Rejestr podstawczaki

Lista rzadko notowanych w literaturze grzybów podstawkowych przyjmowanych do GREJ (poza gatunkami grzybów chronionych i grzybami z czerwonej listy). Przyjmowane są wszystkie gatunki z poniższej listy, także te bez ikonki przy nazwie.


1. Agaricus altipes*
2. Agaricus benesii*
3. GREJAgaricus bernardii*
4. jadalnydopuszczony do obrotuGREJpieczarka dwuzarodnikowa (Agaricus bisporus)*
5. jadalnydopuszczony do obrotuGREJpieczarka miejska (Agaricus bitorquis)*
6. Agaricus bohusii*
7. Agaricus cupreobrunneus*
8. Pieczarka krwawiąca (Agaricus langei)*
9. GREJAgaricus lanipes*
10. Agaricus macrocarpus*
11. Agaricus minimus*
12. Agaricus moelleri*
13. GREJpieczarka migdałowa (Agaricus niveolutescens)*
14. Agaricus porphyrizon*
15. jadalnyGREJpieczarka winnoczerwona (Agaricus semotus)*
16. Agaricus stramineus*
17. Agaricus vaporarius*
18. Agaricus xantholepis*
19. GREJpolówka korzeniasta (Agrocybe arvalis)
20. Polówka popękana (Agrocybe dura)
21. Polówka czekoladowobrązowa (Cyclocybe erebia)
22. Agrocybe pusiola
23. Agrocybe sphaleromorpha
24. Polówka pustotrzonowa (Agrocybe vervacti)
25. jadalnyGREJmuchomor złotawy (Amanita ceciliae)
26. jadalnyGREJmuchomor żółtawy (Amanita crocea)
27. GREJmuchomor białożółtawy (Amanita eliae)
28. Muchomor szaropłowy (Amanita lividopallescens)
29. Amanita nivalis
30. jadalnyGREJmuchomor brązowooliwkowy (Amanita submembranacea)
31. Amphinema byssoides
32. Skórniczek świerkowy (Amylostereum areolatum)
33. Skórniczek jałowcowaty (Amylostereum laevigatum)
34. Anomoporia albolutescens
35. Jamkówka wierzbowa (Antrodia macra)
36. Antrodia mellita
37. Antrodia sitchensis
38. Antrodia vaillantii
39. Antrodiella faginea
40. Antrodiella fissiliformis
41. Antrodiella parasitica
42. Arachnion lloydianum
43. jadalnyGREJopieńka północna (Armillaria borealis)**
44. jadalnyGREJopieńka cebulotrzonowa (Armillaria cepistipes)**
45. chronionyGREJopieńka torfowiskowa (Armillaria ectypa)**
46. jadalnyGREJopieńka żółtawa (Armillaria lutea)**
47. jadalnyGREJopieńka miodowa właściwa (Armillaria mellea)**
48. jadalnyGREJopieńka ciemna (Armillaria ostoyae)**
49. Arrhenia glauca
50. Athelia acrospora
51. Athelia binucleospora
52. Athelia decipiens
53. GREJbłonka nalistna (Athelia epiphylla)
54. Athelia fibulata
55. Athelia neuhoffii
56. Atractiella solani
57. niejadalnyGREJpieniążniczka szyszkowa (Baeospora myosura)
58. Basidiodendron cinereum
59. Strzępkoskórka kolista (Xylodon radula)
60. Borowik brzozowy (Boletus betulicola)
61. wyborny jadalnydopuszczony do obrotuGREJborowik sosnowy (Boletus pinophilus)
62. Pajęczynowiec złotawy (Botryobasidium aureum)
63. Botryobasidium conspersum
64. Botryobasidium intertextum
65. Botryobasidium medium
66. Botryobasidium pilosellum
67. Botryobasidium subcoronatum
68. Nalotek koczastozarodnikowy (Botryohypochnus isabellinus)
69. Kurzawka wątpliwa (Bovista pusilliformis)
70. Brevicellicium olivascens
71. Byssocorticium coprophilum
72. Byssoporia trrestris
73. Calocybe alpestris
74. GREJgęśnica czerwonawa (Calocybe carnea)
75. Calocybe cerina
76. GREJgęśnica biaława (Calocybe constricta)
77. Calocybe fallax
78. Calocybe graveolens
79. Calocybe ionides
80. Calocybe onychina
81. GREJgęśnica czerwonawa (Calocybe carnea)
82. Camarophyllopsis schulzeri
83. jadalnyGREJpieprznik szary (Cantharellus cinereus)
84. wyborny jadalnyGREJpieprznik blady (Cantharellus pallens)
85. Woskowniczek północny (Ceraceomyces borealis)
86. Ceraceomyces sublaevis
87. Ceratobasidium cereale
88. Ceriporia metamorphosa
89. Ceriporiopsis myceliosa
90. Cheimonophyllum candidissimum
91. Kieliszeczek mchowy (Chromocyphella muscicola)
92. red listGREJChrysomphalina strombodes
93. Clavaria aculeata
94. GREJgoździeniec robakowaty (Clavaria fragilis)
95. red listGREJgoździeniec fioletowy (Clavaria zollingeri)
96. Clavulina odorata
97. red listGREJClavulinopsis corniculata
98. GREJgoździeniowiec wrzecionowaty (Clavulinopsis fusiformis)
99. Clavulinopsis gracillima
100. GREJgoździeniowiec miodowy (Clavulinopsis helvola)
101. red listGREJClavulinopsis laeticolor
102. GREJClavulinopsis luteoalba
103. Clavulinopsis luticola
104. Clavulinopsis subtilis
105. GREJlejkówka szarobrązowa (Clitocybe alexandri)
106. Clitocybe amarescens
107. Clitocybe anisata
108. Clitocybe bresadoliana
109. GREJlejkówka zimowa (Clitocybe brumalis)
110. Clitocybe caccabus
111. Lejkówka miseczkowata (Clitocybe catinus)
112. jadalnyGREJlejkówka karbowana (Clitocybe costata)
113. trującylejkówka rdzawa (Clitocybe diatreta)
114. Clitocybe diosma
115. trującylejkówka mączna (Clitocybe ditopa)
116. Clitocybe dryadicola
117. Clitocybe ericetorum
118. Clitocybe gallinacea
119. jadalnyGREJlejkówka okazała (Clitocybe geotropa)
120. Clitocybe maxima
121. Clitocybe obsoleta
122. Clitocybe ornamentalis
123. Clitocybe pseudoirina
124. Clitocybe robusta
125. Clitocybe rufoalutacea
126. niejadalnyjadalnyGREJlejkówka czerwonawa (Clitocybe sinopica)
127. Lejkówka łuseczkowata (Clitocybe squamulosa)
128. Clitocybe squamulosoides
129. Clitocybe strigosa
130. Clitocybe subalutacea
131. Lejkówka gęstoblaszkowa (Clitocybe tornata)
132. Clitocybe umbilicata
133. Lejkówka modrzewiowa (Clitocybe vermicularis)
134. Clitocybe vernicosa
135. GREJbruzdniczek malutki (Clitopilus hobsonii)
136. Bruzdniczek krótkotrzonowy (Clitopilus pinsitus)
137. GREJbruzdniczek cienkokapeluszowy (Clitopilus scyphoides)
138. Coniophora fusispora
139. Stożkówka węglolubna (Conocybe anthracophila)
140. Conocybe antipus
141. Stożkówka delikatna (Conocybe apala)
142. Conocybe aporus
143. Conocybe appenciculata
144. GREJstożkówka wąskorozwierkowa (Pholiota arrhenii)
145. Stożkówka wysmukła (Pholiotina teneroides)
146. Stożkówka brązowawa (Pholiotina brunnea)
147. Conocybe brunneola
148. Conocybe conocephala
149. Conocybe coprophila
150. Conocybe exannulata
151. Conocybe filaris
152. Conocybe fragilis
153. Conocybe fuscimarginata
154. Conocybe intermedia
155. Conocybe intrusa
156. Stożkówka czerwcowa (Conocybe juniana)
157. Conocybe lenticulospora
158. Conocybe leucopus
159. Stożkówka wielkogłowa (Conocybe macrocephala)
160. Conocybe macrospora
