nazwy łacińskie wg. epitetów

A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Z

A
abietina, Hohenbuehelia
abietinum, Trichaptum
abietinus, Hirschioporus --> Trichaptum abietinum
abietis, Heyderia
abramsii, Mycena
abruptibulbus, Agaricus --> Agaricus silvicola
acericola, Pezicula
acerinum, Rhytisma
acetabulum, Helvella
acetabulum, Paxina --> Helvella acetabulum
acicula, Mycena
acicularis, Cudoniella
acris, Lactarius
acuminatus, Coprinus
acuta, Clavaria
acutesquamosa, Lepiota --> Lepiota aspera
adaequata, Inocybe
adhaerens, Neolentinus
adscendens, Mycena
adspersum, Ganoderma
adusta, Bjerkandera
adusta, Russula
aeruginascens, Chlorociboria
aeruginea, Russula
aeruginescens, Suillus --> Suillus viscidus
aeruginosa, Erinella
aeruginosa, Stropharia
aestivalis, Boletus --> Boletus reticulatus
aestivalis, Bovista
aestivum, Tuber
agathosmus, Hygrophorus
alba, Lepiota
albidus, Boletus --> Boletus radicans
albobrunnea, Antrodia
albocrenulata, Pholiota
albocrenulata, Stropharia --> Pholiota albocrenulata
albohyalina var. albohyalina, Hyaloscypha
alboluteus, Pycnoporellus
albonigra, Russula
albonitens, Stropharia
alboviolaceus, Cortinarius
alboviolascens, Lachnella
album, Tricholoma
alexandri, Clitocybe
alliaceus, Marasmius
alnetorum, Russula
alni, Phellinus
alni, Vuilleminia
alnicola, Pholiota
alutacea, Otidea
alutacea, Russula
alutaceum, Podostroma
alveolaris, Polyporus
amara, Russula --> Russula vinosa
amarescens, Naucoria
ambigua, Conocybe
ambigua, Gyromitra
ambusta, Tephrocybe
amentacea, Ciboria
amethystea, Laccaria
amethysteus, Cantharellus
amianthinum, Cystoderma
amicta, Mycena
ammophila, Psathyrella
amoenicolor, Russula
amoenolens, Russula
amorphus, Aleurodiscus
ampla, Auriculariopsis
androsaceus, Marasmius
angulatus, Coprinus
anisoporus, Polyporus --> Polyporus arcularius
annosum, Heterobasidion
annosus, Fomes --> Heterobasidion annosum
anomala, Cyphellopsis
anomalus, Cortinarius
anthocephala, Thelephora
anthracina, Russula
anthracophila, Tephrocybe
anthracophilum, Lyophyllum --> Tephrocybe anthracophila
apium, Tricholoma
aporos, Conocybe
appendiculatus, Boletus
applanatum, Ganoderma
applanatus, Crepidotus
aquosus, Gymnopus
arachnoidea, Rimbachia
arcangeliana, Mycena
archeri, Anthurus --> Clathrus archeri
archeri, Clathrus
arcularius, Polyporus
arenicola, Geopora
arenicola, Sepultaria --> Geopora arenicola
arenosa, Geopora
arenosa, Sepultaria --> Geopora arenosa
areolatum, Scleroderma
argillacea, Clavaria
arguta, Hyphodontia
argyraceum, Tricholoma --> Tricholoma scalpturatum
armeniacus, Cortinarius
armillatus, Cortinarius
arrhenii, Conocybe
arrhizus, Pisolithus
arvalis, Agrocybe
arvensis, Agaricus
arvernensis, Peziza
asema, Collybia --> Rhodocollybia butyracea
aspera, Lepiota
assimilata, Inocybe
asterosperma, Octaviania
asterospora, Inocybe
asterosporus, Omphaliaster
astragalina, Pholiota
ater, Panaeolus
atra, Helvella
atra, Leptopodia --> Helvella atra
atramentarius, Coprinus
atramentosus, Hydropus
atramentosus, Hygrophorus
atricapillus, Pluteus
atrocoerulea, Hohenbuehelia
atromarginatus, Pluteus
atropurpurea, Russula
atrorubens, Russula
atrotomentosus, Paxillus
augustus, Agaricus
aurantia, Aleuria
aurantiaca, Hygrophoropsis
aurantiaca, Russula
aurantiacum, Hydnellum
aurantiacum, Leccinum
aurantiomarginata, Mycena
aurantiorugosus, Pluteus
aurantiosplendens, Hygrocybe
aurantium, Tricholoma
aurantius, Hypomyces
aurea, Phaeolepiota
aurea, Pholiota --> Phaeolepiota aurea
aurea, Russula
aurelia, Arachnopeziza
aureus, Pseudomerulius
auricoma, Inocybe
auricula, Auricularia --> Hirneola auricula-judae
auricula-judae, Hirneola
aurivella, Pholiota
aurora, Cantharellus
austriaca, Sarcoscypha
autochthonus, Crepidotus
autumnalis, Galerina
azonites, Lactarius
azurea, Russula
A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Z

