Rejestr podstawczaki


Lista rzadko notowanych w literaturze grzybów podstawkowych przyjmowanych do GREJ (poza gatunkami grzybów chronionych i grzybami z czerwonej listy). Przyjmowane są wszystkie gatunki z poniższej listy, także te bez ikonki przy nazwie.
 
1.	Agaricus altipes* 
2.	Agaricus benesii* 
3.	GREJAgaricus bernardii* 
4.	edibletradeGREJPieczarka dwuzarodnikowa (Agaricus bisporus)* 
5.	edibletradeGREJPieczarka miejska (Agaricus bitorquis)* 
6.	Agaricus bohusii* 
7.	Agaricus cupreobrunneus* 
8.	Pieczarka krwawiąca (Agaricus langei)* 
9.	GREJAgaricus lanipes* 
10.	Agaricus macrocarpus* 
11.	Agaricus minimus* 
12.	Agaricus moelleri* 
13.	GREJPieczarka migdałowa (Agaricus niveolutescens)* 
14.	Agaricus porphyrizon* 
15.	edibleGREJPieczarka winnoczerwona (Agaricus semotus)* 
16.	Agaricus stramineus* 
17.	Agaricus vaporarius* 
18.	Agaricus xantholepis* 
19.	GREJPolówka korzeniasta (Agrocybe arvalis) 
20.	Agrocybe dura 
21.	Polówka czekoladowobrązowa (Agrocybe erebia) 
22.	Agrocybe pusiola 
23.	Agrocybe sphaleromorpha 
24.	Agrocybe vervacti 
25.	edibleGREJMuchomor złotawy (Amanita ceciliae) 
26.	edibleGREJMuchomor żółtawy (Amanita crocea) 
27.	GREJMuchomor białożółtawy (Amanita eliae) 
28.	Muchomor szaropłowy (Amanita lividopallescens) 
29.	Amanita nivalis 
30.	edibleGREJMuchomor brązowooliwkowy (Amanita submembranacea) 
31.	Amphinema byssoides 
32.	Amylostereum areolatum 
33.	Amylostereum laevigatum 
34.	Anomoporia albolutescens 
35.	Antrodia macra 
36.	Antrodia mellita 
37.	Antrodia sitchensis 
38.	Antrodia vaillantii 
39.	Antrodiella faginea 
40.	Antrodiella fissiliformis 
41.	Antrodiella parasitica 
42.	Arachnion lloydianum 
43.	edibleGREJOpieńka północna (Armillaria borealis)** 
44.	edibleGREJOpieńka cebulotrzonowa (Armillaria cepistipes)** 
45.	protectedGREJOpieńka torfowiskowa (Armillaria ectypa)** 
46.	edibleGREJOpieńka żółtawa (Armillaria lutea)** 
47.	edibleGREJOpieńka miodowa właściwa (Armillaria mellea)** 
48.	edibleGREJOpieńka ciemna (Armillaria ostoyae)** 
49.	Arrhenia glauca 
50.	Athelia acrospora 
51.	Athelia binucleospora 
52.	Athelia decipiens 
53.	GREJBłonka nalistna (Athelia epiphylla) 
54.	Athelia fibulata 
55.	Athelia neuhoffii 
56.	Atractiella solani 
57.	non edibleGREJPieniążniczka szyszkowa (Baeospora myosura) 
58.	Basidiodendron cinereum 
59.	Basidioradulum radula 
60.	Boletus betulicolus 
61.	good edibletradeGREJBorowik sosnowy (Boletus pinophilus) 
62.	Botryobasidium aureum 
63.	Botryobasidium conspersum 
64.	Botryobasidium intertextum 
65.	Botryobasidium medium 
66.	Botryobasidium pilosellum 
67.	Botryobasidium subcoronatum 
68.	Botryohypochnus isabellinus 
69.	Bovista pusilliformis 
70.	Brevicellicium olivascens  
71.	Byssocorticium coprophilum 
72.	Byssoporia trrestris 
73.	Calocybe alpestris 
74.	GREJGęśnica czerwonawa (Calocybe carnea) 
75.	Calocybe cerina 
76.	GREJGęśnica biaława (Calocybe constricta) 
77.	Calocybe fallax 
78.	Calocybe graveolens 
79.	Calocybe ionides 
80.	Calocybe onychina 
81.	Calocybe persicolor 
82.	Camarophyllopsis schulzeri 
83.	edibleGREJPieprznik szary (Cantharellus cinereus) 
84.	good edibleGREJPieprznik blady (Cantharellus pallens) 
85.	Ceraceomyces borealis 
86.	Ceraceomyces sublaevis 
87.	Ceratobasidium cereale 
88.	Ceriporia metamorphosa 
89.	Ceriporiopsis myceliosa 
90.	Cheimonophyllum candidissimum 
91.	Chromocyphella muscicola 
92.	red listGREJChrysomphalina strombodes 
93.	Clavaria aculeata 
94.	GREJGoździeniec robakowaty (Clavaria fragilis) 
95.	Clavulina amethystina 
96.	Clavulina odorata 
97.	red listGREJClavulinopsis corniculata 
98.	GREJGoździeniowiec wrzecionowaty (Clavulinopsis fusiformis) 
99.	Clavulinopsis gracillima 
100.	GREJGoździeniowiec miodowy (Clavulinopsis helvola) 
101.	red listGREJClavulinopsis laeticolor 
102.	GREJClavulinopsis luteoalba 
103.	Clavulinopsis luticola 
104.	Clavulinopsis subtilis 
105.	GREJLejkówka szarobrązowa (Clitocybe alexandri) 
106.	Clitocybe amarescens 
107.	Clitocybe anisata 
108.	Clitocybe bresadoliana 
109.	GREJLejkówka zimowa (Clitocybe brumalis) 
110.	Clitocybe caccabus 
111.	Lejkówka miseczkowata (Clitocybe catinus) 
112.	edibleGREJLejkówka karbowana (Clitocybe costata) 
113.	toxicLejkówka rdzawa (Clitocybe diatreta) 
114.	Clitocybe diosma 
115.	toxicLejkówka mączna (Clitocybe ditopa) 
116.	Clitocybe dryadicola 
117.	Clitocybe ericetorum 
118.	Clitocybe gallinacea 
119.	edibleGREJLejkówka okazała (Clitocybe geotropa) 
120.	Clitocybe maxima 
121.	Clitocybe obsoleta 
122.	Clitocybe ornamentalis 
123.	Clitocybe pseudoirina 
124.	Clitocybe robusta 
125.	Clitocybe rufoalutacea 
126.	non edibleedibleGREJLejkówka czerwonawa (Clitocybe sinopica) 
127.	Lejkówka łuseczkowata (Clitocybe squamulosa) 
128.	Clitocybe squamulosoides 
129.	Clitocybe strigosa 
130.	Clitocybe subalutacea 
131.	Lejkówka gęstoblaszkowa (Clitocybe tornata) 
132.	Clitocybe umbilicata 
133.	Lejkówka modrzewiowa (Clitocybe vermicularis) 
134.	Clitocybe vernicosa 
135.	GREJBruzdniczek malutki (Clitopilus hobsonii) 
136.	Clitopilus pinsitus 
137.	GREJBruzdniczek cienkokapeluszowy (Clitopilus scyphoides) 
138.	Coniophora fusispora 
139.	Conocybe anthracophila  
140.	Conocybe antipus 
141.	Conocybe apala 
142.	Conocybe aporus 
143.	Conocybe appenciculata 
144.	GREJStożkówka wąskorozwierkowa (Conocybe arrhenii) 
145.	Conocybe blattaria 
146.	Conocybe brunnea 
147.	Conocybe brunneola 
148.	Conocybe conocephala 
149.	Conocybe coprophila 
150.	Conocybe exannulata 
151.	Conocybe filaris 
152.	Conocybe fragilis 
153.	Conocybe fuscimarginata 
154.	Conocybe intermedia 