161. Stożkówka włochata (Pholiotina mairei)
162. GREJstożkówka ochrowordzawa (Conocybe mesospora)
163. Stożkówka szarooliwkowa (Conocybe moseri)
164. Conocybe pallidospora
165. Stożkówka zamszowata (Conocybe pilosella)
166. Conocybe plicatella
167. Conocybe pseudocrispa
168. Conocybe pseudopilosella
169. Conocybe pubescens
170. Conocybe pygmaeoaffinis
171. Conocybe rickenii
172. Stożkówka białoochrowa (Conocybe siliginea)
173. Conocybe striaepes
174. Conocybe subalpina
175. Stożkówka bladawa (Conocybe subpallida)
176. Conocybe subpubescens
177. Conocybe sulcatipes
178. Stożkówka owłosionotrzonowa (Conocybe velutipes)
179. Stożkówka migdałowatozarodnikowa (Pholiotina vestita)
180. GREJczernidłak kanciastozarodnikowy (Coprinellus angulatus)
181. Coprinus aphthosus
182. Czernidłak złotawy (Parasola auricoma)
183. GREJczernidłak szarawy (Coprinopsis cinerea)
184. Czernidłak sercowatozarodnikowy (Coprinopsis cordispora)
185. Coprinus cortinatus
186. Coprinus curtus
187. Czernidłak podwórzowy (Coprinellus domesticus)
188. Coprinus ephemeroides
189. Coprinellus ephemerus
190. Czernidłak różowawy (Coprinopsis erythrocephala)
191. Coprinus extinctorius
192. Coprinus filiformis
193. Czernidłak łodygowy (Coprinopsis friesii)
194. Coprinus hansenii
195. Coprinus hemerobius
196. Czernidłak szaroblaszkowy (Coprinellus impatiens)
197. Parasola kuehneri
198. Czernidłak omączony (Coprinopsis laanii)
199. Czernidłak cieniolubny (Parasola leiocephala)
200. Czernidłak wełnistotrzonowy (Coprinopsis macrocephala)
201. Czernidłak delikatny (Parasola misera)
202. Coprinus poliomallus
203. Czernidłak brodawkowany (Coprinellus radians)
204. Czernidłak koński (Coprinopsis radiata)
205. Czernidłak pniakowy (Coprinellus saccharinus)
206. Czernidłak łajnowy (Coprinopsis stercorea)
207. Czernidłak cynamonowobrązowy (Coprinellus subimpatiens)
208. Czernidłak pniowy (Coprinellus truncorum)
209. Czernidłak sklerotowy (Coprinopsis tuberosa)
210. Powłocznik różowy (Laeticorticium roseum)
211. Cortinarius agathosmus
212. red listGREJCortinarius alnetorum
213. Cortinarius alneus
214. Cortinarius ammophilus
215. Cortinarius amoenolens
216. GREJzasłonak szarobrązowy (Cortinarius anomalus)
217. Cortinarius arcuatorus
218. Cortinarius arenatus
219. Cortinarius argentatus
220. Cortinarius arquatus
221. Cortinarius arvinaceus
222. Cortinarius atrocoeruleus
223. Cortinarius aurantiacus
224. Cortinarius azureus
225. Cortinarius balteatus
226. Cortinarius bibulus
227. red listGREJCortinarius bulbosus
228. GREJzasłonak brunatny (Cortinarius brunneus)
229. Cortinarius bulliardii
230. Cortinarius caesiostramineus
231. Cortinarius callochrous
232. Cortinarius camphoratus
233. Cortinarius caninus
234. red listGREJzasłonak szarofioletowawy (Cortinarius casimiri)
235. Cortinarius castaneus
236. Cortinarius cedriolens
237. Zasłonak cynobrowy (Cortinarius cinnabarinus)
238. red listGREJzasłonak szafranowy (Cortinarius croceus var. croceus)
239. Cortinarius cinnamomeofulvus
240. Cortinarius cliduchus
241. Zasłonak niebieski (Cortinarius caerulescens)
242. Cortinarius colus
243. Zasłonak kutnerkowaty (Cortinarius cotoneus)
244. Cortinarius crassus
245. Cortinarius croceocoeruleus
246. Cortinarius cumatilis
247. Cortinarius cypriacus
248. Cortinarius damascenus
249. Cortinarius decumbens
250. GREJzasłonak błękitnoblaszkowy (Cortinarius delibutus)
251. Cortinarius dibaphus
252. red listGREJzasłonak korzeniastotrzonowy (Cortinarius rigens)
253. chronionyGREJzasłonak słomkowożółty (Cortinarius elegantior)
254. Zasłonak złoty (Cortinarius elegantissimus)
255. Cortinarius emunctus
256. Cortinarius epipoleus
257. Cortinarius erythrinus
258. Cortinarius eufulmineus
259. Cortinarius evernius
260. Cortinarius fistularis
261. Cortinarius fulvoochrascens
262. Cortinarius fusisporus
263. Cortinarius gentilis
264. GREJzasłonak brunatny (Cortinarius brunneus)
265. Zasłonak niebieskostopy (Cortinarius glaucopus)
266. Cortinarius gracilior
267. Cortinarius guttatus
268. Zasłonak olszowy (Cortinarius helvelloides)
269. Cortinarius helveolus
270. GREJzasłonak oszroniony (Cortinarius hemitrichus)
271. Zasłonak żółtopomarańczowy (Cortinarius hinnuleus)
272. Cortinarius hinnuloides
273. Cortinarius hoeftii
274. Zasłonak trzęsawiskowy (Cortinarius huronensis)
275. Cortinarius impennis
276. GREJzasłonak gorzkawy (Cortinarius infractus)
277. Cortinarius jubarinus
278. Cortinarius junghuhnii
279. Cortinarius laetissimus
280. Cortinarius laniger
281. Cortinarius latus
282. Cortinarius leucophanes
283. Cortinarius leucopus
284. red listGREJzasłonak cytrynowożółty (Cortinarius limonius)
285. Cortinarius livido-ochraceus
286. Cortinarius macropus
287. Zasłonak jabłkowaty (Cortinarius malicorius)
288. Cortinarius metrodii
289. Cortinarius microspermus
290. Cortinarius miraculosus
291. Zasłonak śluzakowaty (Cortinarius mucifluus)
292. Cortinarius multicolor
293. Cortinarius muricinus
294. Cortinarius muscigenus
295. Cortinarius myrtillinus
296. GREJzasłonak bananowy (Cortinarius nanceiensis)
297. Cortinarius nemorensis
298. Cortinarius nitidus
299. Cortinarius ochroleucus
300. GREJzasłonak anyżkowy (Cortinarius odorifer)


301. Cortinarius olidus
302. Cortinarius olivaceofuscus
303. smiertelnie trującyzasłonak rudawy (Cortinarius rubellus)
304. Cortinarius orichalceus
305. niejadalnyGREJzasłonak pelargoniowy (Cortinarius paleaceus)
306. Zasłonak trzęsawiskowy (Cortinarius huronensis)
307. Cortinarius parevernius
308. Cortinarius paxilloides
309. Cortinarius percomis
310. Cortinarius phoeniceus
311. GREJzasłonak łuseczkowaty (Cortinarius pholideus)
312. Zasłonak deszczowy (Cortinarius pluvius)
313. Cortinarius pseudocandelaris
314. Cortinarius pseudoduracinus
315. Cortinarius pulchripes
316. Cortinarius pumilus
317. Zasłonak purpurowiejący odmiana mięsista (Cortinarius purpurascens)
318. Cortinarius rapaceus
319. Cortinarius betuletorum
320. Cortinarius renidens
321. Cortinarius roseolimbatus
322. Cortinarius rubicundulus
323. Cortinarius saginus
324. Cortinarius salor
325. Zasłonak zielonofioletowy (Cortinarius scaurus)
326. Cortinarius sebaceus
327. Cortinarius semivestitus
