entoloma
parasiticus, Xerocomus
parazurea, Russula
pardalotum, Tricholoma
pardinum, Tricholoma
parma, Gyromitra
parma, Discina
paropsis, Clitocybe
parvannulata, Lepiota
parvula, Hygrocybe
parvula (Weinm.) Speg. (1926), Volvariella
pascuus, Xerocomus
patellaris, Tectella
patouillardii, Inocybe
patouillardii, Coprinus
patricius, Pluteus
paupera, Psilocybe
paupercula, Pirottaea
pearsonii, Cortinarius
peckii, Calodon
peckii, Hydnum
peckii, Hydnellum
pectinata, Russula
pectinatoides, Russula
pectinatum, Geastrum
pediades, Agrocybe
pedicellatum, Lycoperdon
pelargonia, Russula
pelianthina, Mycena
pelletieri, Paxillus
pelletieri, Phylloporus
pellitia, Amanita
pellitus, Pluteus
pellitus, Pluteus
peltigerina, Arrhenia
pendulus, Irpicodon
penetrans, Gymnopilus
penicillata, Thelephora
peniophorae, Colacogloea
pennata, Psathyrella
percandidum, Leccinum
perennis, Coltricia
perexigua, Naevala
perforans, Gymnopus
perforans, Micromphale
perforans, Marasmiellus
pergamenum, Trichaptum
pergamenus, Lactarius
perlata, Discina
perlata, Inocybe
perlatum, Lycoperdon
permixta, Macrolepiota
permixta, Lepiota
peronata, Collybia
peronatus, Gymnopus
perplexa, Hygrocybe
perplexa, Galerina
persicolor, Calocybe
persistens, Hygrocybe (Hygrocybe persistens var. konradii)
persistens, Hygrocybe
personata, Lepista
personatum, Tricholoma
persoonii, Hygrophorus
pes-caprae, Porpoloma
pes-caprae, Albatrellus
pessundatum, Tricholoma
pessundatum, Tricholoma
petaloides, Hohenbuehelia
petasatus, Pluteus
petiginosa, Inocybe
petiolaris, Pyrenopeziza
peziza, Nectria
pezizaeformis, Ditiola
peziziformis, Ditiola
peziziformis, Femsjonia
pezizoides, Helvella
pfeifferi, Ganoderma
phacorrhiza, Typhula
phaea, Naucoria
phaeocyathus, Entoloma
phaeodisca, Inocybe
phaeolepidotus, Agaricus
phaeophthalma, Clitocybe
phaeospora, Coprinopsis
phaeosporus, Coprinus
phaeosticta, Inocybe
phalloides, Amanita (Amanita phalloides var. verna)
phalloides, Battarrea
phalloides, Amanita
phalloides, Amanita (Amanita phalloides var. alba)
phalloides-virosa-verna-synonimy, Amanita
phillipsii, Melanotus
phillipsii, Deconica
philonotis, Omphalina
phlebophora, Helvella
phlebophorus, Pluteus (Pluteus phlebophorus var. marginatus)
phlebophorus, Pluteus
phlebophorus, Pluteus
phlebospora, Peziza
phlebospora, Galactinia
pholideus, Cortinarius
phyllogena, Psilocybe
phyllogena, Deconica
phyllophila, Clitocybe
picacea, Coprinopsis
picaceus, Coprinus
piceae, Peniophora
piceae, Lophodermium
piceicola, Protohydnum
piceicola, Protodontia
piceinum, Leccinum
picinus, Lactarius
picipes, Polyporus
picreus, Gymnopilus
picta, Xeromphalina
picta, Mycena
pilatii, Scutellinia
pilosella, Conocybe
piluliformis, Psathyrella
pinastri, Tryblidiopsis
pini, Peniophora
pini, Phellinus (Phellinus pini var. abietis)
pini, Phellinus
pinicola, Flammula
pinicola, Resinicium
pinicola, Pholiota
pinicola, Boletus
pinicola, Fomitopsis
pinicola, Cortinarius
pinicola, Callistosporium
pinophilus, Boletus
pinsitus, Clitopilus
piperatus, Chalciporus
piperatus, Lactarius
pistillaris, Clavariadelphus
pithya, Exidia
pithya, Peniophora
placenta, Postia
placentus, Oligoporus
placidum, Entoloma
placidus, Suillus
placomyces, Agaricus
plagioporus, Coprinellus
plagioporus, Coprinus
plana, Exidia
platyphylla, Megacollybia
platyphylloides, Entoloma
platyspora, Otidea
platyspora, Balsamia
plautus, Pluteus
pleopodium, Entoloma
plicatilis, Coprinus
plicatilis, Parasola
plicosa, Mycena (Mycena plicosa var. marginata)
plorans, Suillus
plumbea, Bovista
plumulosa, Volvariella
pluvius, Cortinarius
podospileus, Pluteus (Pluteus podospileus f. minutissimus)
podospileus, Pluteus
poetarum, Hygrophorus
polaripapulata, Peziza
polioleuca, Melanoleuca (Melanoleuca polioleuca var. friesii)
polioleuca, Melanoleuca
polonense, Hypochnicium
polonensis, Gyrophanopsis
polyadelpha, Mycena