BA | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Z

C
caelata, Rhodocybe
caerulea, Russula
caerulea, Stropharia
caeruleum, Hydnellum
caesius, Oligoporus --> Tyromyces caesius
caesius, Tyromyces
calcea, Sebacina
calochrous, Cortinarius
calolepis, Crepidotus
calophyllus, Hygrophorus
calopus, Boletus
calyciformis, Lachnellula
calyptratus, Pleurotus
calyptriformis, Hygrocybe
campanella, Xeromphalina
campestre, Geastrum
campestris, Agaricus
camphoratus, Lactarius
canadensis, Cordyceps
candida, Aegerita
candida, Hemimycena
candolleana, Psathyrella
caninus, Mutinus
cantharellus, Hygrocybe
caperatus, Rozites
capillaripes, Mycena
capillaris, Mycena
capitata, Cordyceps
capnoides, Hypholoma
capreolarius, Hygrophorus
capula, Calyptella
caput-medusae, Psathyrella
carbonaria, Faerberia
carbonaria, Geopyxis
carbonaria, Pholiota
carcharias, Cystoderma
carnea, Calocybe
carnosum, Ganoderma
carpatica, Hymenochaete
carpinea, Pezicula
carpini, Leccinum
carpini, Russula
carpophila, Xylaria
caryophyllea, Thelephora
casimiri, Cortinarius
castanea, Lepiota
castaneus, Gyroporus
castoreus, Lentinellus
catinus, Tarzetta
cauticinalis, Xeromphalina
cavipes f. aureus, Boletinus
cavipes, Boletinus
ceciliae, Amanita
cejpii, Scutellinia
centrifuga, Phlebia --> Phlebia mellea
cepistipes, Armillaria
cerebriformis, Hydnobolites
cervinus, Pluteus --> Pluteus atricapillus
cesatii, Crepidotus
cessans, Russula
cetratum, Entoloma
chamaeleontina, Russula --> Russula risigallina
chlorocyanea, Arrhenia
chloroides, Russula
chlorophana, Hygrocybe
christinae, Phaeocollybia
chrysenteron, Xerocomus
chrysodon, Hygrophorus
chrysoloma, Phellinus
chrysorrheus, Lactarius
chrysosperma, Apiocrea
cibarius, Cantharellus
cicatricata, Russula
ciliatus, Polyporus
cinerea, Clavulina
cinerea, Mollisia
cinerella, Mycena
cinereofuscus, Pluteus
cinereus, Cantharellus
cinereus, Coprinus
cingulatum, Tricholoma
cinnabarina, Nectria
cinnabarinum, Cystoderma
cinnabarinum, Cystodermella --> Cystoderma cinnabarinum
cinnabarinus, Pycnoporus
cinnamomea, Coltricia
cinnamomeus, Cortinarius
circellatus, Lactarius
cirrhata, Collybia
cirrhatus, Creolophus
citrina var. alba, Amanita
citrina, Amanita
citrina, Bisporella
citrina, Hypocrea
citrinellus, Flaviporus
citrinomarginata, Mycena
citrinovirens, Hygrocybe
citrinum, Scleroderma
claroflava, Russula
clavariiforme, Gymnosporangium
clavatus, Gomphus
clavipes, Clitocybe
clavulata, Cordyceps
clavus, Cudoniella
clypeatum, Entoloma