328. Cortinarius sertipes
329. Cortinarius simulatus
330. Cortinarius spilomeus
331. Cortinarius splendens
332. Zasłonak łzawy (Cortinarius stillatitius)
333. Cortinarius strobilaceus
334. Cotrinarius subargentatus
335. Cortinarius subferrugineus
336. Cortinarius subhygrophanicus
337. Cortinarius subnotatus
338. Cortinarius subporphyropus
339. Cortinarius subsafranopes
340. Cortinarius subtortus
341. Cortinarius subumbilicatus
342. Cortinarius sulfurinus
343. Zasłonak bladoochrowy (Cortinarius talus)
344. Cortinarius tophaceus
345. Zasłonak ołowiowy (Cortinarius tortuosus)
346. GREJzasłonak śluzowaty (Cortinarius trivialis)
347. Zasłonak pękaty (Cortinarius turgidus)
348. GREJzasłonak bagienny (Cortinarius uliginosus)
349. GREJzasłonak przydrożny (Cortinarius urbicus)
350. Cortinarius valgus
351. Zasłonak różnobarwny (Cortinarius variicolor)
352. Cortinarius varius
353. Cortinarius venetus
354. GREJzasłonak piekący (Cortinarius vibratilis)
355. Cortinarius violaceocinereus
356. Cortinarius viscidulus
357. Cortinarius xanthocephalus
358. GREJciżmówka naziemna (Crepidotus autochthonus)
359. Crepidotus carpaticus
360. GREJciżmówka ciemnoblaszkowa (Crepidotus cesatii)
361. Ciżmówka szkarłatna (Crepidotus cinnabarinus)
362. Ciżmówka mchowa (Crepidotus epibryus)
363. Crepidotus caspari
364. Crepidotus sambuci
365. Ciżmówka szorstkozarodnikowa (Crepidotus subverrucisporus)
366. Crepidotus versutus
367. Cystoderma fallax
368. Ziarnówka żółtawa (Cystoderma jasonis)
369. Cystoderma rugosoreticulata
370. Cystoderma superbum
371. Czubniczka bukowa (Cystolepiota adulterina)
372. GREJczubniczka cuchnąca (Cystolepiota bucknallii)
373. GREJczubniczka omączona (Cystolepiota hetieri)
374. Dacryomyces minor
375. Delicatula cuspidata
376. GREJżyłkoblaszka wklęsłokapeluszowa (Delicatula integrella)
377. Dentrothele griseocana
378. Dermoloma atrocinereum
379. Dermoloma cuneifolium
380. Entoloma ameides
381. Entoloma anatinum
382. Entoloma aprile
383. Entoloma araneosum
384. Entoloma canosericeum
385. GREJdzwonkówka ochrowa (Entoloma cetratum)
386. jadalnyGREJdzwonkówka tarczowata (Entoloma clypeatum)
387. Entoloma cocles
388. Dzwonkówka gwiaździstozarodnikowa (Entoloma conferendum)
389. Entoloma costatum
390. GREJEntoloma depluens
391. GREJdzwonkówka dwubarwna (Entoloma dichroum)
392. GREJdzwonkówka owłosiona (Entoloma dysthaloides)
393. Entoloma formosum
394. Entoloma griseorubidum
395. Entoloma hebes
396. Entoloma hirtipes
397. niejadalnyGREJdzwonkówka brązowozielona (Entoloma incanum)
398. Dzwonkówka niebieskostopa (Entoloma incarnatofuscescens)
399. Entoloma infula
400. Entoloma jubatum
401. Entoloma lanicum
402. Entoloma linkii
403. Dzwonkówka błyszcząca (Entoloma lividocyanulum)
404. Entoloma neglectum
405. Entoloma niphoides
406. GREJdzwonkówka niebieskawa (Entoloma nitidum)
407. Entoloma parkensis
408. Entoloma percandidum
409. Entoloma plebejum
410. Entoloma politum
411. GREJdzwonkówka porfirowobrązowa (Entoloma porphyrophaeum)
412. Entoloma pulvereum
413. Entoloma resutum
414. Entoloma rufocarneum
415. GREJdzwonkówka mącznowonna (Entoloma saepium)
416. Entoloma sarcitum
417. Entoloma scabrosum
418. Entoloma sericellum
419. Entoloma sericeoides
420. Entoloma sericeonitens
421. Entoloma sodale
422. Entoloma solstitiale
423. Entoloma sphagneti
424. Entoloma subradiatum
425. chronionyGREJdzonkówka ciemniejąca (Entoloma turci)
426. GREJdzwonkówka strefowana (Entoloma undatum)
427. Entoloma venosum
428. GREJdzwonkówka wiosenna (Entoloma vernum)
429. Entoloma versatile
430. Dzwonkówka żółtoochrowa (Entoloma xanthochroum)
431. Kisielnica smołowata (Exidia pithya)
432. GREJkisielnica karmelowata (Exidia saccharina)
433. red listGREJłojówka różowawa (Exidiopsis effusa)
434. Sebacina grisea
435. Śluzopępka dwuzarodnikowa (Fayodia gracilipes)
436. Fayodia leucophylla
437. Fibulomyces mutabilis
438. Filobasidiella neoformans
439. Filobasidium floriforme
440. Flagelloscypha kavinae
441. Włosóweczka malutka (Flagelloscypha minutissima)
442. Flammulaster erineceellus
443. Flammulaster ferrugineus
444. Flammulaster granulosus
445. Flammulaster limulatus
446. GREJpłomienniczek żółtobrązowy (Flammulaster muricatus)
447. Flammulaster rhombosporus
448. Flammulaster siparius
449. red listGREJpłomienniczek owocolubny (Flammulaster carpophilus)
450. GREJpłomiennica letnia (Flammulina fennae)
451. Flaviporus brownii
452. Floccularia straminea
453. Galerina atkinsoniana
454. smiertelnie trującyGREJhełmówka jesienna (Galerina autumnalis)
455. Galerina calyptrata
456. Galerina cerina
457. Hełmówka wielkozarodnikowa (Galerina clavata)
458. Galerina embolus
459. Galerina fallax
460. Galerina gibbosa
461. Galerina heimansii
462. Galerina josserandii
463. Galerina laevis
464. Hełmówka mcholubna (Galerina mniophila)
465. Galerina norvegica
466. Galerina permixta
467. Galerina phillipsi
468. Galerina pseudobadipes
469. Galerina sahleri
470. Hełmówka nadrzewna (Galerina sideroides)
471. Galerina stagnina
472. Galerina stordalii
473. Galerina subbadipes
474. Galerina subclavata
475. GREJhełmówka oprószona (Galerina tibiicystis)
476. Galerina unicialis
477. Galerina unicolor
478. Galerina vittiformis
479. Ganoderma australe
480. Gautieria graveolens
481. Pępóweczka wątrobowcowa (Loreleia marchantiae)
482. Gerronema prescotii
483. Gloeocystidiellum furfuraceum
484. Gloeocystidiellum porosum
485. Gloiothle citrina
486. Gloiothle lactescens
487. Guepiniopsis alpina
488. GREJłysak piękny (Gymnopilus bellulus)
489. Gymnopilus fulgens
490. niejadalnyGREJłysak wspaniały (Gymnopilus junonius)
491. Gymnopilus liquiritiae
492. Gymnopilus microsporus
493. GREJłysak drobnołuskowy (Gymnopilus sapineus)
494. Gymnopilus subsphaerosporus
495. Gymnopus acervatus
496. GREJłysostopek wodnisty (Gymnopus aquosus)
497. Łysostopek kapuściany (Gymnopus brassicolens)
498. Gymnopus fuscopurpureus
499. Gymnopus hariolorus
500. Gymnopus hybridus
501. Gymnopus impudicus
502. Gymnopus inodorus
503. Haasiella splendidissima
504. Haploporus odorus
505. Hebeloma anthracophilum
506. Hebeloma circinans
507. Hebeloma clavulipes
508. Włośnianka cylindrycznozarodnikowa (Hebeloma cylindrosporum)