polychroma, Russula
polygonia, Peniophora
polygonioides, Corticium
polygonioides, Laeticorticium
polygramma, Mycena
polymorpha, Xylaria
polysperma, Balsamia
polytricha, Exidia
polytricha, Hirneola
polytricha, Auricularia
polytrichi, Hypholoma
polytrichi, Psilocybe
pomaceus, Phellinus
pompholyx, Hysterangium
popinalis, Rhodocybe
popinalis, Clitocella
populicola, Phellinus
populina, Psathyrella
populinum, Tricholoma
populinus, Rigidoporus
populinus, Cortinarius
populinus, Oxyporus
populnea, Pholiota
populnea, Hemipholiota
porninsis, Lactarius
porosporus, Xerocomus
porosporus, Boletus
porphyrea, Amanita
porphyria, Amanita
porphyrocephalus, Agaricus
porphyrophaeum, Entoloma
porphyropus, Cortinarius
porphyrosporus, Porphyrellus
porphyrosporus, Phaeoporus
porphyrosporus, Tylopilus
porrigens, Pleurocybella
porrigens, Phyllotus
porrigens, Pleurotus
portentosum, Scytinostroma
portentosum, Tricholoma
posterula, Inocybe
postii, Omphalina
postii, Gerronema
potteri, Psathyrella
pouzarianus, Pluteus
praeclaresquamosus, Agaricus
praecox, Mycena
praecox, Psathyrella
praecox, Agrocybe
praetervisa, Peziza
pratense, Vascellum
pratense, Lycoperdon
pratensis, Hygrocybe
pratensis, Hygrophorus
pratensis, Camarophyllus
privignoides, Cortinarius
procera, Macrolepiota (Macrolepiota procera var. permixta)
procera, Macrolepiota
projectellus, Boletus
projectellus, Boletellus
prolixa, Rhodocollybia
prona, Psathyrella
prona, Psathyrella (Psathyrella prona f. orbitarum)
protracta, Sarcoscypha
protracta, Microstoma
protractum, Microstoma
proxima, Laccaria
pruinatum, Botryobasidium
pruinatus, Xerocomus
pruinatus, Boletus
pruinosa, Clitocybe
prunuloides, Entoloma
prunulus, Clitopilus
psammopus, Tricholoma
pseudo-obbata, Clitocybe
pseudoamarescens, Hebeloma
pseudoamarescens, Naucoria
pseudoasperula, Lepiota
pseudoasperulum, Echinoderma
pseudoasterospora, Inocybe
pseudocasca, Psathyrella
pseudoconspersa, Tubaria
pseudocorrugis, Psathyrella
pseudocorticola, Mycena
pseudocuneifolium, Dermoloma
pseudocyanea, Stropharia
pseudocyanea, Stropharia
pseudocyanea, Psilocybe
pseudodelica, Russula
pseudodestricta, Inocybe
pseudofallax, Cortinarius
pseudofelina, Lepiota
pseudohelveola, Lepiota
pseudointegra, Russula
pseudolilacea, Lepiota
pseudolimbatus, Geastrum
pseudomollusca, Leucogyrophana
pseudopunctatus, Phellinus
pseudoregius, Boletus
pseudorobertii, Pluteus
pseudoscaber, Porphyrellus
pseudoscabrum, Leccinum
pseudostriatum, Geastrum
pseudosulphureus, Boletus
pseudoturbidum, Entoloma
pseudoviolacea, Peziza
psichiophorus, Pluteus (Pluteus psichiophorus var. minutissimus)
psittacina, Hygrocybe (Hygrocybe psittacina var. perplexa)
psittacina, Hygrocybe
psittacinus, Gliophorus
pterigena, Mycena
pterosporus, Lactarius
ptychogaster, Postia
ptychogaster, Oligoporus
ptychogaster, Tyromyces
puber, Henningsomyces
puberulum, Tuber
pubescens, Conocybe
pubescens, Lactarius
pubescens, Trametes
pudens, Xerula
pudicus, Leucoagaricus
pudorinus, Hygrophorus
puellaris, Russula
puellaris, Macrolepiota
pulchella, Conocybe
pulchella, Ramariopsis
pulchrum, Byssocorticium
pulmonarius, Pleurotus
pulverulentus, Boletus
pulverulentus, Cyanoboletus
pulvinascens, Antrodia
pulvinus, Buglossoporus
pumila, Russula
pumilum, Hebeloma
punctata, Poronia
punctatus, Phellinus
punctiformis, Dacrymyces
pungens, Russula
punicea, Dermocybe
punicea, Hygrocybe
puniceus, Cortinarius
pura, Mycena
pura, Neobulgaria
purpurascens, Cortinarius (Cortinarius purpurascens var. largusoides)
purpurascens, Cortinarius
purpuratus, Gymnopilus
purpurea, Claviceps
purpurea, Clavaria
purpurea, Alloclavaria
purpurea, Ceriporia
purpurellus, Agaricus
purpureobadia, Dermocybe
purpureobadius, Cortinarius
purpureofusca, Mycena
purpureum, Helicobasidium
purpureum, Chondrostereum
purpureum, Stereum
purpureus ss. Romagn., Boletus
pusilla, Bovista
pusilla, Mitrula