155.	Conocybe intrusa 
156.	Conocybe juniana 
157.	Conocybe lenticulospora 
158.	Conocybe leucopus 
159.	Conocybe macrocephala 
160.	Conocybe macrospora 
161.	Conocybe mairei 
162.	GREJStożkówka ochrowordzawa (Conocybe mesospora) 
163.	Conocybe moseri 
164.	Conocybe pallidospora 
165.	Conocybe pilosella 
166.	Conocybe plicatella 
167.	Conocybe pseudocrispa 
168.	Conocybe pseudopilosella 
169.	Conocybe pubescens 
170.	Conocybe pygmaeoaffinis 
171.	Conocybe rickenii 
172.	Conocybe siliginea 
173.	Conocybe striaepes 
174.	Conocybe subalpina 
175.	Conocybe subpallida 
176.	Conocybe subpubescens 
177.	Conocybe sulcatipes 
178.	Conocybe velutipes 
179.	Conocybe vestita 
180.	GREJCzernidłak kanciastozarodnikowy (Coprinus angulatus) 
181.	Coprinus aphthosus 
182.	Coprinus auricomus 
183.	GREJCzernidłak szarawy (Coprinus cinereus) 
184.	Coprinus cordisporus 
185.	Coprinus cortinatus 
186.	Coprinus curtus 
187.	Coprinus domesticus 
188.	Coprinus ephemeroides 
189.	Coprinus ephemerus 
190.	Coprinus erythrocephalus 
191.	Coprinus extinctorius 
192.	Coprinus filiformis 
193.	Coprinus friesii 
194.	Coprinus hansenii 
195.	Coprinus hemerobius 
196.	Coprinus impatiens 
197.	Coprinus kuehneri 
198.	Coprinus laanii 
199.	Coprinus leiocephalus 
200.	Coprinus macrocephalus 
201.	Coprinus miser 
202.	Coprinus poliomallus 
203.	Coprinus radians 
204.	Coprinus radiatus 
205.	Coprinus saccharinus 
206.	Coprinus stercoreus 
207.	Coprinus subimpatiens 
208.	Coprinus truncorum 
209.	Coprinus tuberosus 
210.	Corticium roseum 
211.	Cortinarius agathosmus 
212.	red listGREJCortinarius alnetorum 
213.	Cortinarius alneus 
214.	Cortinarius ammophilus 
215.	Cortinarius amoenolens 
216.	GREJZasłonak szarobrązowy (Cortinarius anomalus) 
217.	Cortinarius arcuatorus 
218.	Cortinarius arenatus 
219.	Cortinarius argentatus 
220.	Cortinarius arquatus 
221.	Cortinarius arvinaceus 
222.	Cortinarius atrocoeruleus 
223.	Cortinarius aurantiacus 
224.	Cortinarius azureus 
225.	Cortinarius balteatus 
226.	Cortinarius bibulus 
227.	Cortinarius bovinus 
228.	GREJZasłonak brunatny (Cortinarius brunneus) 
229.	Cortinarius bulliardii 
230.	Cortinarius caesiostramineus 
231.	Cortinarius callochrous 
232.	Cortinarius camphoratus 
233.	Cortinarius caninus 
234.	red listGREJZasłonak szarofioletowawy (Cortinarius casimiri) 
235.	Cortinarius castaneus 
236.	Cortinarius cedriolens 
237.	Zasłonak cynobrowy (Cortinarius cinnabarinus) 
238.	Cortinarius cinnamomeobadius 
239.	Cortinarius cinnamomeofulvus 
240.	Cortinarius cliduchus 
241.	Cortinarius coerulescens 
242.	Cortinarius colus 
243.	Cortinarius cotoneus 
244.	Cortinarius crassus 
245.	Cortinarius croceocoeruleus 
246.	Cortinarius cumatilis 
247.	Cortinarius cypriacus 
248.	Cortinarius damascenus 
249.	Cortinarius decumbens 
250.	GREJZasłonak błękitnoblaszkowy (Cortinarius delibutus) 
251.	Cortinarius dibaphus 
252.	Cortinarius duracinus 
253.	protectedGREJZasłonak słomkowożółty (Cortinarius elegantior) 
254.	Cortinarius elegantissimus 
255.	Cortinarius emunctus 
256.	Cortinarius epipoleus 
257.	Cortinarius erythrinus 
258.	Cortinarius eufulmineus 
259.	Cortinarius evernius 
260.	Cortinarius fistularis 
261.	Cortinarius fulvoochrascens 
262.	Cortinarius fusisporus 
263.	Cortinarius gentilis 
264.	Cortinarius glandicolor 
265.	Cortinarius glaucopus 
266.	Cortinarius gracilior 
267.	Cortinarius guttatus 
268.	Cortinarius helvelloides 
269.	Cortinarius helveolus 
270.	GREJZasłonak oszroniony (Cortinarius hemitrichus) 
271.	Cortinarius hinnuleus 
272.	Cortinarius hinnuloides 
273.	Cortinarius hoeftii 
274.	Zasłonak trzęsawiskowy (Cortinarius huronensis) 
275.	Cortinarius impennis 
276.	GREJZasłonak gorzkawy (Cortinarius infractus) 
277.	Cortinarius jubarinus 
278.	Cortinarius junghuhnii 
279.	Cortinarius laetissimus 
280.	Cortinarius laniger 
281.	Cortinarius latus 
282.	Cortinarius leucophanes 
283.	Cortinarius leucopus 
284.	red listGREJZasłonak cytrynowożółty (Cortinarius limonius) 
285.	Cortinarius lividoochraceus 
286.	Cortinarius macropus 
287.	Zasłonak jabłkowaty (Cortinarius malicorius) 
288.	Cortinarius metrodii 
289.	Cortinarius microspermus 
290.	Cortinarius miraculosus 
291.	Cortinarius mucifluus 
292.	Cortinarius multicolor 
293.	Cortinarius muricinus 
294.	Cortinarius muscigenus 
295.	Cortinarius myrtillinus 
296.	GREJZasłonak bananowy (Cortinarius nanceiensis) 
297.	Cortinarius nemorensis 
298.	Cortinarius nitidus 
299.	Cortinarius ochroleucus 
300.	GREJZasłonak anyżkowy (Cortinarius odorifer) 
301.	Cortinarius olidus 
302.	Cortinarius olivaceofuscus 
303.	Cortinarius orellanoides 
304.	Cortinarius orichalceus 
305.	non edibleGREJZasłonak pelargoniowy (Cortinarius paleaceus) 
306.	Cortinarius palustris 
307.	Cortinarius parevernius 
308.	Cortinarius paxilloides 
309.	Cortinarius percomis 
310.	Cortinarius phoeniceus 
311.	GREJZasłonak łuseczkowaty (Cortinarius pholideus) 
312.	Cortinarius pluvius 
313.	Cortinarius pseudocandelaris 
314.	Cortinarius pseudoduracinus 
315.	Cortinarius pulchripes 
316.	Cortinarius pumilus 
317.	Cortinarius purpurascens 
318.	Cortinarius rapaceus 
319.	Cortinarius raphanoides 
320.	Cortinarius renidens 
321.	Cortinarius roseolimbatus 
322.	Cortinarius rubicundulus 
323.	Cortinarius saginus 
324.	Cortinarius salor 
325.	Cortinarius scaurus 
326.	Cortinarius sebaceus 
327.	Cortinarius semivestitus 
328.	Cortinarius sertipes 
329.	Cortinarius simulatus 
330.	Cortinarius spilomeus 
331.	Cortinarius splendens 
332.	Cortinarius stillatitius 
333.	Cortinarius strobilaceus 
334.	Cotrinarius subargentatus 