509. Hebeloma danicum
510. Hebeloma edurum
511. Hebeloma fastibile
512. Hebeloma firmum
513. Hebeloma fusipes
514. Hebeloma helodes
515. Hebeloma hiemale
516. Hebeloma magnimamma
517. Hebeloma populinum
518. Włośnianka słodkowonna (Hebeloma sacchariolens)
519. Hebeloma sarcophyllum
520. GREJwłośnianka musztardowa (Hebeloma sinapizans)
521. Hebeloma sinusosum
522. Hebeloma sordescens
523. Hebeloma stenocystis
524. Hebeloma syrjense
525. Hebeloma truncatum
526. Hebeloma vaccinum
527. Hebeloma versipelle
528. Hebeloma xerophilum
529. Skrętniczka purpurowa (Helicobasidium purpureum)
530. Hemimycena angustispora
531. GREJbiałogrzybówka żywokostowa (Hemimycena candida)
532. Hemimycena cucullata
533. Hemimycena gracilis
534. Hemimycena lactea
535. Hemimycena mairei
536. Hemimycena mauretanica
537. Hemimycena pseudogracilis
538. Hemimycena pseudolactea
539. Cylindrowiec białawy (Henningsomyces candidus)
540. Herpobasidium filicinum
541. GREJbocznianka niebieskoszara (Hohenbuehelia atrocoerulea)
542. red listGREJbocznianka brązowawa (Hohenbuehelia petaloides)
543. Bocznianka szarawa (Hohenbuehelia grisea)
544. Hohenbuehelia tremula
545. jadalnydopuszczony do obrotukolczak rudawy (Hydnum rufescens)
546. Hygrocybe citrina
547. chronionyGREJwilgotnica cytrynowozielonawa (Hygrocybe citrinovirens)
548. chronionyGREJwilgotnica sklepiona (Cuphophyllus fornicatus)
549. Hygrocybe helobia
550. niejadalnyred listGREJwilgotnica ostrostożkowata (Hygrocybe acutoconica)
551. chronionyGREJwilgotnica okazała (Hygrocybe splendidissima)
552. Hygrocybe substrangulata
553. Hygrocybe tatrensis
554. Hygrocybe turunda
555. Hygrophoropsis morganii
556. GREJwodnicha pachnąca (Hygrophorus agathosmus)
557. Hygrophorus albidus
558. chronionyGREJwodnicha atramentowa (Hygrophorus atramentosus)
559. Hygrophorus callophyllos
o.k. - nieciągłość numeracji
563. Hygrophorus camarophyllus
564. chronionyGREJwodnicha kozia (Hygrophorus capreolarius)
565. Hygrophorus carpini
566. GREJwodnicha złocista (Hygrophorus chrysodon)
567. Hygrophorus cossus
568. chronionyGREJwodnicha zaróżowiona (Hygrophorus erubescens)
569. chronionyGREJwodnicha brunatnobiała (Hygrophorus latitabundus)
570. Hygrophorus leporinus
571. Hygrophorus lindtneri
572. GREJwodnicha modrzewiowa (Hygrophorus lucorum)
573. Hygrophorus melizeus
574. GREJwodnicha gajowa (Hygrophorus nemoreus)
575. Hygrophorus penarius
576. Hygrophorus persicolor
577. chronionyGREJwodnicha oliwkowobrązowa (Hygrophorus persoonii)
578. Hygrophorus piceae
579. jadalnyGREJwodnicha kropkowana (Hygrophorus pustulatus)
580. GREJwodnicha łuseczkowata (Hygrophorus queletii)
581. GREJwodnicha ozdobna (Hygrophorus speciosus)
582. Hygrophorus subviscifer
583. Hygrophorus tephroleucus
584. Hygrophorus unicolor
585. Hymenogaster albus
586. Hymenogaster tener
587. Hymenogaster vulgaris
588. Hyphoderma argillaceum
589. Hyphoderma capitatum
590. Hyphoderma clavigerum
591. Hyphoderma guttuliferum
592. Hyphoderma litschaueri
593. Strzępkoskorka zmienna (Mutatoderma mutatum)
594. Hyphoderma obtusum
595. Hyphoderma pallidum
596. Hyphoderma rosecremeum
597. Hyphoderma tibia
598. Hyphodontia abieticola
599. Hyphodontia alienata


600. Hyphodontia alutacea
601. Hyphodontia alutaria
602. Strzępkoząb ostrokolczasty (Hyphodontia arguta)
603. Hyphodontia aspera
604. Hyphodontia barba-jovis
605. Strzępkoząb krótkoszczeciniasty (Xylodon brevisetus)
606. Hyphodontia crustosa
607. Strzępkoząb żółtopory (Kneiffiella flavipora)
608. Hyphodontia hastata
609. Strzępkoząb krótkokolczasty (Xylodon nespori)
610. Hyphodontia pallidula
611. Hyphodontia pilaecystidiata
612. Strzępkoząb drobnopory (Hyphodontia radula)
613. Strzępkoząb gruzełkowatokolczasty (Xylodon rimosissimus)
614. Hyphodontia spathulata
615. Hyphodontia subalutacea
616. Amylocorticiellum molle
617. Hypochnicium analogum
618. Hypochnicium bombycinum
619. Hypochnicium caucasicum
620. Hypochnicium eichleri
621. Hypochnicium erikssonii
622. Hypochnicium geogenium
623. Hypochnicium karstenii
624. Hypochnicium punctulatum
625. Hysterangium coriaceum
626. GREJHysterangium stoloniferum
627. Inocybe appendiculata
628. GREJstrzępiak złotowłosy (Inocybe auricoma)
629. Inocybe boltonii
630. GREJstrzępiak stęchły (Inocybe bongardii)
631. Inocybe bresadolae
632. Inocybe calida
633. Inocybe cervicolor
634. Strzępiak liliowowierzchołkowy (Inocybe cincinnata)
635. Inocybe commutabilis
636. GREJstrzępiak słomkowożółty (Inocybe cookei)
637. Strzępiak zielonawogarbkowy (Inocybe corydalina)
638. Inocybe cucullata
639. Strzępiak wełenkowy (Inocybe curvipes)
640. Inocybe decipiens
641. GREJstrzępiak słodkogorzki (Inocybe dulcamara)
642. Inocybe dunensis
643. Inocybe eutheles
644. Inocybe favrei
645. Inocybe fibrosa
646. Strzępiak kosmkowaty (Inocybe flocculosa)
647. Inocybe fuligineoatra
648. Inocybe fuscidula
649. Inocybe geraniodora
650. Inocybe griseovelata
651. Inocybe gymnocarpa
652. Inocybe halophila
653. trującyniejadalnyGREJstrzępiak najeżony (Inocybe hirtella)
654. Inocybe hirtelloides
655. Inocybe inconcinna
656. Inocybe langei
657. trującyniejadalnyGREJstrzępiak wełnisty (Inocybe lanuginosa)
658. Strzępiak ciemnołuseczkowaty (Inocybe leptophylla)
659. Strzępiak plamisty (Inocybe maculata)
660. Inocybe malenconii
661. trującyniejadalnyGREJstrzępiak perełkowy (Inocybe margaritispora)
662. Inocybe maritima
663. Inocybe masoviensis
664. Inocybe mixtilis
665. Inocybe muricellata
666. Inocybe mystica
667. trującyniejadalnyGREJstrzępiak rzepowaty (Inocybe napipes)
668. GREJInocybe nitidiuscula
669. Strzępiak dziwaczny (Inocybe oblectabilis)
670. Inocybe obscura
671. Strzępiak ciemny (Inocybe obsoleta)
672. trującyniejadalnyGREJstrzępiak perłowy (Inocybe perlata)
673. GREJstrzępiak malutki (Inocybe petiginosa)
674. Strzępiak pofałdowany (Inocybe posterula)
675. Inocybe proximella
676. Inocybe pseudohiulca
677. Inocybe pudica
678. trującyniejadalnyGREJstrzępiak łuseczkowaty (Inocybe pusio)
679. Strzępiak gruszkowonny (Inocybe fraudans)
680. Strzępiak cuchnący (Inocybe quietiodor)
681. Inocybe relicina
682. Strzępiak bzowy (Inocybe sambucina)
683. Inocybe scabra