pusilla, Volvariella
pusilla, Mycoleptodonoides
pusilla, Heyderia
pusilla, Bovista
pusilliformis, Bovista
pusillulus, Pluteus
pusillum, Hebeloma
pusio, Inocybe
pusio, Inocybe
pustulata, Peziza
pustulatus, Hygrophorus
putida, Tephrocybe
putidum, Lyophyllum
putilla, Inocybe
putillus, Gymnopus
pygmaea, Psathyrella
pyriforme, Lycoperdon
pyriodora, Inocybe
pyriodora, Inocybe (Inocybe pyriodora ssp. incarnata)
pyrogalus, Lactarius
pyrotricha, Lacrymaria
pyrotricha, Psathyrella
pyxidata, Clavicorona
pyxidata, Omphalina
pyxidatus, Artomyces
A · B · C · D · E · F · G · H · I · J · K · L · M · N · O · P · Q · R · S · T · U · V · W · X · Z
quadrifidum, Geastrum
quarciticus, Cortinarius
queletii, Russula
queletii, Hydnellum
queletii, Boletus
queletii, Hygrophorus
queletii, Helvella
queletii, Cortinarius
querceus, Mycetinis
querceus, Marasmius
quercina, Hyphodontia
quercina, Peniophora
quercina, Daedalea
quercinum, Leccinum
quercinus, Buglossoporus
quercus-ilicis, Cortinarius
quieta, Hygrocybe
quieticolor, Lactarius
quietiodor, Inocybe
quietus, Lactarius
quisquiliaris, Typhula
A · B · C · D · E · F · G · H · I · J · K · L · M · N · O · P · Q · R · S · T · U · V · W · X · Z
racemosa, Collybia
racemosa, Dendrocollybia
rachodes, Macrolepiota (Macrolepiota rachodes var. venenata)
rachodes, Macrolepiota (Macrolepiota rachodes var. bohemica)
rachodes, Macrolepiota (Macrolepiota rachodes var. hortensis)
rachodes, Macrolepiota
rachodes, Chlorophyllum
radians, Coprinellus
radians, Coprinus
radiata, Phlebia
radiata, Coprinopsis
radiatum, Boreostereum
radiatus, Coprinus
radiatus, Inonotus (Inonotus radiatus var. nodulosus)
radiatus, Inonotus (Inonotus radiatus f. nodulosus)
radiatus, Inonotus
radicans, Boletus
radicans, Collybia
radicata, Collybia
radicata, Oudemansiella
radicata, Ditiola
radicata, Xerula
radicata, Bovistella
radicellata, Clitocybe
radicosa, Psilocybe
radicosum, Hebeloma
radicosum, Hypholoma
radiosa, Montagnea
radula, Schizopora
radula, Hyphoderma
radula, Basidioradulum
radula, Xylodon
radula, Hyphodontia
ramealis, Marasmiellus
ramentacea, Antrodia
ramosum, Hericium
rancida, Tephrocybe
rancidum, Lyophyllum
rapeodorum, Tuber
raphanoides, Cortinarius
rasilis, Melanoleuca (Melanoleuca rasilis var. leucophylloides)
rasilis, Melanoleuca
ravenelii, Phlebiopsis
ravenelii, Mutinus
rdzawobrązowa, czubajeczka
reae, Hygrocybe
recisa, Exidia
recolligens, Geastrum
recubans, Marasmius
regalis, Amanita
regius, Boletus
reidii, Volvariella
reidii, Hygrocybe
renati, Mycena
reniformis, Hohenbuehelia
rennyi, Postia
rennyi, Oligoporus
repanda, Peziza
repanda, Exidia
repandum, Hydnum
repraesentaneus, Lactarius
resimus, Lactarius
resinaceum, Ganoderma
resinascens, Ceriporiopsis
resinosum, Ischnoderma
reticulata, Ceriporia
reticulatus, Bolbitius
reticulatus, Boletus
retiruga, Arrhenia
retirugis, Panaeolus
rhacodes, Macrolepiota
rhacodium, Resupinatus
rhacodium, Pleurotus
rheades, Inonotus
rhenana, Aleuria
rhizophilus, Cerioporus
rhizophilus, Polyporus
rhodocylix, Entoloma
rhodoleucus, Leucopaxillus
rhodoleucus, Pseudoclitopilus
rhodopoda, Russula
rhodopolium, Entoloma
rhodopurpureus, Boletus
rhodopus, Russula
rhodoxanthus, Phylloporus
rhodoxanthus, Boletus
rhombispora, Psilocybe
rhombisporum, Entoloma
rhombisporus, Coprinus
rhombospora, Flammulaster
ribis, Godronia
ribis, Phylloporia
ribis, Phellinus
rickenii, Lepista
rickenii, Floccularia
rickenii, Panaeolus
rigens, Cortinarius
rimosa, Inocybe
rimosa, Scopuloides
rimosissima, Hyphodontia
rimosissimus, Xylodon
rimosus, Phellinus
rimulincola, Phaeomarasmius
ringens, Panellus
risigallina, Russula
rivulosa, Clitocybe
robustus, Phellinus
rodmani, Agaricus
romagnesiana, Mycena
romagnesiana, Coprinopsis
romagnesianus, Coprinus
romellii, Antrodiella
romellii, Russula
romellii, Pluteus
rosae, Tapesia
rosea, Russula