clypeolaria, Lepiota
coccinea, Hygrocybe
coccinea, Octospora
coccinea, Sarcoscypha
cochleata, Otidea
cochleatus, Lentinellus
cognata, Melanoleuca
cohaerens var. cohaerens, Hypoxylon
cohaerens, Marasmius
coliforme, Myriostoma
collinitus, Cortinarius
collinitus, Suillus
colossus, Tricholoma
columbetta, Tricholoma
comatus, Coprinus
comedens, Vuilleminia
commune, Schizophyllum
compactum, Hydnellum
compactus, Leucopaxillus
concentrica, Daldinia
conchatus, Lentinus --> Panus conchatus
conchatus, Panus
conchatus, Phellinus
concinna, Otidea
concrescens, Hydnellum
confluens, Albatrellus
confluens, Collybia --> Gymnopus confluens
confluens, Gymnopus
confluens, Phellodon
confluens, Pyronema --> Pyronema omphalodes
confluens, Radulomyces
confluens, Sistotrema
confragosa, Daedalea --> Daedaleopsis confragosa
confragosa, Daedaleopsis
confragosa, Tubaria
conglomeratus, Pachyphloeus
conica, Hygrocybe
conica, Morchella
conica, Verpa
connatum, Lyophyllum
connatus, Phellodon
conopilus, Psathyrella
conspersa, Tubaria
constricta, Calocybe
contiguus, Phellinus
controversus, Lactarius
cookeanum, Geoglossum
cookei var. cookei, Inocybe
cookei, Collybia
cookei, Inocybe
coprophila, Psilocybe
coralloides, Hericium
corium, Byssomerulius --> Meruliopsis corium
corium, Meruliopsis
corium, Mycenastrum
cornea, Calocera
corniculata, Clavulinopsis
cornubiensis, Melastiza
cornucopiae, Pleurotus
cornucopioides, Craterellus
corollinum, Geastrum
coronaria, Sarcosphaera
coronatum, Geastrum
coronilla, Stropharia
corrugis, Psathyrella
corticalis, Dasyscyphus
corticola, Oxyporus
cortinarius, Lepiota
corvina, Onygena
corydalina, Inocybe
coryli, Ciboria
costata, Clitocybe
cotonea, Psathyrella
crassa, Sarcosphaera --> Sarcosphaera coronaria
crassipes, Morchella
craterium, Urnula
cretatus, Leucocoprinus
crispa, Helvella
crispa, Plicaturopsis
crispa, Sparassis
cristata, Clavulina
cristata, Lepiota
cristatus, Albatrellus
crocata, Mycena
crocatus, Rigidoporus
crocea, Amanita
crocea, Sarcodontia
croceoconus, Cortinarius
croceus var. croceus, Cortinarius
croceus, Hapalopilus
crocipodium, Leccinum
cruenta, Hymenochaete
crustuliniforme, Hebeloma
cucumis, Macrocystidia
cupularis, Tarzetta
curreyi, Marasmius
cuspidiferum, Entoloma
cuticularis, Inonotus
cyanescens, Gyroporus
cyanoxantha, Russula
cyathiformis, Lentinus
cyathiformis, Pseudoclitocybe
cylichnium, Ascocoryne
cylindracea, Agrocybe
A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Z