684. Strzępiak piaskowy (Inocybe serotina)
685. Inocybe similis
686. Strzępiak drobnowłóknisty (Inocybe sindonia)
687. Strzępiak brunatny (Inocybe splendens)
688. Inocybe tabacina
689. Inocybe tatrae
690. Inocybe tenebrosa
691. Inocybe terrigena
692. GREJstrzępiak białawy (Inocybe umbratica)
693. Inocybe umbrina
694. GREJstrzępiak pomarańczowoczerwonawy (Inocybe whitei)
695. GREJbłyskoporek guzkowaty (Inonotus nodulosus)
696. Steccherinum bourdotii
697. Irpex rhois
698. Krieglsteinera lasiosphaeriae
699. GREJlakówka dwubarwna (Laccaria bicolor)
700. Laccaria fraterna
701. Laccaria purpureobadia
702. Wełniczka białofioletowa (Lachnella alboviolascens)
703. Lachnella villosa
704. niejadalnyGREJmleczaj bezstrefowy (Lactarius azonites)
705. GREJmleczaj brązowy (Lactarius badiosanguineus)
706. niejadalnyGREJmleczaj piekący (Lactarius bertillonii)
707. Lactarius brunneohepaticus
708. Lactarius citriolens
709. Lactarius cremor
710. Lactarius decipiens
711. Mleczaj wygięty (Lactarius flexuosus)
712. Lactarius fluens
713. GREJmleczaj jelonek (Lactarius fuliginosus)
714. niejadalnyGREJmleczaj zieleniejący (Lactarius glaucescens)
715. red listGREJLactarius albocarneus
716. Lactarius hepaticus
717. Lactarius ichoratus
718. Lactarius lepidotus
719. jadalnyGREJmleczaj przydymiony (Lactarius lignyotus)
720. Mleczaj sutkowaty (Lactarius fuscus)
721. Lactarius musteus
722. Lactarius nanus
723. GREJmleczaj pępówkowy (Lactarius omphaliformis)
724. niejadalnyGREJmleczaj bladawy (Lactarius pallidus)
725. Lactarius pornisins
726. Lactarius pterosporus
727. Lactarius rubrocinctus
728. Lactarius salicis-reticulatae
729. GREJmleczaj dołkowany (Lactarius scrobiculatus)
730. Lactarius umbrinus
731. Lactarius utilis
732. niejadalnyGREJmleczaj lepki (Lactarius uvidus)
733. Lactarius zonarius
734. Laurilia sulcata
735. GREJLaxitextum bicolor
736. jadalnyGREJkoźlarz topolowy (Leccinum duriusculum)
737. Koźlarz śnieżnobiały (Leccinum percandidum)
738. Koźlarz dębowy (Leccinum quercinum)
739. jadalnyGREJkoźlarz różnobarwny (Leccinum variicolor)
740. Koralóweczka śluzowata (Multiclavula mucida)
741. GREJtwardziak anyżkowy (Lentinus suavissimus)
742. Lentinus sulcatus
743. Lepiota aspera*
744. Lepiota calcicola*
745. Lepiota carpatica*
746. Lepiota castanea*
747. Lepiota felina*
748. Lepiota fulvella*
749. Lepiota fuscovinacea*
750. Lepiota hystrix*
751. Lepiota ignicolor*
752. Lepiota ignivolvata*
753. Lepiota josserandii*
754. Lepiota ochraceofulva*
755. Lepiota oreadiformis*
756. Lepiota pallida*
757. Lepiota perplexa*
758. Lepiota pseudohelveola*
759. Lepiota subalba*
760. Lepiota subgracilis*
761. Lepiota subincarnata*
762. Lepiota ventriosospora*
763. Lepista caespitosa
764. Lepista densifolia
765. Lepista glaucocana
766. GREJgąsówka szarobrązowa (Lepista luscina)
767. jadalnyGREJgąsówka dwubarwna (Lepista personata)
768. GREJgąsówka brudnofioletowa (Lepista sordida)
769. Leptosporomyces galzinii
770. Leucoagaricus cretaceus
771. Czubnik czerwieniejący (Leucocoprinus badhamii)
772. niejadalnyGREJczubnik cytrynowy (Leucocoprinus birnbaumii)
773. Leucocoprinus cepistipes
774. Leucocoprinus denudatus
775. Leucogaster liosporus
776. Leucogyrophana mollusca
777. Leucogyrophana olivascens
778. Leucogyrophana pinastri
779. chronionyGREJbiałokrowiak trójbarwny (Leucopaxillus compactus)
780. Leucopaxillus gentianeus
781. GREJbiałokrowiak okazały (Leucopaxillus giganteus)
782. Limacella delicata
783. Muchomornica śluzowata (Limacella illinita)
784. Lindtneria flava
785. Litschauerella abietis
786. Popielatek garbaty (Tephrocybe ambusta)
787. Popielatek węglolubny (Tephrocybe anthracophila)
788. Kępkowiec tranowy (Tephrocybe atrata)
789. Lyophyllum confusum
790. Lyophyllum coracinum
791. jadalnyGREJkępkowiec jasnobrązowy (Lyophyllum decastes)
792. jadalnyGREJkępkowiec ciemnoszary (Lyophyllum fumosum)
793. Lyophyllum gangraenosum
794. Lyophyllum incarnatobrunneum
795. Lyophyllum inolens
796. GREJkępkowiec żeberkowano-żyłkowany (Lyophyllum loricatum)
797. Lyophyllum ozes
798. Lyophyllum paleochroum
799. Lyophyllum semitale
800. Kępkowiec kolczastozarodnikowy (Sagaranella tylicolor)
801. Macrolepiota excoriata*
802. Macrolepiota konradii*
803. Macrolepiota mastoidea*
804. Macrolepiota nympharum*
805. Marasmiellus candidus
806. Marasmiellus rosellus
807. Twardziaczek trójbarwny (Marasmiellus tricolor)
808. Twardziaczek bruzdkowany (Marasmiellus vaillantii)
809. Marasmius anomalus
810. Marasmius caricis
811. GREJtwardzioszek ciemnotrzonowy (Marasmius cohaerens)
812. Marasmius collinus
813. Twardzioszek czerwonobrązowy (Marasmius curreyi)
814. Marasmius glabellus
815. Marasmius minutus
816. Twardzioszek szczypiórkowy (Mycetinis querceus)
817. Marasmius tremulae
818. Marasmius undatus
819. Twardzioszek igłowy (Marasmius wettsteinii)
820. Melanogaster ambiguus
821. Melanogaster broomeanus
822. Melanoleuca adstringens
823. Melanoleuca arcuata
824. jadalnyGREJciemnobiałka płowa (Melanoleuca cognata)
825. GREJciemnobiałka subalpejska (Melanoleuca subalpina)
826. Melanoleuca excissa
827. GREJciemnobiałka bulwiastotrzonowa (Melanoleuca stridula)
828. Ciemnobiałka prążkowanotrzonowa (Melanoleuca grammopodia)
829. Melanoleuca humilis
830. Melanoleuca kavinae
831. GREJciemnobiałka białoszara (Melanoleuca polioleuca)
832. Melanoleuca schumacheri
833. GREJciemnobiałka bulwiastotrzonowa (Melanoleuca stridula)
834. GREJciemnobiałka subalpejska (Melanoleuca subalpina)
835. Melanoleuca subpulverulenta
836. GREJciemnobiałka brodawkowanotrzonowa (Melanoleuca verrucipes)
837. Osiękla nierówna (Merismodes anomala)
838. Merismodes confusus
839. Osiękla wąskozarodnikowa (Merismodes confusa)
840. Merismodes ochraceus
841. GREJgrzybówka wczesna (Mycena abramsii)
842. Mycena alba
843. Mycena amicta
844. GREJgrzybówka zielonawa (Mycena arcangeliana)
845. Mycena atrocyanea
846. Mycena bulbosa
847. Mycena echinipes
848. Mycena fagetorum
849. Grzybówka zimowa (Phloeomana hiemalis)
850. GREJgrzybówka gładka (Mycena laevigata)
851. Grzybówka purpurowobrązowa (Mycena meliigena)
852. Grzybówka pofałdowana (Mycena mucor)
853. Mycena oregonensis