rosea, Fomitopsis
rosea, Mycena
rosea, Russula
roseipes, Russula
rosella, Mycena
roseocremeum, Hyphoderma
roseofractum, Leccinum
roseolus, Rhizopogon
roseozonatus, Lactarius
roseum, Laeticorticium
roseum, Corticium
roseus, Rhodofomes
roseus, Gomphidius
rostellata, Conocybe
rotula, Marasmius
rotundifoliae, Leccinum
rouxii, Elaphocordyceps
rouxii, Cordyceps
rouxii, Tolypocladium
rubella, Ramaria
rubellus, Cortinarius
rubellus, Xerocomus
ruber, Clathrus
rubescens, Amanita
rubescens, Inocybe
rubi, Pezicula
rubi, Simocybe
rubicunda, Cudoniella
rubicundulus, Paxillus
rubicundulus, Cortinarius
rubiginosa, Hymenochaete
rubra, Russula
rubra, Russula
rubriceps, Alnicola
rubriceps, Naucoria
rubricosus, Cortinarius
rubripermanens, Ramaria
rubrosanguineus, Boletus
rufa, Peniophora
rufa, Phlebia
rufa, Hygrophoropsis
rufa, Hypocrea
rufescens, Geastrum
rufescens, Leccinum
rufescens, Hydnum
rufo-olivacea, Velutarina
rufo-olivaceus, Cortinarius
rufofusca, Ciboria
rufomarginata, Peniophora
rufoolivaceus, Cortinarius
rufopruinatus, Coprinus
rufum, Tuber
rufum, Dacryonaema
rufum, Leccinum
rufum, Sterellum
rufus, Lactarius
ruginosus, Lactarius
rugosa, Clavulina
rugosa, Clavaria
rugosa, Ramaria
rugosa, Conocybe
rugosa, Pholiotina
rugosa, Ascodichaena
rugosoannulata, Stropharia
rugosoannulata, Psilocybe
rugosoannulata, Stropharia (Stropharia rugosoannulata f. lutea)
rugosum, Stereum
rusiophyllus, Agaricus
russocoriaceus, Hygrophorus
russocoriaceus, Camarophyllus
russula, Hygrophorus
rusticoides, Entoloma
rutilans, Neottiella
rutilans, Hapalopilus
rutilans, Tricholomopsis
rutilans Quelet, Tricholoma
rutilum, Hypoxylon
rutilus, Gomphidius
rutilus, Chroogomphus
A · B · C · D · E · F · G · H · I · J · K · L · M · N · O · P · Q · R · S · T · U · V · W · X · Z
sabinae, Gymnosporangium
saccatum, Geastrum
saccatus, Phallogaster
saccharina, Exidia
saccharinus, Marasmius
saccharinus, Coprinellus
saccharinus, Coprinus
sacchariolens, Hebeloma
saepium, Entoloma
saeva, Lepista
safranopes, Cortinarius
salicellus, Hymenoscyphus
salicina, Cytidia
salicinus, Phellinus
salicinus, Pluteus
salicis, Naucoria
salmoneus, Lactarius
salmonicolor, Lactarius
salmonicolor, Hapalopilus
salmonifolius, Pseudoclitopilus
salmonifolius, Leucopaxillus
sambuci, Auricularia
sambucina, Inocybe
sanguifluus, Lactarius
sanguinea, Ramaria
sanguinea, Russula
sanguinea, Dermocybe
sanguinea, Phanerochaete
sanguineus, Cortinarius
sanguineus, Boletus
sanguinolenta, Mycena
sanguinolentum, Stereum
saniosa, Peziza
saniosus, Cortinarius
sapineus, Gymnopilus
saponaceum, Tricholoma
sarcocephala, Psathyrella
sarcoides, Ascocoryne
sarcoides, Coryne
sardonia, Russula
sardonia, Russula (Russula sardonia var. viridis)
satanas, Boletus
satanoides, Boletus
saturninus, Cortinarius
saundersii, Entoloma
scabella, Crinipellis
scabripes, Mycopan
scabripes, Hydropus
scabrosus, Sarcodon
scabrum, Leccinum
scalpturatum, Tricholoma
scaurus, Cortinarius
schaefferi, Geastrum
schmidelii, Geastrum
schroeteri, Parasola
schroeteri, Coprinus
schweinitzii, Phaeolus
schweinitzii, Hypocrea
sciodes, Tricholoma
sclerotiorum, Sclerotinia
scolecina, Naucoria
scolecina, Alnicola
scolochloae, Calycina
scorodonius, Marasmius
scorpioides, Naucoria
scoticus, Lactarius
scrobiculatum, Hydnellum (Hydnellum scrobiculatum var. zonatum)
scrobiculatum, Hydnellum
scrobiculatus, Lactarius
scutellata, Scutellinia
scutellatus, Aleurodiscus
scutula, Hymenoscyphus
scutulatus, Cortinarius
scutulatus, Cortinarius
scyphoides, Clitopilus
sebacea, Naohidea
sect. Polychromae ssect. Urentes, Russula
sejunctum, Tricholoma
semibulbosus, Pluteus
semiglobata, Protostropharia
semiglobata, Stropharia
semiglobata, Psilocybe
semilanceata, Psilocybe
semilanceata, Geophila
semilibera, Morchella
semilibera, Mitrophora
semiorbicularis, Agrocybe
semiovata, Annellaria
semiovatus, Panaeolus