DA | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Z

EA | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Z

F
faginea, Ascotremella
faginea, Phleogena
faginea, Russula
fagineum, Helotium --> Hymenoscyphus fagineus
fagineus, Hymenoscyphus
farinosa, Propolis
farinosus, Bulbillomyces
fasciculare, Hypholoma
fascicularis, Encoelia
fasciculata, Merismodes
fastigiata, Gyromitra
fatua, Psathyrella
fechtneri, Boletus
fellea, Russula
fellea, Xeromphalina
felleus, Tylopilus
fennae, Flammulina
ferruginascens, Cantharellus
ferrugineum, Hydnellum
ferruginosus, Asterodon
ferruginosus, Phellinus
festiva, Phaeocollybia
fibula, Rickenella
filamentosa, Rhodocollybia
filiformis, Xylaria
fimbriatum, Geastrum
fimbriatum, Steccherinum
fimbriatum, Tulostoma
fimeti, Peziza
fissilis, Aurantiporus
fistulosa var. contorta, Macrotyphula
fistulosa, Macrotyphula
flaccida, Lepista
flaccida, Ramaria
flagellum, Hericium
flammans, Pholiota
flava, Ramaria
flavescens, Diplomitoporus
flavescens, Hygrocybe
flavida, Spathularia
flavidus, Suillus
flavipora, Schizopora
flavoalba, Mycena
flavobrunneum, Tricholoma --> Tricholoma fulvum
flavovirens, Tricholoma --> Tricholoma equestre
flavovirens, Vibrissea
floccopus, Strobilomyces --> Strobilomyces strobilaceus
flocculosus, Coprinus
floriforme, Geastrum
focale, Tricholoma
foenisecii, Panaeolus
foetens, Russula
foetidum, Micromphale
foliacea, Tremella
fomentarius, Fomes
fornicata, Hygrocybe
fornicatum, Geastrum
forquignonii, Ophiocordyceps
fracidus, Chamaemyces
fracticum, Tricholoma --> Tricholoma batschii
fragiforme, Hypoxylon
fragilis, Clavaria
fragilis, Dentipellis
fragilis, Leocarpus
fragilis, Russula
fragilis, Tyromyces
fragrans, Boletus --> Boletus impolitus
fraudans, Inocybe
friabilis, Amanita
friesii, Cantharellus
friesii, Psathyrella
frondosa, Grifola
fructigena, Monilinia
frustulatus, Xylobolus
fuciformis, Tremella
fulgens, Caloscypha
fulgens, Pycnoporellus
fulgens, Tuber
fuligineoalba, Bankera
fulva, Amanita
fulvescens, Cortinarius
fulvum, Tricholoma
fumosa, Clavaria
fumosum, Lyophyllum
furcata, Calocera
furfuracea, Encoelia
fusca, Tapesia
fuscescens var. fagicola, Lachnum
fuscescens, Lachnum
fuscidula, Inocybe
fuscofibrillosus, Agaricus
fuscoviolaceum, Trichaptum
fuscoviolaceus, Hirschioporus --> Trichaptum fuscoviolaceum
fuscus, Lactarius
fusiformis, Clavulinopsis
fusiger, Spinellus
fusipes, Collybia --> Gymnopus fusipes
fusipes, Gymnopus
fusispora, Byssonectria
A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Z

GA | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Z

HA | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Z

IA | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Z

JA | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Z

KA | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Z

L
laccata, Laccaria
lacera var. helobia, Inocybe
lacera, Inocybe
lacerata, Clitocybula
lacrimabunda, Lacrimaria --> Psathyrella velutina
lacrymans, Serpula
lactea, Conocybe
lacunosa, Helvella
laeta, Hygrocybe
laetum, Erythricium
laeve, Crucibulum
laevigata, Mycena
laevis, Galerina
lageniforme, Geastrum
lagopus, Coprinus
laminosa, Sparassis
langei, Agaricus
langei, Inocybe
lanipes, Agaricus
lanuginosa var. ovatocystis, Inocybe
lanuginosa, Inocybe
lapponica, Amylocystis
largentii, Ramaria
latemarginatus, Oxyporus
latifolium, Hebeloma
latitabundus, Hygrophorus
laurocerasi, Russula
legaliae, Boletus
lenta, Pholiota
leoninus, Pluteus
lepida, Russula
lepideus, Lentinus
lepideus, Polyporus --> Polyporus ciliatus
leporina, Otidea
leptocephala, Mycena
leptospora, Vibrissea
leucomallella, Postia
leucomallellus, Tyromyces --> Postia leucomallella
leucomelaena, Boletopsis --> Boletopsis grisea
leucomelaena, Helvella
leucothites, Leucoagaricus
lichenoides, Hypocreopsis
lignatilis, Clitocybe --> Ossicaulis lignatilis
lignatilis, Ossicaulis
lignicola, Pulveroboletus
lignyotus, Lactarius
ligula, Clavariadelphus
lilacinus, Lactarius
limonella, Pholiota
limonius, Cortinarius
limosa, Bovista
limosus, Marasmius
lindbladii, Cinereomyces
lipsiense, Ganoderma --> Ganoderma applanatum
lividoalbum, Entoloma
lividofusca, Tapesia
livido-ochraceus, Cortinarius
lividus, Gyrodon
longipes, Hohenbuehelia
longipes, Xylaria
longisegmentis, Elaphocordyceps
loricatum, Lyophyllum
lubrica, Leotia
lucidum, Ganoderma
lucifera, Pholiota
lucorum, Hygrophorus
luctuosus, Pluteus
lugubris, Phaeocollybia
luridiformis var. discolor, Boletus
luridiformis, Boletus --> Boletus erythropus
luridus, Boletus
luscina, Lepista
lutea, Armillaria
luteoalba, Clavulinopsis
luteolus, Crepidotus
luteotacta, Russula
luteovirescens, Lanzia
luteovirescens, Rutstroemia --> Lanzia luteovirescens
lutescens Fr. 1821, Cantharellus --> Cantharellus aurora
lutescens Fr. 1838, Cantharellus --> Cantharellus tubaeformis
luteus, Suillus
lycoperdoides, Asterophora
A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Z