854. Mycena osmundicola
855. Mycena parabolica
856. Mycena pearsoniana
857. Grzybówka złotobrzega (Xeromphalina picta)
858. Mycena plumbea
859. GREJgrzybówka dębowa (Mycena polyadelpha)
860. Mycena praelonga
861. Mycena pseudopicta
862. Mycena pullata
863. GREJgrzybówka różowawa (Mycena rosella)
864. Mycena simia
865. Grzybówka bladoszara (Mycena smithiana)
866. Mycena strobilina
867. Mycena subalpina
868. Mycena subcaerulea
869. Mycena tubarioides
870. Mycena venustula
871. GREJMycenella bryophila
872. Mycenella rubropuncta
873. Mycenella salicina
874. GREJolszóweczka czeska (Naucoria bohemica)
875. Olszóweczka czerwonobrązowa (Naucoria alnetorum)
876. Naucoria cephalescens
877. Naucoria luteofibrillosa
878. Naucoria permixta
879. Olszóweczka wypaleniskowa (Hebeloma pseudoamarescens)
880. Olszóweczka wierzbowa (Naucoria salicis)
881. Naucoria spadicea
882. Naucoria striatula
883. Naucoria suavis
884. GREJolszóweczka łuseczkowata (Naucoria subconspersa)
885. Naucoria submelinoides
886. Miseczka paprociowa (Nochascypha filicina)
887. Occultifur internus
888. Podziemka gwiaździstozarodnikowa (Octaviania asterosperma)
889. Oligoporus cerifluus
890. Drobnoporek kruchy (Tyromyces fragilis)
891. Oligoporus hibernicus
892. Oligoporus leucomallellus
893. Drobnoporek niszczący (Postia rennyi)
894. Postia tephroleuca
895. Oliveonia fibrillosa
896. Omphalina alpina
897. Omphalina discorosea
898. GREJArrhenia griseopallida
899. Omphalina grossula
900. Omphalina hudsoniana
901. Omphalina obatra
902. Omphalina obscurata
903. Omphalina pseudoandrosacea
904. Pępówka kubkowata (Omphalina pyxidata)
905. Omphalina rustica
906. Omphalina trigonospora
907. Omphalina umbratilis
908. Omphalina velutina
909. GREJnapień kruchy (Oxyporus latemarginatus)
910. Kołpaczek łososiowy (Panaeolus alcis)
911. Panaeolus ater
912. Panaeolus fimicola
913. Panaeolus guttulatus
914. Kołpaczek oliwkowy (Panaeolus olivaceus)
915. niejadalnyred listGREJPanaeolus papilionaceus
916. Panaeolus subbalteatus
917. Paullicorticium pearsonii
918. Peniophora aurantiaca
919. Powłocznica olszowa (Peniophora erikssonii)
920. Powłocznica jesionowa (Peniophora limitata)
921. Peniophora lycii
922. GREJpowłocznica różowoszara (Peniophora nuda)
923. GREJpowłocznica osikowa (Peniophora polygonia)
924. Powłocznica czerwonawa (Sterellum rufum)
925. Peniophora violaceolivida
926. Phaeocollybia cidaris
927. GREJkorzenianka rzodkiewkowata (Phaeocollybia festiva)
928. GREJkorzenianka okazała (Phaeocollybia lugubris)
929. Phanerochaete avellanea
930. Phanerochaete calotricha
931. Korownica włóknista (Rhizochaete filamentosa)
932. Phanerochaete laevis
933. Phanerochaete magnoliae
934. GREJkorownica krwawa (Phanerochaete sanguinea)
935. Korownica gruzełkowata (Phanerochaete tuberculata)
936. Korownica aksamitna (Phanerochaete velutina)
937. GREJczyreń jabłoniowo-olszowy (Phellinus alni)
938. GREJczyreń muszlowy (Phellinus conchatus)
939. GREJczyreń rdzawy (Phellinus ferruginosus)
940. GREJczyreń rokitnikowy (Phellinus hippophaeicola)
941. Phellinus niemelaei
942. Phlebia cremeoochracea
943. Phlebiella allantospora
944. Phlebiella gaspesica
945. Phlebiella pseudotsugae
946. Phlebiella subflavidogrisea
947. GREJXenasmatella vaga
948. Żylaczka śluzowoszczkowata (Xenasma tulasnelloideum)
949. Łuskwiak szafranowoczerwony (Pholiota astragalina)
950. jadalnyGREJłuskwiak słomkowy (Pholiota gummosa)
951. Pholiota lapponica
952. Pholiota lignicola
953. Łuskwiak śliski (Pholiota lubrica)
954. GREJłuskwiak pomarańczowobrązowy (Pholiota lucifera)
955. Łuskwiak podlaski (Pholiota mixta)
956. Pholiota mustelina
957. Piloderma byssinum
958. Piloderma fallax
959. GREJPlatygloea disciformis
960. red listGREJbokówka biała (Pleurocybella porrigens)
961. Pleurotellus chioneus
962. Pleurotellus hypnophilus
963. chronionyGREJboczniak mikołajkowy (Pleurotus eryngii)
964. Fałdówka biała (Plicatura nivea)
965. GREJdrobnołuszczak szarobrązowy (Pluteus cinereofuscus)
966. GREJdrobnołuszczak ochrowobrązowy (Pluteus depauperatus)
967. Pluteus dianae
968. Pluteus exiguus
969. Pluteus inquilinus
970. niejadalnydrobnołuszczak żółtawy (Pluteus leoninus)
971. GREJdrobnołuszczak brązowoostrzowy (Pluteus luctuosus)
972. GREJdrobnołuszczak białokremowy (Pluteus pellitus)
973. GREJdrobnołuszczak fioletowoczarniawy (Pluteus podospileus)
974. Drobnołuszczak sarni (Pluteus pouzarianus)
975. Pluteus punctipes
976. Pluteus robertii
977. GREJdrobnołuszczak szarostopowy (Pluteus thomsonii)
978. Pluteus umbrosus
979. Porpoloma elytroides
980. Porpoloma metapodium
981. Psathyrella albidula
982. Psathyrella casca
983. Psathyrella chondroderma
984. jadalnyGREJkruchaweczka twardotrzonowa (Psathyrella conopilus)
985. GREJkruchaweczka brudnobiała (Psathyrella cotonea)
986. Psathyrella fatua
987. Psathyrella friesii
988. Kruchaweczka żółknąca (Psathyrella fulvescens)
989. Kruchaweczka stożkowata (Psathyrella fusca)
990. Psathyrella gordonii
991. Psathyrella gossypina
992. Psathyrella hirta
993. Kruchaweczka różowawa (Psathyrella impexa)
994. Psathyrella infida
995. Psathyrella leucotephra
996. Kruchaweczka dzwonkowata (Coprinopsis marcescibilis)
997. Psathyrella multipedata
998. Psathyrella murcida
999. Psathyrella ocellata


1000. Kruchaweczka czerwonobrązowa (Psathyrella olympiana)
1001. Kruchaweczka kołpaczkowata (Psathyrella panaeoloides)
1002. Psathyrella pannucioides
1003. GREJkruchaweczka wypaleniskowa (Psathyrella pennata)
1004. Kruchaweczka pniakowa (Psathyrella pseudocasca)
1005. Psathyrella pseudogracilis
1006. GREJPsathyrella pygmaea
1007. Lacrymaria pyrotricha
1008. GREJPsathyrella spadicea
1009. Kruchaweczka malutka (Psathyrella senex)
1010. GREJPsathyrella spadicea
1011. Psathyrella sphagnicola
1012. Psathyrella spintrigera
1013. Psathyrella storea
1014. Psathyrella subnuda
1015. Psathyrella tephrophylla
1016. Psathyrella torpens
1017. Psathyrella trepida
1018. Psathyrella vernalis
1019. Lejkownik pępkówkowaty (Pseudoclitocybe obbata)
1020. Pseudoomphalina pachyphylla
1021. Pseudostypella translucens
1022. Pseudotomentella mucidula
1023. Psilocybe aurantiaca
1024. Psilocybe (Hypholoma) ambiguum
o.k.
