red listGREJ
· Czerwona Lista — E–wymierający - krytycznie zagrożony

Asterodon ferruginosus Pat.

gwiazdoząb rdzawy
Asterodon ferruginosus (gwiazdoząb rdzawy)
pokrój; 24.05.2006, Puszcza Białowieska; copyright © by Marek Snowarski
hymenofor
przekrój
hymenofor; w zbliżeniu

cechy makroskopowe

Owocnik

space

Barwa wysypu zarodników

cechy mikroskopowe

Zarodniki × µm.

space

Cheilocystydy .

space

Kaulocystydy .

space

wartość

literatura · references
· Wojewoda, W., Ławrynowicz, M., 2006 — Czerwona lista grzybów wielkoowocnikowych w Polsce. [125]
· baza „publikacje po 2000 r.” #926
obecnie nie jesteś zalogowany(a) — oglądasz okrojoną, przeglądową wersję atlasu — zaloguj się (pola w prawym górnym rogu każdej strony)
lub załóż konto dostępu o ile go jeszcze nie posiadasz

Copyright © 1997-2017 by Marek Snowarski – formularz kontaktowy/contact form
przeglądowa (zwykła) wersja atlasu 17.06.17 · ta strona była ostatnio zmieniana/last modified 14.03.2017 · powstała/was created 27.06.2006

Zalinkuj tę stronę kodem (przykładowy tekst linku dostosuj do swoich potrzeb):
<a href="http://www.grzyby.pl.pl/gatunki/Asterodon_ferruginosus.htm"> Asterodon ferruginosus (gwiazdoząb rdzawy) - Atlas grzybów Polski grzyby.pl</a>