335.	Cortinarius subferrugineus 
336.	Cortinarius subhygrophanicus 
337.	Cortinarius subnotatus 
338.	Cortinarius subporphyropus 
339.	Cortinarius subsafranopes 
340.	Cortinarius subtortus 
341.	Cortinarius subumbilicatus 
342.	Cortinarius sulfurinus 
343.	Cortinarius talus 
344.	Cortinarius tophaceus 
345.	Cortinarius tortuosus 
346.	GREJZasłonak pospolity (Cortinarius trivialis) 
347.	Cortinarius turgidus 
348.	GREJZasłonak bagienny (Cortinarius uliginosus) 
349.	GREJZasłonak przydrożny (Cortinarius urbicus) 
350.	Cortinarius valgus 
351.	Cortinarius variecolor 
352.	Cortinarius varius 
353.	Cortinarius venetus 
354.	GREJZasłonak piekący (Cortinarius vibratilis) 
355.	Cortinarius violaceocinereus 
356.	Cortinarius viscidulus 
357.	Cortinarius xanthocephalus 
358.	GREJCiżmówka naziemna (Crepidotus autochthonus) 
359.	Crepidotus carpaticus 
360.	GREJCiżmówka ciemnoblaszkowa (Crepidotus cesatii) 
361.	Crepidotus cinnabarinus 
362.	Crepidotus epibryus 
363.	Crepidotus lundellii 
364.	Crepidotus sambuci 
365.	Crepidotus subverrucisporus 
366.	Crepidotus versutus 
367.	Cystoderma fallax 
368.	Cystoderma jasonis 
369.	Cystoderma rugosoreticulata 
370.	Cystoderma superbum 
371.	Cystolepiota adulterina 
372.	GREJCzubniczka cuchnąca (Cystolepiota bucknallii) 
373.	GREJCzubniczka omączona (Cystolepiota hetieri) 
374.	Dacryomyces minor 
375.	Delicatula cuspidata 
376.	GREJŻyłkoblaszka wklęsłokapeluszowa (Delicatula integrella) 
377.	Dentrothele griseocana 
378.	Dermoloma atrocinereum 
379.	Dermoloma cuneifolium 
380.	Entoloma ameides 
381.	Entoloma anatinum 
382.	Entoloma aprile 
383.	Entoloma araneosum 
384.	Entoloma canosericeum 
385.	GREJDzwonkówka ochrowa (Entoloma cetratum) 
386.	edibleGREJDzwonkówka tarczowata (Entoloma clypeatum) 
387.	Entoloma cocles 
388.	Entoloma conferendum 
389.	Entoloma costatum 
390.	GREJEntoloma depluens 
391.	GREJDzwonkówka dwubarwna (Entoloma dichroum) 
392.	GREJDzwonkówka owłosiona (Entoloma dysthaloides) 
393.	Entoloma formosum 
394.	Entoloma griseorubidum 
395.	Entoloma hebes 
396.	Entoloma hirtipes 
397.	non edibleGREJDzwonkówka brązowozielona (Entoloma incanum) 
398.	Entoloma incarnatofuscescens 
399.	Entoloma infula 
400.	Entoloma jubatum 
401.	Entoloma lanicum 
402.	Entoloma linkii 
403.	Entoloma lividocyanulum 
404.	Entoloma neglectum 
405.	Entoloma niphoides 
406.	GREJDzwonkówka niebieskawa (Entoloma nitidum) 
407.	Entoloma parkensis 
408.	Entoloma percandidum 
409.	Entoloma plebejum 
410.	Entoloma politum 
411.	GREJDzwonkówka porfirowobrązowa (Entoloma porphyrophaeum) 
412.	Entoloma pulvereum 
413.	Entoloma resutum 
414.	Entoloma rufocarneum 
415.	GREJDzwonkówka mącznowonna (Entoloma saepium) 
416.	Entoloma sarcitum 
417.	Entoloma scabrosum 
418.	Entoloma sericellum 
419.	Entoloma sericeoides 
420.	Entoloma sericeonitens 
421.	Entoloma sodale 
422.	Entoloma solstitiale 
423.	Entoloma sphagneti 
424.	Entoloma subradiatum 
425.	protectedGREJDzonkówka ciemniejąca (Entoloma turci) 
426.	GREJDzwonkówka strefowana (Entoloma undatum) 
427.	Entoloma venosum 
428.	Dzwonkówka wiosenna (Entoloma vernum) 
429.	Entoloma versatile 
430.	Entoloma xanthochroum 
431.	Exidia pithya 
432.	GREJKisielnica karmelowa (Exidia saccharina) 
433.	red listGREJExidiopsis effusa 
434.	Exidiopsis grisea 
435.	Fayodia gracilipes 
436.	Fayodia leucophylla 
437.	Fibulomyces mutabilis 
438.	Filobasidiella neoformans 
439.	Filobasidium floriforme 
440.	Flagelloscypha kavinae 
441.	Flagelloscypha minutissima 
442.	Flammulaster erineceellus 
443.	Flammulaster ferrugineus 
444.	Flammulaster granulosus 
445.	Flammulaster limulatus 
446.	GREJPłomienniczek żółtobrązowy (Flammulaster muricatus) 
447.	Flammulaster rhombosporus 
448.	Flammulaster siparius 
449.	Flammulaster subincarnatus 
450.	GREJPłomiennica letnia (Flammulina fennae) 
451.	Flaviporus brownii 
452.	Floccularia straminea 
453.	Galerina atkinsoniana 
454.	poisonousGREJHełmówka jesienna (Galerina autumnalis) 
455.	Galerina calyptrata 
456.	Galerina cerina 
457.	Galerina clavata 
458.	Galerina embolus 
459.	Galerina fallax 
460.	Galerina gibbosa 
461.	Galerina heimansii 
462.	Galerina josserandii 
463.	Galerina laevis 
464.	Galerina mniophila 
465.	Galerina norvegica 
466.	Galerina permixta 
467.	Galerina phillipsi 
468.	Galerina pseudobadipes 
469.	Galerina sahleri 
470.	Galerina sideroides 
471.	Galerina stagnina 
472.	Galerina stordalii 
473.	Galerina subbadipes 
474.	Galerina subclavata 
475.	GREJHełmówka oprószona (Galerina tibiicystis) 
476.	Galerina unicialis 
477.	Galerina unicolor 
478.	Galerina vittiformis 
479.	Ganoderma australe 
480.	Gautieria graveolens 
481.	Gerronema marchantiae 
482.	Gerronema prescotii 
483.	Gloeocystidiellum furfuraceum 
484.	Gloeocystidiellum porosum 
485.	Gloiothle citrina 
486.	Gloiothle lactescens 
487.	Guepiniopsis alpina 
488.	GREJŁysak piękny (Gymnopilus bellulus) 
489.	Gymnopilus fulgens 
490.	non edibleGREJŁysak wspaniały (Gymnopilus junonius) 
491.	Gymnopilus liquiritiae 
492.	Gymnopilus microsporus 
493.	GREJŁysak drobnołuskowy (Gymnopilus sapineus) 
494.	Gymnopilus subsphaerosporus 
495.	Gymnopus acervatus 
496.	GREJŁysostopek wodnisty (Gymnopus aquosus) 
497.	Gymnopus brassicolens 
498.	Gymnopus fuscopurpureus 
499.	Gymnopus hariolorus 
500.	Gymnopus hybridus 
501.	Gymnopus impudicus 
502.	Gymnopus inodorus 
503.	Haasiella splendidissima 
504.	Haploporus odorus 
505.	Hebeloma anthracophilum 
506.	Hebeloma circinans 
507.	Hebeloma clavulipes 
508.	Hebeloma cylindrosporum 
509.	Hebeloma danicum 
510.	Hebeloma edurum 
511.	Hebeloma fastibile 