semisanguifluus, Lactarius
semisanguinea, Dermocybe
semisanguineus, Cortinarius
semisupina, Antrodiella
semitalis, Coprinopsis
semitalis, Coprinus
semotus, Agaricus
senex, Psathyrella
separabile, Hysterangium
separans, Boletus
separans, Xanthoconium
separatus, Panaeolus
sepiarium, Gloeophyllum
sepium, Rhodophyllus
septentrionale, Scleroderma
septentrionalis, Climacodon
serbica, Psilocybe
serialis, Phlebia
serialis, Antrodia
sericatum, Entoloma
sericeomollis, Postia
sericeomollis, Oligoporus
sericeum, Entoloma
serifluus, Lactarius
serotina, Inocybe
serotina, Sarcomyxa
serotinus, Panus
serotinus, Panellus
serpens, Ceraceomyces
serpula, Antrodiella
serrulata, Leptonia
serrulatum, Entoloma
sessile, Geastrum
seticeps, Pluteus
setipes, Omphalina
setipes, Rickenella
setipes, Typhula
setosa, Sarcodontia
setosus, Marasmius
setulosa, Lepiota
short-cut, Russula
sibiricus, Suillus
siccus, Marasmius
sideroides, Galerina
siliginea, Conocybe
silvae-nigrae, Mycena
silvaticus, Agaricus
silvaticus, Agaricus (Agaricus silvaticus var. pallidus)
silvestris, Cystoagaricus
silvestris, Psathyrella
silvicola, Wynnella
silvicola, Agaricus
silvicola, Helvella
simplex, Tremella
simplex, Phaeotremella
simplex, Gastrosporium
sinapizans, Hebeloma
sindonia, Inocybe
singeriana, Conocybe
sinopica, Clitocybe
sinuatum, Entoloma
sinuatus, Rhodophyllus
sinuosa, Antrodia
sinuosus, Pseudocraterellus
sinuosus, Cantharellus
sistrata, Cystolepiota
smardae, Geastrum
smithiana, Mycena
solaris, Russula
solitaria, Amanita
solitaria, Amanita
soluta, Inocybe
sommerfeltii, Cortinarius
sordida, Antrodia
sordida, Lepista
sordidulum, Entoloma
sordidum, Hebeloma
sororia, Russula
spadicea, Psathyrella
spadicea, Amanita
spadicea, Hygrocybe
spadicea, Lopharia
spadiceogrisea, Psathyrella
spadiceum, Stereum
spadiceum, Porostereum
spadiceus, Cortinarius
spadiceus, Xerocomus
spathulata, Typhula
spathulata, Arrhenia
species, Pilobolus
speciosa, Volvariella
speciosissimus, Cortinarius
speciosus, Cortinarius
speciosus, Hygrophorus
spectabilis, Pholiota
spectabilis, Gymnopilus
speculum, Entoloma
speirea, Mycena
sphaerospora, Gyromitra
sphaerosporus, Crepidotus
sphagneti, Lactarius
sphagneti, Cortinarius
sphagnicola, Arrhenia
sphagnicola, Omphalina
sphagnorum, Galerina
sphagnorum, Entoloma
sphecocephala, Cordyceps
sphecocephala, Ophiocordyceps
sphinctrinus, Panaeolus
spilopus, Pluteus
spinosulus, Lactarius
spiraeae, Godronia
spissa, Amanita
splendens, Inocybe (Inocybe splendens var. phaeoleuca)
splendens, Inocybe
splendidissima, Hygrocybe
splendidus, Boletus (Boletus splendidus ssp. splendidus)
spodoleuca, Hohenbuehelia
spumea, Sarcodontia
spumeus, Spongipellis
spumosa, Pholiota
squalens, Dichomitus
squamata, Inocybe
squamosa, Stropharia
squamosa, Psilocybe
squamosa, Psathyrella
squamosum, Tulostoma
squamosus, Sarcodon
squamosus, Polyporus
squamosus, Leratiomyces
squamosus, Lentinus
squamulosa, Stropharia
squamulosa, Psilocybe
squamulosa, Clitocybe
squarrosa, Pholiota
squarrosoides, Pholiota
squarrulosum, Tricholoma
stabilis, Gymnopilus
stans, Tricholoma
stellae, Skeletocutis
stellatospora, Inocybe
stellatus, Sphaerobolus
stemmatus, Cortinarius
stenosperma, Scutellinia
stephanocystis, Strobilurus
stercorea, Cheilymenia
stercorea, Coprinopsis
stercoreus, Coprinus
stercoreus, Cyathus
stereoides, Datronia
sterigmatica, Rhizoctonia
sterigmaticus, Thanatephorus
sternbergii, Amanita
sterquilinus, Coprinus
stigma, Diatrype
stillatitius, Cortinarius
stillatus, Dacrymyces
stiparophyllum, Tricholoma
stipata, Mycena
stiptica, Postia
stipticus, Tyromyces
stipticus, Tyromyces (Tyromyces stipticus f. guttulatus)
stipticus, Panellus
stipticus, Oligoporus
stoloniferum, Hysterangium
strangulata, Amanita
strangulata, Hygrocybe
striaepileum, Lyophyllum
striata, Inocybe
striatula, Gamundia
striatum, Tricholoma
striatum, Geastrum