M
macrocystis, Anthracobia
macropus, Helvella
macropus, Macroscyphus --> Helvella macropus
macrosporus, Melanogaster
maculata, Collybia --> Rhodocollybia maculata
maculata, Inocybe
maculata, Mycena
maculata, Psathyrella
maculata, Rhodocollybia
maculatus, Gomphidius
magnispora, Lepiota
magnivolvata, Amanita
mairei, Hemimycena
mairei, Russula
majaloides, Entoloma
malachius, Cortinarius
mammiforme, Lycoperdon
mappa, Amanita --> Amanita citrina
marchantiae, Loreleia
margaritispora, Inocybe
marginata, Galerina
marginatum, Hypholoma
mastoidea, Macrolepiota
maura, Fayodia
maydis, Ustilago
meandriformis, Choiromyces
medulla-panis, Perenniporia
megaspora, Mycena
melaleuca, Mollisia
melaneum, Leccinum
melanocephalum, Geastrum
melanocephalus, Trichaster --> Geastrum melanocephalum
melanocyclum, Tulostoma
melanosperma, Stropharia
melanosporum, Tuber
melanotricha, Xerula
melanotus, Cortinarius
melanthina, Psathyrella
mellea sensu lato, Armillaria
mellea, Armillaria
mellea, Phlebia
merismoides, Phlebia --> Phlebia radiata
mesenterica, Auricularia
mesenterica, Bondarzewia
mesenterica, Tremella
mesentericum, Tuber --> Tuber aestivum
mesophaeum, Hebeloma
mesospora, Conocybe
metachroa, Clitocybe
micaceus, Coprinus
micans, Typhula
michaelis, Hydnotrya
michelii, Peziza
micropus, Peziza
microscopica, Hyalorbilia
militaris, Cordyceps
miniata, Hygrocybe
minimum, Geastrum
minutissima, Flagelloscypha
mirabilis, Otidea
mitis, Panellus
mixta, Pholiota
mixtilis, Inocybe
molle, Amylocorticiellum
molle, Lycoperdon
mollis, Crepidotus
mollis, Datronia
montana, Bondarzewia --> Bondarzewia mesenterica
montana, Psilocybe
morchelliformis, Gautieria
mori, Polyporus --> Polyporus alveolaris
mucida, Holwaya
mucida, Oudemansiella
mucosus, Cortinarius
multifida, Pterula
murcida, Psathyrella
muricatus, Elaphomyces
muricatus, Flammulaster
murinella, Volvariella
muscaria, Amanita
muscicola, Eocronartium
muscicola, Sistotrema
mustelina, Russula
mutabilis, Kuehneromyces
mutabilis, Pholiota --> Kuehneromyces mutabilis
myochroum, Entoloma
myosura, Baeospora
A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Z