512.	Hebeloma firmum 
513.	Hebeloma fusipes 
514.	Hebeloma helodes 
515.	Hebeloma hiemale 
516.	Hebeloma magnimamma 
517.	Hebeloma populinum 
518.	Hebeloma sacchariolens 
519.	Hebeloma sarcophyllum 
520.	GREJWłośnianka musztardowa (Hebeloma sinapizans) 
521.	Hebeloma sinusosum 
522.	Hebeloma sordescens 
523.	Hebeloma stenocystis 
524.	Hebeloma syrjense 
525.	Hebeloma truncatum 
526.	Hebeloma vaccinum 
527.	Hebeloma versipelle 
528.	Hebeloma xerophilum 
529.	Helicobasidium purpureum 
530.	Hemimycena angustispora 
531.	GREJBiałogrzybówka żywokostowa (Hemimycena candida) 
532.	Hemimycena cucullata 
533.	Hemimycena gracilis 
534.	Hemimycena lactea 
535.	Hemimycena mairei 
536.	Hemimycena mauretanica 
537.	Hemimycena pseudogracilis 
538.	Hemimycena pseudolactea 
539.	Cylindrowiec białawy (Henningsomyces candidus) 
540.	Herpobasidium filicinum 
541.	GREJBocznianka niebieskoszara (Hohenbuehelia atrocoerulea) 
542.	Hohenbuehelia geogenia 
543.	Hohenbuehelia grisea 
544.	Hohenbuehelia tremula 
545.	edibletradeKolczak rudawy (Hydnum rufescens) 
546.	Hygrocybe citrina 
547.	protectedGREJWilgotnica cytrynowozielona (Hygrocybe citrinovirens) 
548.	protectedGREJWilgotnica sklepiona (Hygrocybe fornicata) 
549.	Hygrocybe helobia 
550.	Hygrocybe konradii 
551.	protectedGREJWilgotnica okazała (Hygrocybe splendidissima) 
552.	Hygrocybe substrangulata 
553.	Hygrocybe tatrensis 
554.	Hygrocybe turunda 
555.	Hygrophoropsis morganii 
556.	GREJWodnicha pachnąca (Hygrophorus agathosmus) 
557.	Hygrophorus albidus 
558.	protectedGREJWodnicha atramentowa (Hygrophorus atramentosus) 
559.	Hygrophorus callophyllos 
o.k. - nieciągłość numeracji 
563.	Hygrophorus camarophyllus 
564.	protectedGREJWodnicha kozia (Hygrophorus capreolarius) 
565.	Hygrophorus carpini 
566.	GREJWodnicha złocista (Hygrophorus chrysodon) 
567.	Hygrophorus cossus 
568.	protectedGREJWodnicha zaróżowiona (Hygrophorus erubescens) 
569.	protectedGREJWodnicha brunatnobiała (Hygrophorus latitabundus) 
570.	Hygrophorus leporinus 
571.	Hygrophorus lindtneri 
572.	GREJWodnicha modrzewiowa (Hygrophorus lucorum) 
573.	Hygrophorus melizeus 
574.	GREJWodnicha gajowa (Hygrophorus nemoreus) 
575.	Hygrophorus penarius 
576.	Hygrophorus persicolor 
577.	protectedGREJWodnicha oliwkowobrązowa (Hygrophorus persoonii) 
578.	Hygrophorus piceae 
579.	edibleGREJWodnicha kropkowana (Hygrophorus pustulatus) 
580.	GREJWodnicha łuseczkowata (Hygrophorus queletii) 
581.	GREJWodnicha ozdobna (Hygrophorus speciosus) 
582.	Hygrophorus subviscifer 
583.	Hygrophorus tephroleucus 
584.	Hygrophorus unicolor 
585.	Hymenogaster albus 
586.	Hymenogaster tener 
587.	Hymenogaster vulgaris 
588.	Hyphoderma argillaceum 
589.	Hyphoderma capitatum 
590.	Hyphoderma clavigerum 
591.	Hyphoderma guttuliferum 
592.	Hyphoderma litschaueri 
593.	Hyphoderma mutatum 
594.	Hyphoderma obtusum 
595.	Hyphoderma pallidum 
596.	Hyphoderma rosecremeum 
597.	Hyphoderma tibia 
598.	Hyphodontia abieticola 
599.	Hyphodontia alienata 
600.	Hyphodontia alutacea 
601.	Hyphodontia alutaria 
602.	Hyphodontia arguta 
603.	Hyphodontia aspera 
604.	Hyphodontia barba-jovis 
605.	Hyphodontia breviseta 
606.	Hyphodontia crustosa 
607.	Hyphodontia flavipora 
608.	Hyphodontia hastata 
609.	Hyphodontia nespori 
610.	Hyphodontia pallidula 
611.	Hyphodontia pilaecystidiata 
612.	Hyphodontia radula 
613.	Hyphodontia rimosissima 
614.	Hyphodontia spathulata 
615.	Hyphodontia subalutacea 
616.	Hypochniciellum molle 
617.	Hypochnicium analogum 
618.	Hypochnicium bombycinum 
619.	Hypochnicium caucasicum 
620.	Hypochnicium eichleri 
621.	Hypochnicium erikssonii 
622.	Hypochnicium geogenium 
623.	Hypochnicium karstenii 
624.	Hypochnicium punctulatum 
625.	Hysterangium coriaceum 
626.	GREJHysterangium stoloniferum 
627.	Inocybe appendiculata 
628.	GREJStrzępiak złotowłosy (Inocybe auricoma) 
629.	Inocybe boltonii 
630.	GREJStrzępiak stęchły (Inocybe bongardii) 
631.	Inocybe bresadolae 
632.	Inocybe calida 
633.	Inocybe cervicolor 
634.	Inocybe cincinnata 
635.	Inocybe commutabilis 
636.	GREJStrzępiak słomkowożółty (Inocybe cookei) 
637.	Strzępiak zielonawogarbkowy (Inocybe corydalina) 
638.	Inocybe cucullata 
639.	Inocybe curvipes 
640.	Inocybe decipiens 
641.	GREJStrzępiak słodkogorzki (Inocybe dulcamara) 
642.	Inocybe dunensis 
643.	Inocybe eutheles 
644.	Inocybe favrei 
645.	Inocybe fibrosa 
646.	Inocybe flocculosa 
647.	Inocybe fuligineoatra 
648.	Inocybe fuscidula 
649.	Inocybe geraniodora 
650.	Inocybe griseovelata 
651.	Inocybe gymnocarpa 
652.	Inocybe halophila 
653.	toxicnon edibleGREJStrzępiak najeżony (Inocybe hirtella) 
654.	Inocybe hirtelloides 
655.	Inocybe inconcinna 
656.	Inocybe langei 
657.	toxicnon edibleGREJStrzępiak wełnisty (Inocybe lanuginosa) 
658.	Inocybe leptophylla 
659.	Strzępiak plamisty (Inocybe maculata) 
660.	Inocybe malenconii 
661.	toxicnon edibleGREJStrzępiak perełkowy (Inocybe margaritispora) 
662.	Inocybe maritima 
663.	Inocybe masoviensis 
664.	Inocybe mixtilis 
665.	Inocybe muricellata 
666.	Inocybe mystica 
667.	toxicnon edibleGREJStrzępiak rzepowaty (Inocybe napipes) 
668.	GREJInocybe nitidiuscula 
669.	Inocybe oblectabilis 
670.	Inocybe obscura 
671.	Inocybe obsoleta 
672.	toxicnon edibleGREJStrzępiak perłowy (Inocybe perlata) 
673.	GREJStrzępiak malutki (Inocybe petiginosa) 
674.	Inocybe posterula 
675.	Inocybe proximella 
676.	Inocybe pseudohiulca 
677.	Inocybe pudica 
678.	toxicnon edibleGREJStrzępiak łuseczkowaty (Inocybe pusio) 
679.	Inocybe pyriodora 
680.	Inocybe quietiodor 
681.	Inocybe relicina 
682.	Inocybe sambucina 
683.	Inocybe scabra 