striatus, Cyathus
stricta, Ramaria
strictipes, Melanoleuca
strictipes, Melanoleuca
stridula, Melanoleuca
strigosissimum, Entoloma
strigosozonata, Punctularia
strigosus, Gloiodon
strigosus, Lentinus
strobilaceus, Strobilomyces
strobilicola, Mycena
strobiliformis, Amanita
strombodes, Chrysomphalina
strombodes, Gerronema
strossmayeri, Coprinus
strossmayeri, Coprinopsis
stylifera, Galerina
stylobates, Mycena
suaveolens, Trametes
suaveolens, Hydnellum
suavissima, Hemicybe
suavissimus, Lentinus
suavissimus, Panus
subabruptus, Crustomyces
subacida, Perenniporia
subalpina, Melanoleuca
subalpinus, Hydropus
subannulatum, Tricholoma
subanthracina, Dermocybe
subanthracinus, Cortinarius
subappendiculatus, Boletus
subatrata (Batsch) Gillet (1878), Psathyrella
subbalteatus, Panaeolus
subbotrytis, Ramaria
subcarpta, Inocybe
subcinnamomeum, Leccinum
subconnexa, Lepista
subconspersa, Naucoria
subconspersa, Naucoria
subconspersa, Alnicola
subcordispora, Clitocybe
subcruentatum, Aleurocystidiellum
subdulcis, Lactarius
subericaea, Psilocybe
subericaeum, Hypholoma
subfirmus, Panaeolus
subfloccosus, Agaricus
subfoetens, Russula
subgelatinosa, Stypella
subhepatica, Omphalina
subhyalina, Stypella
subimpatiens, Coprinellus
subimpatiens, Coprinus
subincarnata, Lepiota
subincarnata, Skeletocutis
subincarnatum, Amylocorticium
subincarnatus, Flammulaster
subisabellina, Peziza
subisabellina, Peziza (Peziza subisabellina var. ianthina)
sublateritium, Hypholoma
submelinoides, Naucoria (Naucoria submelinoides var. alnetorum)
submembranacea, Amanita
subochracea, Phlebia
subovalis, Conocybe
subpallida, Conocybe
subpallida, Bisporella
subperonatus, Agaricus
subpubescens, Conocybe
subrubescens, Albatrellus
subsalmoneus, Lactarius
subserialis, Phlebia
subsertipes, Cortinarius
subsphaerosporus, Crepidotus
subsquamosa, Boletopsis
subsulphureum, Amylocorticium
subtilis, Ramariopsis
subtomentosum, Stereum
subtomentosus, Xerocomus (Xerocomus subtomentosus var. spadiceus)
subtomentosus, Boletus (Boletus subtomentosus ssp. spadiceus)
subtomentosus, Xerocomus (Xerocomus subtomentosus var. leguei)
subtomentosus, Xerocomus
subvermispora, Ceriporiopsis
subverrucisporus, Crepidotus
subviolaceus, Scotomyces
subviride, Hypholoma
subviridis, Psilocybe
subviscida, Deconica
subviscida, Psilocybe
succosa, Peziza
succosella, Peziza
sudans, Dacryobolus
suecica, Guepiniopsis
suecicus, Dacrymyces
suevica, Hydnotryopsis
suevica, Geoporella
suevica?, Hydnotrya
suffocatum, Tricholoma
sulphurea, Phlebiella
sulphureum, Tricholoma
sulphureus, Laetiporus
sumptuosa, Simocybe
sumptuosa, Ramicola
supina, Mycena
surrecta, Volvariella
suspectus, Boletus
swartzii, Omphalina
swartzii, Rickenella
swartzii, Mycena
swartzii, Omphalia
sydowiana, Rutstroemia
sylvaticus, Agaricus
sylvicola, Agaricus
A · B · C · D · E · F · G · H · I · J · K · L · M · N · O · P · Q · R · S · T · U · V · W · X · Z
tabacina, Hymenochaete
tabescens, Armillaria
tabidus, Lactarius
tabularis, Cortinarius
talus, Cortinarius
taxicola, Gloeoporus
taxicola, Meruliopsis
taxicola, Caloporus
taxicola, Merulioporia
taxophila, Clavicorona
taylori, Volvariella
tectispora, Coprinopsis
tectisporus, Coprinus
tenacellus, Strobilurus
tenax, Psilocybe
tenax, Geophila
teneroides, Pholiotina
tenerrimus, Marasmius
tenuicula, Psathyrella
tenuiramosa, Ramariopsis
tenuiramosa, Clavulinopsis
tenuispinosa, Mycena
tenuispora, Cudoniella
tenuissima, Clitocybe
tephroleuca, Postia
tephroleucus, Oligoporus
terrei, Cystoderma
terrestris, Thelephora
terrestris, Byssonectria
terreum, Tricholoma
terrigena, Rhizoctonia
terrigenus, Thanatephorus
tesselatus, Boletus
testaceoscabrum, Leccinum
thalassinum, Leccinum
thejogalus, Lactarius
thomsonii, Pluteus
thomsonii sensu Singer [TBMS 39 216 (1956)], Pluteus
thrausta, Stropharia
thuretiana, Exidia
tibiicystis, Galerina