NA | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Z

OA | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Z

P
pachyodon, Sarcodontia
paleaceus, Cortinarius
pallens, Cantharellus
pallescens, Bisporella
pallida, Ramaria
pallidus, Lactarius
palmata, Thelephora
palmatus, Rhodotus
paludosa, Agrocybe
paludosa, Bovista
paludosa, Galerina
paludosa, Mitrula
paludosa, Russula
palustris, Tephrocybe
pantherina, Amanita
panuoides, Paxillus --> Tapinella panuoides
panuoides, Tapinella
papilionaceus, Panaeolus
paradoxa, Schizopora
parasitica, Asterophora
parasiticus, Xerocomus
parazurea, Russula
pardinum, Tricholoma
parvula, Volvariella --> Volvariella pusilla
patouillardii, Inocybe --> Inocybe erubescens
paupercula, Pirottaea
peckii, Hydnellum
pectinata, Russula
pectinatoides, Russula
pectinatum, Geastrum
pediades, Agrocybe
pelianthina, Mycena
pelletieri, Phylloporus
pellitus, Pluteus
penetrans, Gymnopilus
penicillata, Thelephora
pennata, Psathyrella
perennis, Coltricia
perforans, Micromphale
pergamenus, Lactarius --> Lactarius piperatus
perlata, Discina
perlata, Inocybe
perlatum, Lycoperdon
peronata, Collybia --> Gymnopus peronatus
peronatus, Gymnopus
perplexa, Hygrocybe
persistens var. konradi, Hygrocybe
persistens, Hygrocybe
personata, Lepista
persoonii, Hygrophorus
pes-caprae, Albatrellus --> Scutiger oregonensis
petaloides, Hohenbuehelia
petasatus, Pluteus
petiginosa, Inocybe
peziza, Nectria
peziziformis, Ditiola
peziziformis, Femsjonia --> Ditiola peziziformis
pezizoides, Helvella
pfeifferi, Ganoderma
phacorrhiza, Typhula
phaeocyathus, Entoloma
phaeophthalma, Clitocybe
phalloides var. alba, Amanita
phalloides, Amanita
phalloides-virosa-verna-synonimy, Amanita
phlebophorus, Pluteus
phlebospora, Peziza
pholideus, Cortinarius
phyllophila, Clitocybe
picaceus, Coprinus
piceinum, Leccinum
picinus, Lactarius
picipes, Polyporus --> Polyporus badius
picreus, Gymnopilus
pilatii, Scutellinia
piluliformis, Psathyrella
pini, Peniophora
pini, Phellinus
pinicola, Boletus --> Boletus pinophilus
pinicola, Fomitopsis
pinophilus, Boletus
piperatus, Chalciporus
piperatus, Lactarius
pistillaris, Clavariadelphus
pithya, Exidia
placidus, Suillus
plana, Exidia
platyphylla, Megacollybia
platyphylla, Oudemonsiella --> Megacollybia platyphylla
platyspora, Balsamia
plautus, Pluteus
pleopodium, Entoloma
plicatilis, Coprinus
plumbea, Bovista
podospileus f. minutissimus, Pluteus
podospileus, Pluteus
polioleuca, Melanoleuca
polyadelpha, Mycena
polychroma, Russula
polygonia, Peniophora
polygonioides, Corticium
polygramma, Mycena
polymorpha, Xylaria
polytricha, Auricularia
polytrichi, Hypholoma
pomaceus, Phellinus
pompholyx, Hysterangium
popinalis, Rhodocybe
populina, Psathyrella
populinum, Tricholoma
populinus, Oxyporus
populnea, Pholiota
porninsis, Lactarius
porphyria, Amanita
porphyrophaeum, Entoloma
porphyrosporus, Porphyrellus
porrigens, Phyllotus --> Pleurocybella porrigens
porrigens, Pleurocybella
portentosum, Scytinostroma
portentosum, Tricholoma
praecox, Agrocybe
praetervisa, Peziza
pratense, Vascellum
pratensis, Camarophyllus --> Hygrocybe pratensis
pratensis, Hygrocybe
procera, Macrolepiota
projectellus, Boletus
prona, Psathyrella
protracta, Microstoma
proxima, Laccaria
pruinatus, Xerocomus
pruinosa, Clitocybe
prunulus, Clitopilus
psammopus, Tricholoma
pseudocorticola, Mycena
pseudocyanea, Stropharia
pseudohelveola, Lepiota
pseudolimbatus, Geastrum
pseudoviolacea, Peziza
psittacina, Hygrocybe
ptychogaster, Oligoporus --> Postia ptychogaster
ptychogaster, Postia
ptychogaster, Tyromyces --> Postia ptychogaster
puber, Henningsomyces
pubescens, Conocybe
pubescens, Lactarius
pudens, Xerula
pudorinus, Hygrophorus
puellaris, Russula
pulchella, Ramariopsis
pulmonarius, Pleurotus
pulverulentus, Boletus
pumila, Russula --> Russula alnetorum
pumilum, Hebeloma
punctatus, Phellinus
punctiformis, Dacrymyces
punicea, Hygrocybe
pura, Mycena
pura, Neobulgaria
purpurascens var. largusoides, Cortinarius
purpuratus, Gymnopilus
purpurea, Ceriporia
purpurea, Clavaria
purpurea, Claviceps
purpureofusca, Mycena
purpureum, Chondrostereum
purpureum, Stereum --> Chondrostereum purpureum
pusilla, Bovista
pusilla, Volvariella
pusio, Inocybe
pustulatus, Hygrophorus
pygmaea, Psathyrella
pyriforme, Lycoperdon
pyrogalus, Lactarius
pyxidata, Clavicorona
pyxidatus, Artomyces --> Clavicorona pyxidata
A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Z