684.	Inocybe serotina 
685.	Inocybe similis 
686.	Inocybe sindonia 
687.	Inocybe splendens 
688.	Inocybe tabacina 
689.	Inocybe tatrae 
690.	Inocybe tenebrosa 
691.	Inocybe terrigena 
692.	GREJStrzępiak białawy (Inocybe umbratica) 
693.	Inocybe umbrina 
694.	GREJStrzępiak pomarańczowoczerwonawy (Inocybe whitei) 
695.	GREJBłyskoporek guzkowaty (Inonotus nodulosus) 
696.	Irpex bourdotii 
697.	Irpex rhois 
698.	Krieglsteinera lasiosphaeriae 
699.	GREJLakówka dwubarwna (Laccaria bicolor) 
700.	Laccaria fraterna 
701.	Laccaria purpureobadia 
702.	Lachnella alboviolascens 
703.	Lachnella villosa 
704.	non edibleGREJMleczaj bezstrefowy (Lactarius azonites) 
705.	GREJMleczaj brązowy (Lactarius badiosanguineus) 
706.	non edibleGREJMleczaj piekący (Lactarius bertillonii) 
707.	Lactarius brunneohepaticus 
708.	Lactarius citriolens 
709.	Lactarius cremor 
710.	Lactarius decipiens 
711.	Lactarius flexuosus 
712.	Lactarius fluens 
713.	GREJMleczaj jelonek (Lactarius fuliginosus) 
714.	non edibleGREJMleczaj zieleniejący (Lactarius glaucescens) 
715.	Lactarius glutinopallens 
716.	Lactarius hepaticus 
717.	Lactarius ichoratus 
718.	Lactarius lepidotus 
719.	edibleGREJMleczaj przydymiony (Lactarius lignyotus) 
720.	Lactarius mammosus 
721.	Lactarius musteus 
722.	Lactarius nanus 
723.	GREJMleczaj pępówkowy (Lactarius omphaliformis) 
724.	non edibleGREJMleczaj bladawy (Lactarius pallidus) 
725.	Lactarius pornisins 
726.	Lactarius pterosporus 
727.	Lactarius rubrocinctus 
728.	Lactarius salicis-reticulatae 
729.	GREJMleczaj dołkowany (Lactarius scrobiculatus) 
730.	Lactarius umbrinus  
731.	Lactarius utilis 
732.	non edibleGREJMleczaj lepki (Lactarius uvidus) 
733.	Lactarius zonarius 
734.	Laurilia sulcata 
735.	GREJLaxitextum bicolor 
736.	edibleGREJKoźlarz topolowy (Leccinum duriusculum) 
737.	Leccinum percandidum 
738.	Leccinum quercinum 
739.	edibleGREJKoźlarz różnobarwny (Leccinum variicolor) 
740.	Lentaria mucida 
741.	GREJTwardziak anyżkowy (Lentinus suavissimus) 
742.	Lentinus sulcatus 
743.	Lepiota aspera* 
744.	Lepiota calcicola* 
745.	Lepiota carpatica* 
746.	Lepiota castanea* 
747.	Lepiota felina* 
748.	Lepiota fulvella* 
749.	Lepiota fuscovinacea* 
750.	Lepiota hystrix* 
751.	Lepiota ignicolor* 
752.	Lepiota ignivolvata* 
753.	Lepiota josserandii* 
754.	Lepiota ochraceofulva* 
755.	Lepiota oreadiformis* 
756.	Lepiota pallida* 
757.	Lepiota perplexa* 
758.	Lepiota pseudohelveola* 
759.	Lepiota subalba* 
760.	Lepiota subgracilis* 
761.	Lepiota subincarnata* 
762.	Lepiota ventriosospora* 
763.	Lepista caespitosa 
764.	Lepista densifolia 
765.	Lepista glaucocana 
766.	GREJGąsówka szarobrązowa (Lepista luscina) 
767.	edibleGREJGąsówka dwubarwna (Lepista personata) 
768.	GREJGąsówka brudnofioletowa (Lepista sordida) 
769.	Leptosporomyces galzinii 
770.	Leucoagaricus cretaceus 
771.	Leucocoprinus badhamii 
772.	non edibleGREJCzubnik cytrynowy (Leucocoprinus birnbaumii) 
773.	Leucocoprinus cepistipes 
774.	Leucocoprinus denudatus 
775.	Leucogaster liosporus 
776.	Leucogyrophana mollusca 
777.	Leucogyrophana olivascens 
778.	Leucogyrophana pinastri 
779.	protectedGREJBiałokrowiak trójbarwny (Leucopaxillus compactus) 
780.	Leucopaxillus gentianeus 
781.	GREJBiałokrowiak okazały (Leucopaxillus giganteus) 
782.	Limacella delicata 
783.	Limacella illinita 
784.	Lindtneria flava 
785.	Litschauerella abietis 
786.	Lyophyllum ambustum 
787.	Lyophyllum anthracophilum 
788.	Lyophyllum atratum 
789.	Lyophyllum confusum 
790.	Lyophyllum coracinum 
791.	edibleGREJKępkowiec jasnobrązowy (Lyophyllum decastes) 
792.	edibleGREJKępkowiec ciemnoszary (Lyophyllum fumosum) 
793.	Lyophyllum gangraenosum 
794.	Lyophyllum incarnatobrunneum 
795.	Lyophyllum inolens 
796.	GREJKępkowiec żeberkowano-żyłkowany (Lyophyllum loricatum) 
797.	Lyophyllum ozes 
798.	Lyophyllum paleochroum 
799.	Lyophyllum semitale 
800.	Lyophyllum tylicolor 
801.	Macrolepiota excoriata* 
802.	Macrolepiota konradii* 
803.	Macrolepiota mastoidea* 
804.	Macrolepiota nympharum* 
805.	Marasmiellus candidus 
806.	Marasmiellus rosellus 
807.	Marasmiellus tricolor 
808.	Marasmiellus vaillantii 
809.	Marasmius anomalus 
810.	Marasmius caricis 
811.	GREJTwardzioszek ciemnotrzonowy (Marasmius cohaerens) 
812.	Marasmius collinus 
813.	Twardzioszek czerwonobrązowy (Marasmius curreyi) 
814.	Marasmius glabellus 
815.	Marasmius minutus 
816.	Twardzioszek szczypiórkowy (Marasmius querceus) 
817.	Marasmius tremulae 
818.	Marasmius undatus 
819.	Marasmius wettsteinii 
820.	Melanogaster ambiguus 
821.	Melanogaster broomeianus 
822.	Melanoleuca adstringens 
823.	Melanoleuca arcuata 
824.	edibleGREJCiemnobiałka płowa (Melanoleuca cognata) 
825.	Melanoleuca evenosa 
826.	Melanoleuca excissa 
827.	Melanoleuca graminicola 
828.	Ciemnobiałka prążkowanotrzonowa (Melanoleuca grammopodia) 
829.	Melanoleuca humilis 
830.	Melanoleuca kavinae 
831.	GREJMelanoleuca polioleuca 
832.	Melanoleuca schumacheri 
833.	GREJCiemnobiałka bulwiastotrzonowa (Melanoleuca stridula) 
834.	GREJCiemnobiałka subalpejska (Melanoleuca subalpina) 
835.	Melanoleuca subpulverulenta 
836.	GREJCiemnobiałka brodawkowanotrzonowa (Melanoleuca verrucipes) 
837.	Merismodes anomalus 
838.	Merismodes confusus 
839.	Merismodes fasciculatus 
840.	Merismodes ochraceus 
841.	GREJGrzybówka wczesna (Mycena abramsii) 
842.	Mycena alba 
843.	Mycena amicta 
844.	GREJGrzybówka zielonawa (Mycena arcangeliana) 
845.	Mycena atrocyanea 
846.	Mycena bulbosa 
847.	Mycena echinipes 
848.	Mycena fagetorum 
849.	Mycena hiemalis 
850.	GREJGrzybówka gładka (Mycena laevigata) 
851.	Mycena meliigena 