tigrinella, Coprinopsis
tigrinellus, Coprinus
tigrinus, Lentinus
tigrinus, Panus
tiliacea, Encoelia
tintinnabulum, Mycena
titubans, Bolbitius
tjallingiorum, Entoloma
togularis, Pholiota
tomentella, Lepiota
tomentosa, Bovista
tomentosa, Lepista
tomentosa, Onnia
tomentosus, Phellodon
tomentosus, Inonotus
torminosus, Lactarius
tornata, Clitocybe
torosus, Boletus
torquescens, Marasmius
tortilis, Laccaria
tortuosus, Cortinarius
tortus, Dacrymyces
torulosus, Lentinus
torulosus, Panus
torulosus, Phellinus
torulosus, Panus
trabeum, Gloeophyllum
traganus, Cortinarius
transforme, Lyophyllum
translucens, Sirotrema
transmutans, Parmastomyces
trechispora, Scutellinia
trechispora, Scutellinia (Scutellinia trechispora var. barlae)
tremellosa, Phlebia
tremellosus, Merulius
tremulae, Marasmius
tremulae, Phellinus
tricholoma, Ripartites
trichotis, Resupinatus
tricolor, Daedaleopsis
tricolor, Marasmiellus
tridentinus, Suillus
trifolii, Typhula
trifoliorum, Sclerotinia
triformis, Cortinarius
triplex, Geastrum
triqueter, Inonotus
triquetra, Onnia
triscopa, Galerina
triumphans, Cortinarius
trivialis, Cortinarius
trivialis, Lactarius
trogii, Podofomes
trogii, Trametes
trogii, Funalia
trogii, Coriolopsis
truncata, Rhodocybe
truncata, Exidia
truncatus, Xerocomus
truncatus, Clavariadelphus
truncorum, Vibrissea
truncorum, Coprinellus
truncorum, Coprinus
tubaeformis, Cantharellus
tubaria, Dermocybe
tubarius, Cortinarius
tuberaster, Polyporus
tuberculata, Phlebia
tuberculata, Phanerochaete
tuberculosa, Pholiota
tuberculosa, Pleuroflammula
tuberculosus, Phellinus
tuberosa, Coprinopsis
tuberosa, Dumontinia
tuberosa, Sclerotinia
tuberosa, Whetzelinia
tuberosa, Collybia
tuberosus, Coprinus
tubulina, Camarops
tulasnei, Hydnotrya
tulasnei, Podosordaria
tulasnelloidea, Phlebiella
tulasnelloideum, Xenasma
tumefaciens, Christiansenia
tumefaciens, Syzygospora
turbidum, Entoloma
turbinatus, Cortinarius
turci, Entoloma
turci, Russula
turficola, Psilocybe
turgidus, Cortinarius
turneri, Calvatia
turpis, Lactarius
tylicolor, Sagaranella
tylicolor, Lyophyllum
tylicolor, Tephrocybe
typhae, Psathyrella
typhae, Epithele
typhinum, Lophodermium
A · B · C · D · E · F · G · H · I · J · K · L · M · N · O · P · Q · R · S · T · U · V · W · X · Z
uda, Psilocybe
uda, Mycoacia
uda, Phlebia
udum, Hypholoma
uliginosa, Dermocybe
uliginosus, Panaeolus
uliginosus, Cortinarius
ulmarium, Lyophyllum
ulmarius, Hypsizygus
ulmarius (Bull.) Sowerby, Pleurotus
umbellata, Grifola
umbellatus, Dendropolyporus
umbellatus, Polyporus
umbellifera, Omphalina
umbonata, Cantharellula
umbratica, Inocybe
umbratile, Geoglossum
umbrina, Peziza
umbrina, Inocybe
umbrina, Inocybe
umbrina, Otidea
umbrina, Aleuria
umbrinella, Exidia
umbrinolens, Cortinarius
umbrinum, Lycoperdon
umbrinum, Lycoperdon
umbrosus, Pluteus
umbrosus, Pluteus
uncialis, Typhula
uncialis, Galerina
undatum, Entoloma
underwoodii, Sarcodon
undosus, Oligoporus
undulata, Russula
undulata, Rhizina
undulata, Cotylidia
undulatus, Pseudocraterellus
unguicularis, Hohenbuehelia
unguinosa, Hygrocybe
unicolor, Cerrena
unicolor, Galerina
unicolor, Galerina
unimodus, Cortinarius
uraceus, Cortinarius
urania, Mycena
urbicus, Cortinarius
urceolatum, Stigmatolemma
urceolatus, Resupinatus
urens, Russula
urinascens, Agaricus
ursinus, Lentinellus
urticicola, Coprinopsis
urticicola, Coprinus
ustale, Tricholoma
ustaloides, Tricholoma
utriforme, Lycoperdon
utriformis, Handkea
utriformis, Calvatia
uvidus, Lactarius
A · B · C · D · E · F · G · H · I · J · K · L · M · N · O · P · Q · R · S · T · U · V · W · X · Z
vaccinii, Exobasidium
vaccinum, Tricholoma
vaga, Xenasmatella
vaginata, Amanita
vaginata, Amanitopsis
vagum, Botryobasidium
vaillantii, Marasmiellus
variabilis, Typhula
variabilis, Crepidotus
variecolor, Cortinarius
variegatus, Suillus
variegatus, Melanogaster
variicolor, Cortinarius