QA | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Z

R
racemosa, Collybia
rachodes var. bohemica, Macrolepiota
rachodes var. hortensis, Macrolepiota --> Macrolepiota rachodes var. bohemica
rachodes, Macrolepiota
radiata, Phlebia
radiatus, Inonotus
radicans, Boletus
radicata, Ditiola
radicata, Xerula
radicosum, Hebeloma
radicosum, Hypholoma
radula, Hyphoderma
ramealis, Marasmiellus
ramentacea, Antrodia
rancida, Tephrocybe
ravenelii, Mutinus
recisa, Exidia
recolligens, Geastrum --> Geastrum corollinum
regalis, Amanita
regius, Boletus
reidii, Hygrocybe
renati, Mycena
reniformis, Hohenbuehelia
repanda, Peziza
repandum, Hydnum
repraesentaneus, Lactarius
resinaceum, Ganoderma
resinosum, Ischnoderma
reticulatus, Bolbitius
reticulatus, Boletus
retiruga, Arrhenia
rhacodes, Macrolepiota --> Macrolepiota rachodes
rheades, Inonotus
rhizophilus, Polyporus
rhodocylix, Entoloma
rhodoleucus, Leucopaxillus
rhodopoda, Russula
rhodopolium, Entoloma
rhodopurpureus, Boletus
rhodoxanthus, Boletus
rhombospora, Flammulaster
ribis, Phylloporia
rickenii, Floccularia
rickenii, Panaeolus
rimosa, Inocybe
rimosus, Phellinus
risigallina, Russula
robustus, Phellinus
romellii, Pluteus
rosae, Tapesia
rosea, Fomitopsis
rosea, Mycena
rosea, Russula
rosella, Mycena
roseolus, Rhizopogon
roseum, Laeticorticium
roseus, Gomphidius
rostellata, Conocybe
rotula, Marasmius
rouxii, Elaphocordyceps
rubellus, Cortinarius
rubellus, Xerocomus
rubescens, Amanita
rubi, Simocybe --> Simocybe haustellaris
rubicundulus, Paxillus
rubiginosa, Hymenochaete
rubrosanguineus, Boletus
rufa, Phlebia
rufescens, Geastrum
rufescens, Hydnum
rufofusca, Ciboria
rufoolivaceus, Cortinarius
rufum, Leccinum --> Leccinum aurantiacum
rufus, Lactarius
rugosa, Ascodichaena
rugosa, Clavulina
rugosa, Conocybe
rugosoannulata f. lutea, Stropharia
rugosoannulata, Stropharia
russula, Hygrophorus
rutilans, Tricholomopsis
rutilus, Chroogomphus
A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Z