852.	Mycena mucor 
853.	Mycena oregonensis 
854.	Mycena osmundicola 
855.	Mycena parabolica 
856.	Mycena pearsoniana 
857.	Mycena picta 
858.	Mycena plumbea 
859.	GREJGrzybówka dębowa (Mycena polyadelpha) 
860.	Mycena praelonga 
861.	Mycena pseudopicta 
862.	Mycena pullata 
863.	GREJGrzybówka różowawa (Mycena rosella) 
864.	Mycena simia 
865.	Mycena smithiana 
866.	Mycena strobilina 
867.	Mycena subalpina 
868.	Mycena subcaerulea 
869.	Mycena tubarioides 
870.	Mycena venustula 
871.	GREJMycenella bryophila 
872.	Mycenella rubropuncta 
873.	Mycenella salicina 
874.	GREJOlszóweczka czeska (Naucoria bohemica) 
875.	Naucoria celluloderma 
876.	Naucoria cephalescens 
877.	Naucoria luteofibrillosa 
878.	Naucoria permixta 
879.	Naucoria pseudoamarescens 
880.	Naucoria salicis 
881.	Naucoria spadicea 
882.	Naucoria striatula 
883.	Naucoria suavis 
884.	GREJOlszóweczka łuseczkowata (Naucoria subconspersa) 
885.	Naucoria submelinoides 
886.	Nochascypha filicina 
887.	Occultifur internus 
888.	Octavianina asterosperma 
889.	Oligoporus cerifluus 
890.	Oligoporus fragilis 
891.	Oligoporus hibernicus 
892.	Oligoporus leucomallellus 
893.	Oligoporus rennyi 
894.	Oligoporus tephroleucus 
895.	Oliveonia fibrillosa 
896.	Omphalina alpina 
897.	Omphalina discorosea 
898.	Omphalina griseopallida 
899.	Omphalina grossula 
900.	Omphalina hudsoniana 
901.	Omphalina obatra 
902.	Omphalina obscurata 
903.	Omphalina pseudoandrosacea 
904.	Omphalina pyxidata 
905.	Omphalina rustica 
906.	Omphalina trigonospora 
907.	Omphalina umbratilis 
908.	Omphalina velutina 
909.	GREJNapień kruchy (Oxyporus latemarginatus) 
910.	Panaeolus alcidis 
911.	Panaeolus ater 
912.	Panaeolus fimicola 
913.	Panaeolus guttulatus 
914.	Panaeolus olivaceus 
915.	Panaeolus retirugis 
916.	Panaeolus subbalteatus 
917.	Paullicorticium pearsonii 
918.	Peniophora aurantiaca 
919.	Peniophora erikssonii 
920.	Peniophora limitata 
921.	Peniophora lycii 
922.	GREJPowłocznica różowoszara (Peniophora nuda) 
923.	GREJPowłocznica osikowa (Peniophora polygonia) 
924.	Peniophora rufa 
925.	Peniophora violaceolivida 
926.	Phaeocollybia cidaris 
927.	GREJKorzenianka rzodkiewkowata (Phaeocollybia festiva) 
928.	GREJKorzenianka okazała (Phaeocollybia lugubris) 
929.	Phanerochaete avellanea 
930.	Phanerochaete calotricha 
931.	Phanerochaete filamentosa 
932.	Phanerochaete laevis 
933.	Phanerochaete magnoliae 
934.	GREJKorownica krwawa (Phanerochaete sanguinea) 
935.	Phanerochaete tuberculata 
936.	Phanerochaete velutina 
937.	GREJCzyreń jabłoniowo-olszowy (Phellinus alni) 
938.	GREJCzyreń muszlowy (Phellinus conchatus) 
939.	GREJCzyreń rdzawy (Phellinus ferruginosus) 
940.	GREJCzyreń rokitnikowy (Phellinus hippophaeicola) 
941.	Phellinus niemelaei 
942.	Phlebia cremeoochracea 
943.	Phlebiella allantospora 
944.	Phlebiella gaspesica 
945.	Phlebiella pseudotsugae 
946.	Phlebiella subflavidogrisea 
947.	Phlebiella sulphurea 
948.	Phlebiella tulasnelloidea 
949.	Łuskwiak szafranowoczerwony (Pholiota astragalina) 
950.	edibleGREJŁuskwiak słomkowy (Pholiota gummosa) 
951.	Pholiota lapponica 
952.	Pholiota lignicola 
953.	Pholiota lubrica 
954.	GREJŁuskwiak pomarańczowobrązowy (Pholiota lucifera) 
955.	Pholiota mixta 
956.	Pholiota mustelina 
957.	Piloderma byssinum 
958.	Piloderma fallax 
959.	GREJPlatygloea disciformis 
960.	red listGREJBokówka biała (Pleurocybella porrigens) 
961.	Pleurotellus chioneus 
962.	Pleurotellus hypnophilus 
963.	protectedGREJBoczniak mikołajkowy (Pleurotus eryngii) 
964.	Plicatura nivea 
965.	GREJDrobnołuszczak szarobrązowy (Pluteus cinereofuscus) 
966.	GREJDrobnołuszczak ochrowobrązowy (Pluteus depauperatus) 
967.	Pluteus dianae 
968.	Pluteus exiguus 
969.	Pluteus inquilinus 
970.	non edibleDrobnołuszczak żółtawy (Pluteus leoninus) 
971.	GREJDrobnołuszczak brązowoostrzowy (Pluteus luctuosus) 
972.	GREJDrobnołuszczak białokremowy (Pluteus pellitus) 
973.	GREJDrobnołuszczak fioletowoczarniawy (Pluteus podospileus) 
974.	Pluteus pouzarianus 
975.	Pluteus punctipes 
976.	Pluteus robertii 
977.	GREJDrobnołuszczak szarostopowy (Pluteus thomsonii) 
978.	Pluteus umbrosus 
979.	Porpoloma elytroides 
980.	Porpoloma metapodium 
981.	Psathyrella albidula 
982.	Psathyrella casca 
983.	Psathyrella chondroderma 
984.	edibleGREJKruchaweczka twardotrzonowa (Psathyrella conopilus) 
985.	GREJKruchaweczka brudnobiała (Psathyrella cotonea) 
986.	Psathyrella fatua 
987.	Psathyrella friesii 
988.	Psathyrella fulvescens 
989.	Psathyrella fusca 
990.	Psathyrella gordonii 
991.	Psathyrella gossypina 
992.	Psathyrella hirta 
993.	Psathyrella impexa 
994.	Psathyrella infida 
995.	Psathyrella leucotephra 
996.	Psathyrella marcescibilis 
997.	Psathyrella multipedata 
998.	Psathyrella murcida 
999.	Psathyrella ocellata 
1000.	Psathyrella olympiana 
1001.	Psathyrella panaeoloides 
1002.	Psathyrella pannucioides 
1003.	GREJKruchaweczka wypaleniskowa (Psathyrella pennata) 
1004.	Psathyrella pseudocasca 
1005.	Psathyrella pseudogracilis 
1006.	GREJPsathyrella pygmaea 
1007.	Psathyrella pyrotricha 
1008.	Psathyrella sarcocephala 
1009.	Psathyrella senex 
1010.	GREJPsathyrella spadicea 
1011.	Psathyrella sphagnicola 
1012.	Psathyrella spintrigera 
1013.	Psathyrella storea 
1014.	Psathyrella subnuda 
1015.	Psathyrella tephrophylla 
1016.	Psathyrella torpens 
1017.	Psathyrella trepida 
1018.	Psathyrella vernalis 
1019.	Pseudoclitocybe obbata 
1020.	Pseudoomphalina pachyphylla 
1021.	Pseudostypella translucens 
1022.	Pseudotomentella mucidula 
1023.	Psilocybe aurantiaca 
1024.	Psilocybe (Hypholoma) ambiguum 
o.k. 