variicolor, Leccinum
variiformis, Cortinarius
variisporus, Dacrymyces
varius, Polyporus
varius, Cortinarius
varius, Cortinarius
varius, Cortinarius
velata, Conocybe
velata, Pholiotina
velatopruinatus, Coprinellus
velatopruinatus, Coprinus
velenovskyi, Russula
vellereus, Lactarius (Lactarius vellereus var. bertillonii)
vellereus, Lactarius
velutina, Psathyrella
velutina, Phanerochaete
velutinum, Hydnellum (Hydnellum velutinum var. zonatum)
velutipes, Conocybe
velutipes, Flammulina
velutipes, Russula
venenata, Macrolepiota
venenatum, Chlorophyllum
venosa, Disciotis
venosus, Choiromyces
ventriosospora, Lepiota
vermicularis, Clitocybe
vermicularis, Clavaria
vermiformis, Stypella
verna, Amanita
verna, Amanita
verna var. decipiens Trimbach, (1970), Amanita
vernum, Entoloma
vernum, Phaeohelotium
vernum, Entoloma (Entoloma vernum f. cucullata)
vernus, Hymenoscyphus
verrucipes, Melanoleuca
verrucosa, Genea
verrucosum, Scleroderma
versicolor, Propolis
versicolor, Tremella
versicolor, Russula
versicolor, Trametes
versicolor, Boletus
versicolor, Propolis
versiformis, Chlorencoelia
versiformis, Chlorociboria
versipelle, Leccinum
vervacti, Agrocybe
vesca, Russula
vestita, Conocybe
vestita, Pholiotina
vetlinianus, Resupinatus
vexans, Conocybe
vexans, Pholiotina
vibecina, Clitocybe
vibratilis, Cortinarius
villosa, Helvella
villosa, Exidia
villosus, Pluteus
vinosa, Russula
violacea, Hypochnella
violacea, Peziza
violacea, Peziza
violaceofulvus, Panellus
violaceus, Cortinarius (Cortinarius violaceus ssp. hercynicus)
violaceus, Cortinarius
violascens, Bankera
violascens, Lactarius
violeipes, Russula
virescens, Tremella
virescens, Russula
virgatum, Tricholoma
virginea, Hygrocybe
virgineum, Lachnum
virgineus, Camarophyllus
virgineus, Hygrophorus
viridans, Ceriporia
viridaria, Peziza
viride, Trichoderma
viride, Microglossum
viridimarginata, Mycena
viridis, Peckiella
viridis, Hypomyces
virosa, Amanita
viscida, Russula
viscidus, Gomphidius
viscidus, Suillus
viscosa, Calocera
viscosa, Mycena
vitellina, Cheilymenia
vitellina, Hygrocybe
vitellinus, Bolbitius
viticola, Phellinus
vitilis, Mycena
vitreus, Physisporinus
vittadinii, Amanita
vittiformis, Galerina
vivida, Neotiella
volemus, Lactarius
volvacea, Volvariella
vosoustii, Coprinus
vulgare, Scleroderma
vulgare, Auriscalpium
vulgaris, Mycena
vulgaris, Balsamia
vulgaris, Pithya
vulgatum, Geastrum
vulpinum, Leccinum
vulpinus, Lentinellus
A · B · C · D · E · F · G · H · I · J · K · L · M · N · O · P · Q · R · S · T · U · V · W · X · Z
walteri, Trichoglossum
wettsteinii, Marasmius
whitei, Inocybe
willkommii, Lachnellula
wojewodae, Dendrothele
wynnei, Marasmius
A · B · C · D · E · F · G · H · I · J · K · L · M · N · O · P · Q · R · S · T · U · V · W · X · Z
xantha, Antrodia
xanthochroum, Entoloma
xanthoderma, Agaricus
xanthodermus, Agaricus
xantholeuca, Mycena
xanthomelas, Inocybe
xanthopus, Cantharellus
xanthostigma, Orbilia
xanthothrix, Coprinus
xanthothrix, Coprinellus
xerampelina, Russula
A · B · C · D · E · F · G · H · I · J · K · L · M · N · O · P · Q · R · S · T · U · V · W · X · Z
zephirus, Mycena
zollingeri, Clavaria
zonarioides, Lactarius
zonata, Trametes
zonatella, Trametes
zonatum, Hydnellum
zonatus, Calodon
obecnie nie jesteś zalogowany(a) — oglądasz okrojoną, przeglądową wersję atlasu — zaloguj się (pola w prawym górnym rogu każdej strony)
lub załóż konto dostępu o ile go jeszcze nie posiadasz

Copyright © 1997-2017 by Marek Snowarski – formularz kontaktowy/contact form
przeglądowa (zwykła) wersja atlasu 17.05.10 · ta strona była ostatnio zmieniana/last modified 22.04.2017 · powstała/was created 23.07.2006

Zalinkuj tę stronę kodem (przykładowy tekst linku dostosuj do swoich potrzeb):
<a href="http://www.grzyby.pl.pl/skorowidz-epi.htm"> nazwy łacińskie wg. epitetów - Atlas grzybów Polski grzyby.pl</a>