S
sabinae, Gymnosporangium
saccatum, Geastrum
saccatus, Phallogaster
saccharina, Exidia
saepium, Entoloma
saeva, Lepista --> Lepista personata
salicellus, Hymenoscyphus
salicina, Cytidia
salicinus, Pluteus
salmonicolor, Lactarius
sanguinea, Phanerochaete
sanguinea, Ramaria
sanguinea, Russula
sanguineus, Cortinarius
sanguinolenta, Mycena
sanguinolentum, Stereum
saniosa, Peziza
saniosus, Cortinarius
sapineus, Gymnopilus
saponaceum, Tricholoma
sarcoides, Ascocoryne
sardonia var. viridis, Russula
sardonia, Russula
satanas, Boletus
saundersii, Entoloma
scabella, Crinipellis
scabrosus, Sarcodon
scabrum, Leccinum
scalpturatum, Tricholoma
schmidelii, Geastrum
schweinitzii, Hypocrea
schweinitzii, Phaeolus
scolecina, Naucoria
scorodonius, Marasmius
scrobiculatum, Hydnellum
scrobiculatus, Lactarius
scutellata, Scutellinia
scutula, Hymenoscyphus
scutulatus, Cortinarius
scyphoides, Clitopilus
sejunctum, Tricholoma
semiglobata, Stropharia
semilanceata, Psilocybe
semilibera, Mitrophora
semilibera, Morchella --> Mitrophora semilibera
semiorbicularis, Agrocybe --> Agrocybe pediades
semiovatus, Panaeolus
semisanguineus, Cortinarius
semotus, Agaricus
sepiarium, Gloeophyllum
septentrionale, Scleroderma
septentrionalis, Climacodon
sericeum, Entoloma
serifluus, Lactarius
serotina, Sarcomyxa --> Panellus serotinus
serotinus, Panellus
serpula, Antrodiella
serrulatum, Entoloma
sessile, Geastrum --> Geastrum fimbriatum
setipes, Typhula
setosus, Marasmius
short-cut, Russula
sibiricus, Suillus
siccus, Marasmius
silvaticus, Agaricus
silvicola, Agaricus
sinapizans, Hebeloma
sinopica, Clitocybe
sinuatum, Entoloma
sinuosa, Antrodia
sistrata, Cystolepiota
solaris, Russula
sordida, Lepista
sororia, Russula
spadicea, Lopharia
spadicea, Psathyrella
spadiceogrisea, Psathyrella
spadiceus, Xerocomus
spathulata, Arrhenia
species, Pilobolus
speciosa, Volvariella
speciosus, Hygrophorus
spectabilis, Gymnopilus --> Gymnopilus junonius
spectabilis, Pholiota --> Gymnopilus junonius
speirea, Mycena
sphaerosporus, Crepidotus --> Crepidotus cesatii
sphagnorum, Entoloma
sphecocephala, Ophiocordyceps
spinosulus, Lactarius
spiraeae, Godronia
spissa, Amanita
splendens var. phaeoleuca, Inocybe
splendidissima, Hygrocybe
splendidus ssp. splendidus, Boletus --> Boletus legaliae
spumeus, Spongipellis
spumosa, Pholiota
squamosa, Stropharia
squamosum, Tulostoma
squamosus, Polyporus
squamosus, Sarcodon
squarrosa, Pholiota
stans, Tricholoma
stellatus, Sphaerobolus
stephanocystis, Strobilurus
stercorea, Cheilymenia
stigma, Diatrype
stillatus, Dacrymyces
stiparophyllum, Tricholoma
stipata, Mycena
stiptica, Postia
stipticus, Oligoporus --> Postia stiptica
stipticus, Panellus
stipticus, Tyromyces --> Postia stiptica
stoloniferum, Hysterangium
striatum, Geastrum
striatus, Cyathus
stricta, Ramaria
stridula, Melanoleuca
strigosus, Gloiodon
strigosus, Lentinus
strobilaceus, Strobilomyces
strobiliformis, Amanita
strombodes, Chrysomphalina
strossmayeri, Coprinus
stylifera, Galerina
stylobates, Mycena
suaveolens, Hydnellum
suaveolens, Trametes
suavissimus, Lentinus
subacida, Perenniporia
subalpina, Melanoleuca
subalpinus, Hydropus
subappendiculatus, Boletus
subconspersa, Naucoria
subcruentatum, Aleurocystidiellum
subdulcis, Lactarius
subincarnata, Lepiota
subisabellina var. ianthina, Peziza
subisabellina, Peziza
sublateritium, Hypholoma
submembranacea, Amanita
subpallida, Bisporella
subperonatus, Agaricus
subpubescens, Conocybe
subrubescens, Albatrellus
subsquamosa, Boletopsis --> Boletopsis grisea
subtilis, Ramariopsis
subtomentosum, Stereum
subtomentosus, Xerocomus
subviride, Hypholoma
subviscida, Psilocybe
succosa, Peziza
sulphureum, Tricholoma
sulphureus, Laetiporus
sumptuosa, Simocybe
surrecta, Volvariella
suspectus, Boletus --> Boletus impolitus
swartzii, Rickenella
sydowiana, Rutstroemia
A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Z

TA | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Z

UA | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Z

VA | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Z

WA | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Z

XA | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Z

ZA | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Z

Copyright © by Marek Snowarski – formularz kontaktowy/contact form
wersja publikacji 15.02.2017.www
Zalinkuj tę stronę kodem (przykładowy tekst linku dostosuj do swoich potrzeb):
<a href="http://www.grzyby.pl/findex-epi.htm">nazwy łacińskie wg. epitetów - Grzyby Polski, Fungi of Poland grzyby.pl</a>