1026.	Psilocybe canobrunnea 
1027.	Psilocybe (Hypholoma) elaeodes 
1028.	GREJŁysiczka kruchaweczkowata (Stropharia inuncta) (=Psilocybe inuncta) 
1029.	red listGREJStropharia luteonitens (=Psilocybe luteonitens) 
1030.	non edibleGREJŁysiczka zygzakowatotrzonowa (Hypholoma marginatum) (=Psilocybe marginata) 
1031.	GREJŁysiczka korzeniasta (Hypholoma radicosum) (=Psilocybe radicosa) 
1032.	edibleGREJŁysiczka uprawna (Stropharia rugosoannulata) (=Psilocybe rugosoannulata) 
1033.	toxicGREJŁysiczka lancetowata (Psilocybe semilanceata) 
1034.	Psilocybe strictipes 
1035.	toxicGREJŁysiczka zielonawa (Hypholoma subviride) (=Psilocybe subviridis) 
1036.	Psilocybe velifera 
1037.	Queletia mirabilis 
1038.	Radulomyces hiemalis 
1039.	Radulomyces rickii 
1040.	Ramaria apiculata 
1041.	Ramaria corrugata 
1042.	GREJKoralówka sosnowa (Ramaria eumorpha) 
1043.	Ramaria fennica 
1044.	GREJKoralówka zwiędła (Ramaria flaccida) 
1045.	non edibleGREJKoralówka blada (Ramaria pallida) 
1046.	Ramaria palmata 
1047.	Ramaria polonica 
1048.	Ramaria rufescens 
1049.	Koralówka czerwieniejąca (Ramaria sanguinea) 
1050.	Ramaria suecica 
1051.	Ramicola centunculus 
1052.	Ramicola haustellaris 
1053.	Ramicola laevigata 
1054.	Ramicola reducta 
1055.	Ramicola sumptuosa 
1056.	Rectipilus fasciculatus 
1057.	Resupinatus applicatus 
1058.	Resupinatus kavinii 
1059.	Resupinatus silvanus 
1060.	Odgiętka czarniawa (Resupinatus trichotis) 
1061.	Resupinatus unguicularis 
1062.	Rhizopogon borealis 
1063.	Rhizopogon vulgaris 
1064.	GREJMonetnica sucha (Rhodocollybia filamentosa) 
1065.	Rhodocybe hirneola 
1066.	Rhodocybe mundula 
1067.	Rhodocybe parilis 
1068.	Rickenella mellea 
1069.	Rigidoporus undatus 
1070.	GREJRimbachia arachnoidea 
1071.	Rimbachia bryophila 
1072.	Ripartites helomorphus 
1073.	GREJRipartites tricholoma 
1074.	Russula acrifolia 
1075.	GREJGołąbek białoczarny (Russula albonigra) 
1076.	Russula amethystina 
1077.	Russula aquosa 
1078.	GREJGołąbek czarnoczerwony (Russula atrorubens) 
1079.	Russula aurantiaca 
1080.	Russula azurea 
1081.	Russula badia 
1082.	GREJGołąbek brzozowy (Russula betularum) 
1083.	GREJGołąbek brunatnofioletowy (Russula brunneoviolacea) 
1084.	Russula cavipes 
1085.	Russula consobrina 
1086.	Russula cremeoavellanea 
1087.	Russula cuprea 
1088.	Russula densifolia 
1089.	Russula depallens 
1090.	Russula elaeodes 
1091.	Russula emeticella 
1092.	GREJGołąbek bukowy (Russula faginea) 
1093.	Russula farinipes 
1094.	Russula favrei 
1095.	Russula firmula 
1096.	Russula galochroa 
1097.	Russula gilva 
1098.	GREJRussula graveolens 
1099.	edibleGREJGołąbek szary (Russula grisea) 
1100.	edibleGREJGołąbek oliwkowozielony (Russula heterophylla) 
1101.	Russula innocua 
1102.	edibleGREJGołąbek fiołkowozielony (Russula ionochlora) 
1103.	Russula laeta 
1104.	Russula lilacea 
1105.	non edibleGREJGołąbek żółknący (Russula luteotacta) 
1106.	Russula maculata 
1107.	Russula melzeri 
1108.	Russula mollis 
1109.	Russula nauseosa 
1110.	GREJGołąbek lśniący (Russula nitida) 
1111.	Russula norvegica 
1112.	GREJGołąbek oliwkowy (Russula olivacea) 
1113.	Russula olivascens (= R. postiana) 
1114.	Russula paraazurea 
1115.	Russula pascua 
1116.	GREJGołąbek grzebieniasty (Russula pectinata) 
1117.	non edibleGREJGołąbek przykry (Russula pectinatoides) 
1118.	Russula persicina 
1119.	Russula piceetorum 
1120.	Russula pseudodelica 
1121.	Russula pseudointegra 
1122.	Russula raoultii 
1123.	Russula roseipes 
1124.	Russula saliceticola 
1125.	GREJGołąbek krwisty (Russula sanguinea) 
1126.	non edibleGREJGołąbek czerwonofioletowy (Russula sardonia) 
1127.	non edibleGREJGołąbek słoneczny (Russula solaris) 
1128.	Russula sphagnophila 
1129.	Russula subfoetens 
1130.	GREJGołąbek ceglastoczerwony (Russula velenovskyi) 
1131.	Russula velutipes 
1132.	GREJGołąbek różnobarwny (Russula versicolor) 
1133.	Russula veternosa 
1134.	Russula vinosobrunnea 
1135.	Russula vinosopurpurea 
1136.	ediblered listGREJGołąbek fioletowonogi (Russula violeipes) 
1137.	Russula viscida 
1138.	Russula zonatula 
1139.	protectedGREJTęgoskór korzeniasty (Scleroderma septentrionale) 
1140.	Sclerogaster hysterangioides 
1141.	Scopuloides rimosa 
1142.	Scytinostroma portentosum 
1143.	Sebacina calospora 
1144.	red listGREJSebacina dimitica 
1145.	Sebacina epigaea 
1146.	Sericeomyces cygneus 
1147.	Sistotrema brinkmannii 
1148.	Sistotrema coroniferum 
1149.	Sistotrema oblongisporum 
1150.	Sistotrema octosporum 
1151.	Sistotrema sernanderi 
1152.	Sistotremastrum niveocremeum 
1153.	Sistotremastrum suecicum 
1154.	Skeletocutis carneogrisea 
1155.	GREJSquamanita paradoxa 
1156.	Stereum complicatum 
1157.	Stigmatolemma urceolata 
1158.	Subulicystidium longisporum 
1159.	edibleGREJMaślak rdzawobrązowy (Suillus collinitus) 
1160.	Syzygospora bachmanii 
1161.	Syzygospora effibulata 
1162.	Syzygospora pallida 
1163.	Syzygospora physciacearum 
1164.	Tectella patellaris 
1165.	Thanatephorus cucumeris 
1166.	Thelephora mollisima 
1167.	Tomentella chlorina 
1168.	Tomentella cinerascens 
1169.	Tomentella crinalis 
1170.	Tomentella ferruginea 
1171.	Tomentella fuscella 
1172.	Tomentella fuscocinerea 
1173.	Tomentella fuscoferruginosa 
1174.	Tomentella lateritia 
1175.	Tomentella neobourdotii 
1176.	Tomentella punicea 
1177.	Tomentella stuposa 