1026. Psilocybe canobrunnea
1027. Psilocybe (Hypholoma) elaeodes
1028. Pierścieniak kruchaweczkowaty (Stropharia inuncta)
1029. Pierścieniak śmierdzący (Stropharia luteonitens)
1030. Maślanka obrzeżona (Hypholoma marginatum)
1031. Maślanka korzeniasta (Hypholoma radicosum)
1032. Pierścieniak uprawny (Stropharia rugosoannulata)
1033. trującyGREJłysiczka lancetowata (Psilocybe semilanceata)
1034. Psilocybe strictipes
1035. Maślanka zielonkawa (Hypholoma subviride)
1036. Psilocybe velifera
1037. Queletia mirabilis
1038. Radulomyces hiemalis
1039. Radulomyces rickii
1040. Ramaria apiculata
1041. Ramaria corrugata
1042. GREJkoralówka sosnowa (Ramaria eumorpha)
1043. Ramaria fennica
1044. GREJkoralówka zwiędła (Phaeoclavulina flaccida)
1045. niejadalnyGREJkoralówka blada (Ramaria pallida)
1046. Ramaria palmata
1047. Ramaria polonica
1048. Ramaria rufescens
1049. Koralówka czerwieniejąca (Ramaria sanguinea)
1050. Ramaria suecica
1051. Ciemnoboczniak bukowy (Simocybe centunculus)
1052. Simocybe haustellaris
1053. Ramicola laevigata
1054. Ramicola reducta
1055. Ciemnoboczniak pachnący (Simocybe sumptuosa)
1056. Puchareczek białawy (Rectipilus fasciculatus)
1057. Resupinatus applicatus
1058. Resupinatus kavinii
1059. Resupinatus silvanus
1060. Odgiętka czarniawa (Resupinatus trichotis)
1061. Resupinatus unguicularis
1062. Rhizopogon borealis
1063. Rhizopogon vulgaris
1064. GREJmonetnica sucha (Rhodocollybia filamentosa)
1065. Clitopilopsis hirneola
1066. red listGREJrumieniak żółtobrązowy (Clitocella popinalis)
1067. Rhodocybe parilis
1068. Rickenella mellea
1069. Rigidoporus undatus
1070. GREJbezblaszka kulistozarodnikowa (Rimbachia arachnoidea)
1071. Bezblaszka mchowa (Rimbachia bryophila)
1072. Ripartites helomorphus
1073. GREJRipartites tricholoma
1074. Russula acrifolia
1075. GREJgołąbek białoczarny (Russula albonigra)
1076. Gołąbek ametystowy (Russula amethystina)
1077. Russula aquosa
1078. GREJgołąbek czarnoczerwony (Russula atrorubens)
1079. Russula font-queri
1080. Gołąbek lazurowy (Russula azurea)
1081. Russula badia
1082. GREJgołąbek brzozowy (Russula betularum)
1083. GREJgołąbek brunatnofioletowy (Russula brunneoviolacea)
1084. Russula cavipes
1085. Russula consobrina
1086. Russula cremeoavellanea
1087. Gołąbek miedziany (Russula cuprea)
1088. Russula densifolia
1089. Russula depallens
1090. Russula clavipes
1091. Russula emeticella
1092. GREJgołąbek bukowy (Russula faginea)
1093. Russula farinipes
1094. Russula favrei
1095. Russula firmula
1096. Russula galochroa
1097. Russula gilva
1098. GREJRussula graveolens
1099. jadalnyGREJgołąbek szary (Russula grisea)
1100. jadalnyGREJgołąbek oliwkowozielony (Russula heterophylla)
1101. Russula innocua
1102. jadalnyGREJgołąbek fiołkowozielony (Russula ionochlora)
1103. Russula laeta
1104. Russula lilacea
1105. niejadalnyGREJgołąbek żółknący (Russula luteotacta)
1106. Russula maculata
1107. Russula melzeri
1108. Russula mollis
1109. Gołąbek prążkowany (Russula nauseosa)
1110. GREJgołąbek lśniący (Russula nitida)
1111. Russula norvegica
1112. GREJgołąbek oliwkowy (Russula olivacea)
1113. Russula olivascens (= R. postiana)
1114. Russula paraazurea
1115. Russula pascua
1116. GREJgołąbek grzebieniasty (Russula pectinata)
1117. niejadalnyGREJgołąbek przykry (Russula pectinatoides)
1118. Russula persicina
1119. Russula piceetorum
1120. Russula pseudodelica
1121. Gołąbek rumiany (Russula pseudointegra)
1122. Russula raoultii
1123. Gołąbek różowotrzonowy (Russula roseipes)
1124. Russula saliceticola
1125. GREJgołąbek krwisty (Russula sanguinea)
1126. niejadalnyGREJgołąbek czerwonofioletowy (Russula sardonia)
1127. niejadalnyGREJgołąbek słoneczny (Russula solaris)
1128. Russula sphagnophila
1129. Gołąbek niemiły (Russula subfoetens)
1130. GREJgołąbek ceglastoczerwony (Russula velenovskyi)
1131. Gołąbek różowy (Russula aurora)
1132. GREJgołąbek różnobarwny (Russula versicolor)
1133. Russula veternosa
1134. Russula vinosobrunnea
1135. Russula vinosopurpurea
1136. jadalnyred listGREJgołąbek fioletowonogi (Russula violeipes)
1137. Gołąbek lepki (Russula viscida)
1138. Russula zonatula
1139. chronionyGREJtęgoskór korzeniasty (Scleroderma septentrionale)
1140. Sclerogaster hysterangioides
1141. Kolcowoszczek popękany (Scopuloides rimosa)
1142. Skórówka kulistozarodnikowa (Scytinostroma portentosum)
1143. Sebacina calospora
1144. red listGREJSebacina dimitica
1145. Sebacina epigaea
1146. Sericeomyces cygneus
1147. Wielozarodniczka gruzełkowata (Sistotrema brinkmannii)
1148. Sistotrema coroniferum
1149. Sistotrema oblongisporum
1150. Sistotrema octosporum
1151. Sistotrema sernanderi
1152. Sistotremastrum niveocremeum
1153. Sistotremastrum suecicum
1154. Szkieletnica różowoszara (Skeletocutis carneogrisea)
1155. GREJSquamanita paradoxa
1156. Skórnik gałązkowy (Stereum ochraceoflavum)
1157. Stigmatolemma urceolata
1158. Szydłowniczek długozarodnikowy (Subulicystidium longisporum)
1159. jadalnyGREJmaślak rdzawobrązowy (Suillus collinitus)
1160. Syzygospora bachmanii
1161. Syzygospora effibulata
1162. Syzygospora pallida
1163. Syzygospora physciacearum
1164. Beztrzonka lepka (Tectella patellaris)
1165. Thanatephorus cucumeris
1166. Thelephora mollisima
1167. Tomentella chlorina
1168. Tomentella cinerascens
1169. Tomentella crinalis
1170. Tomentella ferruginea
1171. Tomentella fuscella
1172. Tomentella fuscocinerea
1173. Tomentella fuscoferruginosa
1174. Tomentella lateritia
1175. Tomentella neobourdotii
1176. Tomentella punicea
1177. Tomentella stuposa
1178. Tomentella sublilacina
1179. Tomentella subtestacea
1180. Trechispora alnicola
1181. Trechispora araneosa
1182. Trechispora byssinella