1178.	Tomentella sublilacina 
1179.	Tomentella subtestacea 
1180.	Trechispora alnicola 
1181.	Trechispora araneosa 
1182.	Trechispora byssinella 
1183.	Trechispora candidissima 
1184.	Trechispora cohaerens 
1185.	Trechispora farinacea 
1186.	Trechispora fastidiosa 
1187.	Trechispora hymenocystis 
1188.	Trechispora incisa 
1189.	Trechispora laevis 
1190.	Trechispora minima 
1191.	Trechispora mollusca 
1192.	Trechispora nivea 
1193.	Trechispora stellulata 
1194.	Trechispora stevensonii 
1195.	Trechispora verruculosa 
1196.	Tremella aurantia 
1197.	Tremella cladoniae 
1198.	red listGREJTrzęsak czarnozielony (Tremella exigua) 
1199.	Tremella hypogymniae 
1200.	Tremella lichenicola 
1201.	Trzęsak łzawnikowy (Tremella obscura) 
1202.	Tricholoma albobrunneum 
1203.	GREJTricholoma apium 
1204.	GREJGąska czerwonobrązowa (Tricholoma batschii) 
1205.	Tricholoma bresadolianum 
1206.	Tricholoma bufonium 
1207.	GREJGąska wierzbowa (Tricholoma cingulatum) 
1208.	Tricholoma gausapatum 
1209.	Tricholoma hordum 
1210.	Tricholoma impolitum 
1211.	Tricholoma inamoenum 
1212.	Tricholoma josserandii 
1213.	Tricholoma malluvium 
1214.	Tricholoma nauseosum 
1215.	toxicGąska tygrysia (Tricholoma pardinum) 
1216.	GREJGąska modrzewiowa (Tricholoma psammopus) 
1217.	Tricholoma ramentaceum 
1218.	Tricholoma resplendens 
1219.	Tricholoma robustum 
1220.	edibleGREJGąska żółknąca (Tricholoma scalpturatum)*** 
1221.	Tricholoma sciodes 
1222.	non edibleGREJGąska gorzkawa (Tricholoma stans) 
1223.	Tricholoma stiparophyllum 
1224.	Tricholoma sudum 
1225.	Tricholoma tumidum 
1226.	non edibleGREJGąska bukowa (Tricholoma ustale) 
1227.	non edibleGREJGąska krowia (Tricholoma vaccinum) 
1228.	Tricholomopsis ornata 
1229.	non edibleGREJTrąbka kłaczkowata (Tubaria conspersa) 
1230.	Tubaria dispersa 
1231.	Tubaria minutalis 
1232.	Tubaria pallidospora 
1233.	Tubaria romagnesiana 
1234.	Tubulicrinis accedens 
1235.	Tubulicrinis angustus 
1236.	Tubulicrinis gracillimus 
1237.	Tubulicrinis medius 
1238.	Tubulicrinis subulatus 
1239.	Tulasnella albida 
1240.	Tulasnella allantospora 
1241.	Tulasnella calospora 
1242.	Tulasnella deliquescens 
1243.	Tulasnella eichleriana 
1244.	Tulasnella fuscoviolacea 
1245.	Tulasnella pallida 
1246.	Tulasnella pinicola 
1247.	Tulasnella pruinosa 
1248.	Tulasnella rubropallens 
1249.	Tulasnella saveloides 
1250.	Tulasnella thelephorea 
1251.	Tulasnella tomaculum 
1252.	Tylospora asterophora 
1253.	Typhula abietina 
1254.	Typhula athyrii 
1255.	Typhula crassipes 
1256.	Typhula culmigena 
1257.	GREJPałecznica czerwonawa (Typhula erythropus) 
1258.	Typhula filata 
1259.	Typhula gyrans 
1260.	Typhula idahoensis 
1261.	Typhula micans 
1262.	GREJTyphula phacorrhiza 
1263.	Typhula pusilla 
1264.	Typhula sclerotioides 
1265.	GREJPałecznica szczecinkowotrzonowa (Typhula setipes) 
1266.	Typhula subvariabilis 
1267.	Typhula uncialis 
1268.	Typhula variabilis 
1269.	Tyromyces chioneus 
1270.	Tyromyces kmetii 
1271.	Tyromyces wynnei 
1272.	Vararia borealis 
1273.	Vararia investiens 
1274.	non edibleGREJPochwiak grzybolubny (Volvariella surrecta) 
1275.	non ediblered listGREJPochwiak brązowopochwowy (Volvariella taylori) 
1276.	Waitea circinata 
1277.	Woldmaria filicina 
1278.	Xercomus porosporus 
1279.	Xercomus pruinatus 
1280.	Xercomus rubellus 
1281.	Xeromphalia brunneola 
1282.	Xeromphalia cauticinalis 
1283.	Xeromphalia cornui 
1284.	Xeromphalia fellea 
* - Agaricus, Macrolepiota i Lepiota przyjmowane do rejestru muszą mieć dokładą dokumentację fotograficzną cech makroskopowych – pokrój owocnika, łuseczkowanie kapelusza, cechy pierścienia i wzoru na trzonie, przekrój (reakcja miązszu na uszkodzenia)

** - gatunki Armillaria były do tej pory najczęściej podawane jako Armillaria mellea w szerokim ujęciu. Ponieważ cechy mikroskopowe są niejednoznaczne, do rejestru przyjmowane są opieńki WYŁĄCZNIE udokumentowane suchymi okazami (najlepiej kilkoma w różnym wieku) oraz z dołączoną staranną dokumentacją fotograficzną – ukazujacą następujące cechy – pokrój całego owocnika (widoczna podstawa trzonu, łuseczki lub włókienka na trzonie), cechy pierścienia (czy błonkowaty czy włóknisty, czy z łuseczkami na dolnej stronie czy nie), łuseczkowanie kapelusza – na młodych i dojrzałych owocnikach.

*** - Tricholoma scalpturatum w ujęciu Wojewody (2003) jest traktowana jako gatunek zbiorowy obejmujący wyróżnianą w literaturze (T. argyraceum = T. inocybeoides), konieczne jest dołączenie starannej dokumentacji fotograficznej.

Uwaga – Do tej pory nie odróżniano w Polsce Sarcodon imbricatus od S. squamosus. Oba gatunki były ujmowane jako S. imbricatus (Wojewoda 2003) Owocniki słabo różnią się cechami macro. Kluczowy jest partner mikoryzowy. S. imbricatus towarzyszy świerkom, a S. squamosus – sosnom. Bardzo proszę o staranne opisywanie siedliska z uwzględnieniem obecności obu gatunków drzew z sąsiedztwie kilkudziesieciu metrów od owocników.

Copyright © 2008-2017 by Marek Snowarski – formularz kontaktowy/contact form
wersja publikacji 15.02.2017.www · ostatnio zmieniana/last modified 08.11.2009 · została utworzona/was created 02.07.2008
Zalinkuj tę stronę kodem (przykładowy tekst linku dostosuj do swoich potrzeb):
<a href="http://www.grzyby.pl/rejestr-podstawczaki.htm">Rejestr podstawczaki - Grzyby Polski, Fungi of Poland grzyby.pl</a>