1183. Trechispora candidissima
1184. Trechispora cohaerens
1185. Trechispora farinacea
1186. Trechispora fastidiosa
1187. Trechispora hymenocystis
1188. Trechispora incisa
1189. Trechispora laevis
1190. Trechispora minima
1191. Szorstkozarodniczka dwupiramidalnokryształkowa (Trechispora mollusca)
1192. Trechispora nivea
1193. Trechispora stellulata
1194. Trechispora stevensonii
1195. Trechispora verruculosa
1196. Tremella aurantia
1197. Tremella cladoniae
1198. red listGREJtrzęsak czarnozielony (Tremella exigua)
1199. Tremella hypogymniae
1200. Tremella lichenicola
1201. Trzęsak łzawnikowy (Tremella obscura)
1202. Tricholoma albobrunneum
1203. GREJTricholoma apium
1204. GREJgąska czerwonobrązowa (Tricholoma batschii)
1205. Tricholoma bresadolianum
1206. Tricholoma bufonium
1207. GREJgąska wierzbowa (Tricholoma cingulatum)
1208. Tricholoma gausapatum
1209. Tricholoma hordum
1210. Tricholoma impolitum
1211. Tricholoma inamoenum
1212. Tricholoma josserandii
1213. Tricholoma malluvium
1214. Tricholoma nauseosum
1215. trującygąska tygrysia (Tricholoma pardinum)
1216. GREJgąska modrzewiowa (Tricholoma psammopus)
1217. Tricholoma ramentaceum
1218. Tricholoma resplendens
1219. Tricholoma robustum
1220. jadalnyGREJgąska żółknąca (Tricholoma scalpturatum)***
1221. Tricholoma sciodes
1222. niejadalnyGREJgąska gorzkawa (Tricholoma stans)
1223. Tricholoma stiparophyllum
1224. Tricholoma sudum
1225. Tricholoma tumidum
1226. niejadalnyGREJgąska bukowa (Tricholoma ustale)
1227. niejadalnyGREJgąska krowia (Tricholoma vaccinum)
1228. Tricholomopsis ornata
1229. niejadalnyGREJtrąbka kłaczkowata (Tubaria conspersa)
1230. Trąbka żółtoblaszkowa (Tubaria dispersa)
1231. Tubaria minutalis
1232. Tubaria pallidospora
1233. Tubaria romagnesiana
1234. Tubulicrinis accedens
1235. Tubulicrinis angustus
1236. Tubulicrinis gracillimus
1237. Tubulicrinis medius
1238. Tubulicrinis subulatus
1239. Tulasnella albida
1240. Tulasnella allantospora
1241. Tulasnella calospora
1242. Tulasnella deliquescens
1243. Tulasnella eichleriana
1244. Tulasnella fuscoviolacea
1245. Tulasnella pallida
1246. Tulasnella pinicola
1247. Tulasnella pruinosa
1248. Tulasnella rubropallens
1249. Tulasnella saveloides
1250. Tulasnella thelephorea
1251. Tulasnella tomaculum
1252. Tylospora asterophora
1253. Typhula abietina
1254. Typhula athyrii
1255. Pałecznica koralowata (Typhula crassipes)
1256. Pałecznica trójkątno-sercowato-zarodnikowa (Typhula culmigena)
1257. GREJpałecznica czerwonawa (Typhula erythropus)
1258. Typhula filata
1259. Typhula gyrans
1260. Typhula idahoensis
1261. Pałecznica fioletowawa (Typhula micans)
1262. GREJpałecznica grubonasadowa (Typhula phacorrhiza)
1263. Typhula pusilla
1264. Typhula sclerotioides
1265. GREJpałecznica szczecinkowotrzonowa (Typhula setipes)
1266. Typhula subvariabilis
1267. Pałecznica łodygowoogonkowa (Typhula uncialis)
1268. Pałecznica zmienna (Typhula variabilis)
1269. Białak śnieżysty (Tyromyces chioneus)
1270. Tyromyces kmetii
1271. Tyromyces wynnei
1272. Vararia borealis
1273. Vararia investiens
1274. niejadalnyGREJpochwiak grzybolubny (Volvariella surrecta)
1275. niejadalnyred listGREJpochwiak brązowopochwowy (Volvariella taylori)
1276. Waitea circinata
1277. Dronomiska pióropusznikowa (Woldmaria filicina)
1278. Podgrzybek obciętozarodnikowy (Xerocomus porosporus)
1279. Borowik oprószony (Xerocomus pruinatus)
1280. jadalnypodgrzybek czerwonawy (Xerocomus rubellus)
1281. Xeromphalia brunneola
1282. Xeromphalia cauticinalis
1283. Xeromphalia cornui
1284. Xeromphalia fellea

* - Agaricus, Macrolepiota i Lepiota przyjmowane do rejestru muszą mieć dokładą dokumentację fotograficzną cech makroskopowych – pokrój owocnika, łuseczkowanie kapelusza, cechy pierścienia i wzoru na trzonie, przekrój (reakcja miązszu na uszkodzenia)

** - gatunki Armillaria były do tej pory najczęściej podawane jako Armillaria mellea w szerokim ujęciu. Ponieważ cechy mikroskopowe są niejednoznaczne, do rejestru przyjmowane są opieńki WYŁĄCZNIE udokumentowane suchymi okazami (najlepiej kilkoma w różnym wieku) oraz z dołączoną staranną dokumentacją fotograficzną – ukazujacą następujące cechy – pokrój całego owocnika (widoczna podstawa trzonu, łuseczki lub włókienka na trzonie), cechy pierścienia (czy błonkowaty czy włóknisty, czy z łuseczkami na dolnej stronie czy nie), łuseczkowanie kapelusza – na młodych i dojrzałych owocnikach.

*** - Tricholoma scalpturatum w ujęciu Wojewody (2003) jest traktowana jako gatunek zbiorowy obejmujący wyróżnianą w literaturze (T. argyraceum = T. inocybeoides), konieczne jest dołączenie starannej dokumentacji fotograficznej.

Uwaga – Do tej pory nie odróżniano w Polsce Sarcodon imbricatus od S. squamosus. Oba gatunki były ujmowane jako S. imbricatus (Wojewoda 2003) Owocniki słabo różnią się cechami macro. Kluczowy jest partner mikoryzowy. S. imbricatus towarzyszy świerkom, a S. squamosus – sosnom. Bardzo proszę o staranne opisywanie siedliska z uwzględnieniem obecności obu gatunków drzew z sąsiedztwie kilkudziesieciu metrów od owocników.

obecnie nie jesteś zalogowany(a) — oglądasz okrojoną, przeglądową wersję atlasu — zaloguj się (pola w prawym górnym rogu każdej strony)
lub załóż konto dostępu o ile go jeszcze nie posiadasz

Copyright © 1997-2017 by Marek Snowarski – formularz kontaktowy/contact form
przeglądowa (zwykła) wersja atlasu 17.05.10 · ta strona była ostatnio zmieniana/last modified 27.04.2017 · powstała/was created 02.07.2008

Zalinkuj tę stronę kodem (przykładowy tekst linku dostosuj do swoich potrzeb):
<a href="http://www.grzyby.pl.pl/rejestr-podstawczaki.htm"> Rejestr podstawczaki - Atlas grzybów Polski grzyby.pl</a>